X
Ładowanie...

Biuro prasowe

Komunikaty prasowe

Contact to Pressroom
Matei Psatta
Head of Marketing (FRU.PL and Vola.ro)
+40 751 751 477

Programuj w locie z FRU.PL

FRU.PL startuje z nowym, globalnym projektem, który ma zrewolucjonizować rynek tanich podróży lotniczych na świecie. Z przedsięwzięciem związana jest nietypowa akcja rekrutacyjna. Zamiast zwyczajowych rozmów kwalifikacyjnych spółka postanowiła zaprosić kandydatów na programistów do…tunelu aerodynamicznego! W pierwszym etapie można wziąć udział do 20 stycznia.

FRU.PL to polski serwis rezerwacji biletów lotniczych i hoteli, obecny na rynku od przeszło 8 lat, działający również w Rumunii, Wietnamie i na Ukrainie. W tej chwili firma planuje rozpocząć działalność jednocześnie na kolejnych 10 rynkach na całym świecie.

-Szukamy programistów, którym już na początku chcemy pokazać, praca w naszym zespole to nie tylko mnóstwo wyzwań każdego dnia ale także dobra zabawa – mówi Krzysztof Węcławowicz z FRU.PL – Zapraszamy programistów PHP do udziału we Flyhackers Recruitment Challenge. We współpracy z DevSKiller, platformą online wspomagającą rekruterów w weryfikowaniu umiejętności programistów w określonych językach programowania, frameworkach i bibliotekach, przygotowaliśmy zadania z PHP, w których kandydaci będą mogli udowodnić swoje umiejętności. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na stronie konkursu i wypełnić test.

Najlepsi zostaną zaproszeni na wielki finał, który odbędzie się w najszybszym tunelu aerodynamicznym na świecie. Nagrodą główną będzie oferta pracy we FRU.PL oraz … lot w tunelu z prędkością 310 km/h!

Skąd taki pomysł na akcję rekrutacyjną? – FRU.PL to wyjątkowe miejsce dla programistów i przedsmak tego chcemy dać naszym pracownikom już na samym początku – mówi przedstawiciel firmy.

-Poszukujemy prawdziwych talentów i pasjonatów, a jednocześnie ludzi, którzy rozumieją, że praca programisty może być ciekawym wyzwaniem. To chyba najlepiej tłumaczy, dlaczego zdecydowaliśmy się zorganizować akurat w takim miejscu finał!

IT w branży podróżniczej

Chociaż firma działająca na rynku podróży lotniczych może nie kojarzyć się w pierwszej chwili z technologiami i programowaniem, to jednak tylko pozory. Jak podkreślają przedstawiciele FRU.PL, jest to świetne miejsce dla programistów.

-Wiele lat temu zdecydowaliśmy się nie korzystać z zewnętrznych rozwiązań i stworzyć własną witrynę i wyszukiwarkę. Teraz, z perspektywy czasu, możemy stwierdzić, że był to dobry wybór. Dzięki temu mamy pełną dowolność w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, funkcjonalności oraz narzędzi i możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że mocno wyprzedzamy pod tym względem konkurencję – mówi Krzysztof Węcławowicz.

-Dlatego też FRU.PL to świetne miejsce dla ludzi zainteresowanych IT i programowaniem. W codziennej pracy korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań, języków i frameworków. Pracujemy z PHP, Angularem, Kohana, Zend, wykorzystując metodykę SCRUM. Takie warunki pozwalają rozwijać się każdemu członkowi zespołu.