X
Ładowanie...

Kariera we FRU.PL

Komunikaty prasowe

Contact to Pressroom
Matei Psatta
Head of Marketing (FRU.PL and Vola.ro)
+40 751 751 477

Polaków loty składane w 2015 r. – hitami Portugalia, Majorka i Marrakesz, odkrywamy Azję i Amerykę Południową.

Portugalia, Hiszpania i wyspy śródziemnomorskie to ulubione europejskie kierunki Polaków w 2015 roku, do których podróżowaliśmy ze Smart Connection – specjalnymi lotami składanymi. Coraz popularniejszym celem tego typu wyjazdów staje się dla nas Islandia. Smart Connection to także nowa metoda na odkrywanie uroków innych kontynentów – w ten sposób docieraliśmy w ubiegłym roku m.in. do Bangkoku, Marrakeszu czy Nowego Jorku.

Połączenia Smart Connection, oferowane przez serwis FRU.PL od lipca 2015 roku, to loty z przesiadką do miast Europy, Azji, Ameryki Południowej oraz do USA pozwalające oszczędzić nawet do 90% standardowej ceny połączenia. Wśród kierunków europejskich najpopularniejsza była Portugalia (Porto, Lizbona i Faro), bardzo chętnie podróżowaliśmy w ten sposób także do Hiszpanii. – Wybieraliśmy m.in. Walencję, Santiago de Compostella, Sewillę oraz, co istotne – Madryt. Oznacza to, że naprawdę cenimy sobie oszczędność, bo chociaż do stolicy Hiszpanii można lecieć bezpośrednio każdego dnia, Polacy preferowali jednak znacznie tańsze loty z przesiadką– mówi Maciej Knopa, travel manager FRU.PL.

Rok 2015 był dla wielu Polaków czasem odkrywania Islandii, z przesiadką chętnie lataliśmy także do Aten i do Bordeaux. – Chętnie wybieraliśmy Smart Connection do Wenecji, do której jeszcze do niedawna w ogóle brakowało bezpośrednich lotów z Polski, a samemu trudno było wyszukać pośrednie połączenie w rozsądnych cenach. Podobnie było z Edynburgiem, do którego drogo lata się bezpośrednio nawet tanimi liniami – dodaje Maciej Knopa.

Loty składane okazały się też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieli trafić na śródziemnomorskie wyspy – najpopularniejszym kierunkiem była w tym gronie Majorka. – W ten sposób lataliśmy także chętnie na Sardynię, Sycylię, Maltę czy Kretę – dodaje ekspert FRU.PL.

- Dzięki lotom z przesiadką zaczęliśmy docierać w miejsca, do których dotąd oferowano tylko drogie połączenia. Jednym z takich miejsc jest Maroko, do którego Polacy podróżowali w zeszłym roku bardzo chętnie – tu królował Marrakesz – mówi Maciej Knopa. Jak dodaje, dużą popularnością cieszyły się też Smart Connection do lotnisk Azji (Tajlandia, Wietnam, Indonezja) i Ameryki Południowej (Argentyna, Chile, Peru).

Jak dodaje Knopa, popularność lotów składanych Smart Connection wiąże się nie tylko z ich ceną. – To proste narzędzie, które pozwala w kilka sekund złożyć wymarzoną podróż i połączyć na przykład wizytę w Paryżu z pobytem w Wenecji czy urlop w Peru z zakupami w Nowym Jorku, dzięki temu, że zmiana samolotu jest zaplanowana tak, by podróżny mógł swobodnie spędzić ten czas poza lotniskiem. Do tej pory taką funkcjonalność oferowali tylko producenci kosztownych aplikacji przeszukujących siatki połączeń setki linii lotniczych. Pasażerowie mogli także składać takie połączenia samodzielnie, ale wymagało to nawet godzin poszukiwań. FRU.PL jako pierwsza firma na świecie udostępniła takie rozwiązanie. Stworzony mechanizm pokazuje tylko te połączenia, które są rzeczywiście opłacalne z punktu widzenia pasażera.