X
Ładowanie...

Amsterdam - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Amsterdamu

Potrem lotniczym najbliżej związanym z Amsterdamem jest lotnisko Amsterdam Schiphol, które jest jednym z największych lotnisk w Europie pod względem ruchu pasażerskiego, i portem przesiadkowym dla wielu regularnych linii lotniczych.

Schiphol posiada sześć pasów startowych (w planach jest budowa siódmego), ale wszystkie są obsługiwane nietypowo przez jeden zbiorczy terminal. Dzięki temu przesiadki i poruszanie się po lotnisku jest dla pasażerów ułatwione, bo nie wymaga częstych kontroli bezpieczeństwa. Dla podróżników udających się na City Creak Amsterdam lotnisko Shiphol jest głównie celem lotów linią KLM.

Jeśli wybierzecie tańsze loty Wizzair, celem Waszej podróży będzie port lotniczy Eindhoven. Jest on znacznie mniejszy i znajduje się ok. 100 km od Amsterdamu, ale dzięki temu loty do Holandii są dużo tańsze. Eindhoven jest dość dobrze skomunikowane z Amsterdamem.

Transfer

Transfer z lotniska Amsterdam Schiphol

Lotnisko Schiphol Amsterdam to największe lotnisko Holandii i czwarte co do wielkości lotnisko Europy. Znajduje się zaledwie 16 km na południowy-zachód od miasta. Aby przebyć tą odległość macie do dyspozycji kilka opcji, jednak najwygodniejszą i najatrakcyjniejszą cenowo opcją jest podróż koleją. Ledwie 30 minut i jesteście w sercu stolicy Holandii bez zbędnych opóźnień spowodowanych np. korkami. Poniżej podajemy Wam również inne opcje transferu z lotniska Schiphol.

Transport

Pociąg

– Pod terminalem lotniska znajduje się stacja kolejowa. Pozostaje Wam jedynie zakupić bilet w jednym z żółtych terminali na lotnisku lub wcześniej przez stronę kolei - koszt jedynie 4 EUR - i skierować się do wagonu – następna stacja Amsterdam Centraal za jedyne 30 minut. Lokalizacja stacji w pobliżu atrakcji Amsterdamu pozwala na rozpoczęcie Waszego City Break niemal z marszu. Warto zaznaczyć, że pociągi odjeżdżają ze stacji Schiphol przez całą dobę – w ciągu dnia nawet co 6 minut.

Transport

Autobus

– Aby dostać się do centrum Amsterdamu możecie również skorzystać z usług komunikacji publicznej. Autobusy linii 197 oraz N37 docierają do placu Leidseplein w ciągu ok. 30 minut, więc jeśli nocujecie w tej części miasta, wydaje się być to lepsza opcja niż kolej. Koszt biletu to również ok. 4 EUR i możecie go zarówno kupić u kierowcy, w biurze informacji turystycznej na lotnisku, jak i poprzez stronę internetową. Alternatywnie – zakupcie kartę OV lub Holland Pass, by ta podróż była dla Was tańsza. Autobusy kursują z lotniska całą dobę.

Airport Shuttle

– Lotnisko Schiphol uznawane jest przez Wielu za bardzo dobrze zorganizowane, dodatkowo posiada również własny Shuttlebus, dzięki czemu podróż do miejsca Waszego noclegu może być znacznie wygodniejsza niż komunikacją publiczną. Wybierzcie prywatny transfer lub wybierzcie tzw. „Combine” transfer z innymi turystami i po ledwie 40 minutach dotrzecie do hotelu (oczywiście jeśli nie traficie na korek). Koszt pojedynczego prywatnego przejazdu busem z darmowym połączeniem Wi-Fi to ok. 23 EUR, natomiast korzystając w obie strony z tej usługi zapłacicie 40 EUR. Jeśli podróżujecie w grupie, to też warto wybrać tę opcje, gdyż Connexxion Schiphol Hotel Shuttle oferuje sporo zniżek. Bilet zakupić możecie w biurze Connexxion w hali przylotów lotniska Schiphol lub poprzez stronę lotniska. Są jeszcze inne firmy oferujące usługę transferu, jednak koszt usługi transferu jest bardzo podobny jak powyżej.

Transfer z lotniska Eindhoven

Lotnisko Eindhoven to drugie co do wielkości lotnisko Holandii. Znajduje się ok. 100 km na południe od Amsterdamu i obsługuje loty niskobudżetowe m.in. z Polski. Aby rozpocząć City Break Amsterdam będziecie musieli skorzystać z któreś z opcji transferu. W naszej opinii najlepszym wyborem dla podróżników ceniących wygodę choć w przystępnej cenie, jest połączenie kolejowe z Eindhoven do Amsterdamu. Kosztuje ono ok. 25 EUR, a po ok. 1h i 45 minutach będziecie w Amsterdamie. Stacja kolejowa nie znajduje się na lotnisku, więc niezbędne jest dotarcie do centrum miasta. Jak to zrobić jak również inne opcje transferu znajdziecie poniżej.

Pociąg

- Stacja kolejowa znajduje się w centrum Eindhoven, a więc po pierwsze musicie skorzystać z usług komunikacji publicznej. Kupcie bilet w maszynie w hali przylotów za ok. 2 EUR i wybierzcie podróż autobusem 401 lub 45 do centrum Eindhoven. Po 20 minutach dotrzecie do stacji kolejowej. Pociągi odjeżdżają do Amsterdamu co 30 minut, a podróż trwa godzinę i 20 minut i kosztuje ok. 18 EUR w jedną stronę. Bilet zakupić można poprzez stronę Holenderskich Kolei.

Shuttle bus

– Z lotniska Eindhoven możecie dojechać do centrum Amsterdamu busem linii AirExpressBus. Dodatkowo linia obsługuje podróże do Utrechtu i Den Bosch. Bilet zakupić można poprzez stronę internetową lub przy stanowisku przewoźnika w hali przylotów. Koszt pojedynczego biletu to koszt ok. 23 EUR – warto zrobić rezerwacje przez Internet, bo zyskujecie rabat od ceny.

Taksówka

– to najwygodniejsza opcja transferu z lotniska Eindhoven do hotelu, jednak liczcie się z kosztem minimum 135 EUR. Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem lotniska, a podróż do Amsterdamu trwa ok. 1,5 h.