X
Ładowanie...

CITY BREAK NA NARTACH!

Ręczniki plażowe schowaliście głęboko w szafie i próbujecie przeczekać do lata? Wybierzcie się na strych po narty! Zaplanujcie zimowe szaleństwo na najlepszych stokach w Europie!

SEZON NA ZIMOWE SZALEŃSTWO!

Austria kojarzy nam się jako kraj ponury, który nawet latem nie grzeszy słońcem... Tymczasem w zimie tętni tu życie, a kurorty turystyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Także w innych regionach narciarskich - we Francji czy we Włoszech - dla miłośników białego szaleństwa przygotowano wielokilometrowe i regularnie naśnieżane trasy oraz nowoczesne wyciągi! Może masz ochotę zaszaleć w najpopularniejszym kurorcie w Alpach Włoskich, Livigno? Polecamy ośrodki niedaleko miast, do których możesz wybrać się na City Breaka. Świetne połączenie, a do tego w gorącej - na przekór zimie - cenie!

CITY BREAK WIEDEŃ

Austria - alpejskie krajobrazy, termy, moc zabytków i znakomite warunki do zimowego szaleństwa. A wszystko to czeka choćby pod Wiedniem! Na City Breaka chętnie wybiorą się tu również miłośnicy sportów zimowych, aby poszaleć na nartach w Austrii. W pobliżu, w tzw. Alpach Wiedeńskich, znajdują się różne ośrodki narciarskie - m.in. Semmering –  malownicza miejscowość na przełęczy o tej samej nazwie, gdzie trasy narciarskie biegną zboczem góry Hirschenkogel. Zauberberg obejmuje aż 14 km oświetlonych i regularnie naśnieżanych tras, trzy wyciągi, tor saneczkowy i ogromny snowpark dla miłośników narciarstwa freestylowego. Organizuje się tu ponadto zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim pań. Dojazd zajmuje około 1 godziny i 15 minut, najwygodniej wypożyczyć samochód i kierować się obwodnicą A1, a potem trasą S6.

CITY BREAK MEDIOLAN

Warto upolować tanie loty do Bergamo, aby połączyć zwiedzanie Mediolanu ze sporą dawką białego szaleństwa. Stosunkowo niedaleko znajduje się kilka ośrodków narciarskich, m.in. Cervinia, Livigno i Val di Sole. Za najpopularniejszy region narciarski w Alpach Włoskich uchodzi oczywiście Livigno, oddalone od lotniska Mediolan Bergamo o niecałe 180 km. W Livingo mieści się doskonałe zaplecze narciarskie i cała moc atrakcji, to już niemal kultowe miejsce dla narciarzy. Przygotowano dla nich aż 115 km tras zjazdowych, w tym nartostrady czerwone (55 km), niebieskie (40 km) i czarne (20 km), 30 wyciągów, stoki Carosello 3000 i Mottolino, dwa snowparki. Z lotniska w Bergamo najwygodniej dojechać do Livigno wynajętym samochodem lub prywatnym tranferem (ok. 4 godzin). Można zdecydować się na podróż autobusem czy pociągiem (od końca października do końca kwietnia autobusy kursują bezpośrednio w ok. 5-6 godzin).

CITY BREAK GENEWA

Zima marzeń to śnieżny krajobraz, malownicze widoki oraz doskonałe trasy. Miłośnicy sportów zimowych mogą szaleć do woli, choć przygotowano też liczne trasy dla początkujących. Za 6-dniowy skipass zapłacisz około 800 zł. Wspaniałe widoki na słynny Matterhorn robią ogromne wrażenie! Wokół miasteczek roztaczają się ogromne jeziora, w których taflach można ujrzeć odbicie miast oraz szczytów. W wyjątkowo wysokich górach sezon trwa niemal przez cały rok, a jego pełnia od wczesnej jesieni do późnej wiosny. W około 1-2 godziny można dojechać z lotniska do licznych ośrodków w regionie Jezioro Genewskie. Po jego północno-wschodniej stronie czeka ponad 70 kolejek oraz wyciągów i 225 km tras zjazdowych. Warto wymienić m.in. Glacier 3000, Les Diablerets, Gstaad, Leysin, Les Mosses, Villars, Château-d'Oex. Atrakcją będzie też obrotowa restauracja Kuklos w Leysin, zaprojektowana przez słynnego architekta, Mario Botta. Obraca się ona dzięki bateriom słonecznym. Koniecznie udaj się na taras, skąd roztacza się niezapomniany widok na Jezioro Genewskie!

ALPY FRANCUSKIE (lot do GENEWY)

Francja szczyci się bogatą tradycją narciarską, a Alpy niezmiennie królują w czołówce najchętniej wybieranego kierunku przez miłośników sportów zimowych. Trzy Doliny, w Parku Narodowym Vanoise w Sabaudii, to przecież największy na świecie teren narciarski! Północne Alpy słyną zaś m.in. z atrakcji górskich, jezior, sportów wodnych, lecz głównie jako raj dla miłośników narciarstwa alpejskiego. Czeka tu wiele doskonale wyposażonych stacji i ośrodków narciarskich, m.in. Val-d'Isere, Courchevel, Tignes czy słynny Chamonix. Wśród nich są też jednak znacznie mniejsze - idealne dla początkujących. Stacje narciarskie w Alpach Francuskich są dogodnie skomunikowane z międzynarodowymi lotniskami, m.in. w Mediolanie, Lyonie czy Genewie - stąd samochodem na miejsce dojedziecie w około godzinę.