Sprawdź naszą nową stronę internetową. Sprawdź teraz ×
Szukaj
Wylot z
Przylot do
Data wylotu
Data powrotu

header_bilety_lotnicze_Warszawa-Modlin.jpgLotnisko Warszawa-Modlin zostało oddane do użytku w 2012 r. i obecnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych portów lotniczych w Polsce. Stanowi bazę dla tanich linii lotniczych Ryanair. Obsługuje głównie loty krajowe i kontynentalne – rejsowe oraz czarterowe. Znajduje się 39 km od Warszawy.

Lotnisko w Modlinie posiada jeden terminal pasażerski oraz 21 punktów odprawy biletowo-bagażowej, 4 stanowiska kontroli bezpieczeństwa, poczekalnie, strefa wolnocłową i punkt gastronomiczne oraz 4 stanowiska odpraw (GATE). Do dyspozycji pasażerów pozostają także parkingi krótko- i długookresowe.

Adres lotniska Warszawa-Modlin

ul. Generała Wiktora Thommée 1a

Nowy Dwór Mazowiecki


Dojazd do lotniska Warszawa-Modlin: pociągiem, samochodem, autobusem.

Dojazd pociągiem na lotnisko Warszawa-Modlin
Na lotnisko Warszawa-Modlin najszybciej dotrzemy Koleją Mazowiecką. Pasażerowie, którzy zakupili bilety tanich linii lotniczych dotrą pociągiem do stacji Modlin. Stacja Modlin znajduje się w odległości zaledwie 4km od terminala lotniczego. Pomiędzy stacją kolejową a terminalem lotniska Warszawa - Modlin będą kursowały autobusy poruszające się ruchem wahadłowym tzw. shuttle-busy. Autobusy zadbają o prawidłowy przepływ pasażerów tanich linii lotniczych do i z terminala na dworzec kolejowy i z powrotem. Przewidwywany czas dojazdu z Warszawy do lotniska tanich linii lotniczych Warszawa-Modlin trwać będzie ok. 40 min. Rozkład jazdy pociągów będzie dostosowany do rozkładu lotów w taki sposób, by pasażerowie spokojnie zdążyli się przesiąść.
W przeciągu dwóch lat pociągi będą dojeżdżać bezpośrednio przed terminal, gdzie powstanie podziemna stacja kolejowa. Jej budowa zaplanowana jest na koniec 2013 roku.

Dojazd samochodem na lotnisko Warszawa-ModlinSzacowany czas przejazdu samochodem z Warszawy na lotnisko tanich linii lotniczych Warszawa-Modlin wynosi ok. 60-90 min, zależnie od zagęszczenia ruchu. Do lotniska Warszawa-Modlin najszybciej dotrzemy trasą S7 prowadzącą na Gdańsk. Po wyjeździe z Warszawy i przejechaniu ok. 30 km należy wybrać zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki, do drogi krajowej nr 62. Po przejechaniu ok. 1 km, po lewej stronie ukaże nam się tablica informacyjna i drogowskaz na lotnisko. Do dyspozycji pasażerów, którzy zakupili bilety tanich linii lotniczych i zdecydują się na dojazd do lotniska Warszawa-Modlin samochodem, będzie ok. 800 miejsc parkingowych (docelowo 1 400).

Dojazd autobusem na lotnisko Warszawa-ModlinDo lotniska tanich linii lotniczych Warszawa - Modlin możemy dostać się także autobusem. Dogodne połączenia autobusowe funkcjonują zarówno z Twierdzy Modlin, jak i z Nowego Dworu Mazowieckiego. Autobusy zatrzymują się na przystanku Dworzec Centralny 04 (od al. Jana Pawła II). Cena biletu w jedną stronę wynosi 7-8 zł.


Dojazd z lotniska Chopina (lotniska Okęcie) na lotnisko Warszawa-ModlinPołączenie pomiędzy lotniskiem Okęcie a lotniskiem Warszawa-Modlin uruchomiły m.in Koleje Mazowieckie. Bezpośrednie połączenie pomiędzy lotniskami zajmuje ok. 1h 22 min. Stacje uwzględnione na trasie pomiędzy lotniskiem Chopina a Modlinem to: stacja początkowa Lotnisko im. Chopina i kolejno: Służewiec, Żwirki i Wigury, Rakowiec, Al. Jerozolimskie PKP, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Praga, Warszawa Toruńska, Warszawa Płudy, Warszawa Choszczówka, Legionowo, Legionowo Przystanek, Chotomów, Nowy Dwór Mazowiecki i stacja końcowa Modlin. Ze stacji Modlin wahadłowo kursują tzw. shuttle-busy, które dowiozą nas na lotnisko Warszawa-Modlin. W podróży pomiędzy lotniskiem Chopina a lotniskiem Modlin możemy także skorzystać z połaczenia łączonego Szybkiej Koleji Miejskiej (SKM) i Koleji Mazowieckiej, która oferuje nam połączenia do portu lotniczego w Modlinie z przesiadką, najcześciej na stacji Warszawa Zachodnia lub w Legionowie. Na podróż z przesiadką musimy zarezerwować ok. 1h 40 min.
Wyświetl większą mapę


Punkty usługowe na lotnisku Warszawa-Modlin


Parking na lotnisku Warszawa-ModlinLotnisko Warszawa-Modlin dysponuje 600. miejscami parkingowymi. Postój do 10 min. jest bezpłatny. Po upłynięciu tego czasu naliczana jest opłata. Najwięcej zapłacimy za parking na lotnisku w strefie krótkiego postoju. Za postój w przedziale dłuższym niż 10 min, ale krótszym niż 20 min. lotnisko naliczy nam opłatę w wysokości 20zł. Każde kolejne 10 min w tej strefie będzie nas kosztowało kolejne 10zł. Osoby zainteresowane dłuższym postojem na lotnisku Warszawa-Modlin powinny pomyśleć o wykupieniu parkingu godzinowego (max. do 24h). Za godzinę parkingu zapłacimy wówczas 6zł, przy czym każda następna, rozpoczęta godzina to kolejne 4zł. Za parking długoterminowy zapłacimy od 60zł za jedną dobę, do 70 zł za dwie, 80 za trzy i 15zł za każdą kolejną dobę. Utrata biletu parkingowego wiąże się z opłatą w wysokości 300zł.