X
Ładowanie...

Heineken Experience

To miejsce jest mekką dla miłośników pełnego kufelka i pasjonatów browarnictwa. Heineken Experience zapewnia fantastyczną kombinację muzeum i parku rozrywki.

Jak się tu dostać?

Heineken Experience znajduje się na ulicy Stadhouderskade 78. Z Dworca Centralnego najłatwiej dojechać tam tramwajem. Wysiadacie na przystanku o nazwie ulicy - Stadhouderskade. Jeżeli zaś podróżujecie od strony Placu Leidy, wysiądźcie z tramwaju na przystanku Weteringcircuit.

Do Heineken Experience można też oczywiście dojechać samochodem, wtedy można liczyć na zaparkowanie na krytym parkingu na Heinekenplein, 50 metrów od muzeum. Podobnie wygodnie można zacumować łódkę, gdyż platforma wyładunkowa Heineken Experience znajduje się dokładnie naprzeciwko browaru. Pamiętajcie jednak, że jeśli planujecie na miejscu degustację złocistego trunku, na powrót będziecie musieli wybrać inny środek transportu!

Podstawowe informacje

Heineken Experience otwarte jest każdego dnia. Pamiętajcie jednak, że godziny otwarcie różnią się w sezonie i poza nim - w lipcu i sierpniu muzeum otwarte jest dłużej. Heineken Experience można zwiedzać przez 365 dni w roku, jednak 24 i 31 grudnia muzeum jest czynne krócej.

Aby wejść do obiektu należy wykupić bilet. Można to zrobić w jego kasie, jednak warto skorzystać z opcji kupna online, ponieważ zakupione w ten sposób bilety są tańsze.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Heineken Experience nie jest jednym z tych muzeów, w którym zwiedzający się wynudzi. Mieści się ono w zabytkowym wnętrzu browaru, ale w sposobie prezentacji eksponatów kierowano się pełnią nowoczesności. Prezentacje multimedialne i interaktywne zrobią wrażenie nawet na umiarkowanym fanie zwiedzania. Poznawanie w taki sposób historii browaru oraz dziejów tworzącej markę Heineken rodziny jest naprawdę emocjonujące i zapada w pamięć na dłużej niż standardowa ekspozycja pamiątek.

Nie bez znaczenia dla pełni zadowolenia z pobytu w Heineken Experience, jest tu zapewne możliwość degustacji złocistego trunku. Z racji, że do atrakcji należy tu prezentacja warzenia piwa, bardzo przyjazny personel muzeum serwuje naprawdę satysfakcjonujące porcje na poszczególnych etapach produkcji. Co zwraca uwagę, to troska o każdego ze zwiedzających – tak, by nikt nie poczuł się pominięty.

Dla chętnych możliwość opanowania trudnej sztuki idealnego nalewania piwa, wszystko razem – w atmosferze niemalże dziecięcej zabawy, a całość okraszona rejsem po kanale na finał. Trudno się w tej sytuacji dziwić, że Heineken Experience stało się jednym z najbardziej obleganych w Amsterdamie miejsc. To zresztą z tej przyczyny rozbudowano je i zmodernizowano. Dzięki temu w jaki sposób zorganizowane jest zwiedzanie obiektu, Heineken Experience nadaje się nie tylko dla piwoszów i kolekcjonerów. To miejsce dla każdego, kto szuka ciekawego sposobu na spędzenie czasu i chce się zabawić.