X
Ładowanie...

Amsterdam Heineken Experience

To miejsce jest niemal mekką dla miłośników pełnego kufelka i pasjonatów browarnictwa. Heineken Experience zapewnia fantastyczną kombinację muzeum i parku rozrywki.

Heineken Experience – Lokalizacja

Heineken Experience znajduje się na ulicy Stadhouderskade 78. Z Dworca Centralnego najłatwiej tam dojechać tramwajami o numerach: 16, 24 lub 25. Wysiada się wtedy na przystanku o nazwie ulicy Stadhouderskade. Jeżeli zaś podróżuje się od strony Placu Leidy, wsiada się w linię nr 7 lub 10 i opuszcza tramwaj na przystanku Weteringcircuit.

Do Heineken Experience można też oczywiście dojechać samochodem, wtedy można liczyć na zaparkowanie na krytym parkingu na Heinekenplein, 50 metrów od muzeum. Podobnie wygodnie można zacumować łódkę, gdyż platforma wyładunkowa Heineken Experience znajduje się dokładnie naprzeciwko browaru.

Heineken Experience – Godziny otwarcia

Heineken Experience otwarte jest każdego dnia. Poza miesiącami wakacyjnymi zwiedzający mogą przeżyć swoje „doświadczanie” w tygodniu od godziny 11.00 do godziny 19.30. W lipcu i sierpniu muzeum czynne jest od 10.30 do 21.00. W takich samych godzinach obejrzycie je w każdy weekend.

Heineken Experience można zwiedzać przez 365 dni w roku, 24 i 31 grudnia muzeum jest czynne tylko do 16.00.

Heineken Experience – Ceny biletów

Ceny biletów kształtują się następująco - dorośli: 18 euro; dzieci 12-17 lat: 12,50 euro. Do 11 roku życia wchodzicie do muzeum za darmo. Warto tu skorzystać z opcji kupna online, ponieważ zakupione w ten sposób bilety są tańsze o 2 euro.

Heineken Experience – Dlaczego polecamy?

Heineken Experience nie jest jednym z tych muzeów, w którym zwiedzający się wynudzi. Mieści się ono w zabytkowym wnętrzu browaru, ale w sposobie prezentacji eksponatów kierowano się pełnią nowoczesności. Prezentacje multimedialne i interaktywne robią wrażenie na nawet umiarkowanym fanie zwiedzania. Poznawanie w taki sposób historii browaru oraz dziejów tworzącej markę Heineken rodziny jest naprawdę emocjonujące i zapada w pamięć na dłużej niż standardowa ekspozycja pamiątek. Dlatego wśród odwiedzających to miejsce dominuje głównie… zaskoczenie, że wizyta była aż tak emocjonująca.

Nie bez znaczenia dla pełni zadowolenia z pobytu w Heineken Experience, jest tu zapewne możliwość degustacji złocistego trunku. Z racji, że do atrakcji należy tu prezentacja warzenia piwa, bardzo przyjazny personel muzeum serwuje naprawdę satysfakcjonujące porcje na poszczególnych etapach produkcji. Co zwraca uwagę, to troska o każdego ze zwiedzających – tak, by nikt nie poczuł się pominięty.

Dla chętnych możliwość opanowania trudnej sztuki idealnego nalewania piwa, wszystko razem – w atmosferze niemalże dziecięcej zabawy, a całość okraszona bezpłatnym rejsem po kanale na finał. Trudno się w tej sytuacji się dziwić, że Heineken Experience stało się jednym z najbardziej obleganych w Amsterdamie miejsc. To zresztą z tej przyczyny rozbudowano je i modernizowano. W efekcie tego, jak zorganizowano tam cały proces zwiedzania, Heineken Experience to miejsce nie tylko dla piwoszów i kolekcjonerów. To miejsce dla każdego, kto szuka ciekawego sposobu na spędzenie czasu i chce się zabawić.