X
Ładowanie...

Akwarium Barcelońskie

Poznaj podwodny świat rekinów, płaszczek i 450 innych gatunków morskich stworzeń, które znalazły schronienie w L'Aquarium – największym w Europie oceanarium!

Jak się tu dostać?

Akwarium w Barcelonie

Akwarium Barcelońskie mieści się w Starym Porcie, przy Moll d’Espanya del Port Vell. Najlepiej dojść do niego bezpośrednio z La Rambla lub dojechać do stacji metra linii L4, Barceloneta i stamtąd zrobić krótki spacer. Tuż przy Akwarium, w Porcie zlokalizowane są również przystanki autobusowe linii V17.

Podstawowe informacje

Akwarium Barcelońskie czynne jest przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli. Aby poznać dokładne godziny otwarcia i ceny biletów najlepiej odwiedzić stronę internetową akwarium.

Co ciekawe, w Akwarium można zorganizować przyjęcie urodzinowe, a nawet nurkować z rekinami (ta przyjemność kosztuje jednak niemało i przeznaczona jest dla wykwalifikowanych nurków). Aby uniknąć kolejek i skorzystać z promocyjnych cen, bilety do Akwarium można zakupić wcześniej przez internet na jego oficjalnej stronie.

Co ciekawego można tu zobaczyć?

Akwarium Barcelońskie jest jednym z największych w Europie. “Zamieszkane” jest przez ponad kilkanaście tysięcy morskich żyjątek, prawie pięćset gatunków ryb, płazów i roślin wodnych, a także olbrzymie rekiny!. Wszystko to umieszczono w akwariach o łącznej pojemności 6 milionów litrów wody. Akwarium z dużą dokładnością odtwarza warunki środowisk wodnych z całego świata, w tym Morza Śródziemnego, Morza Karaibskiego, Wielkiej Rafy Koralowej, Hawajów czy Antypodów. Największą atrakcją Akwarium jest jednak ponad 80-metrowy szklany tunel. Będąc w jego wnętrzu i obserwując setki kolorowych ryb pływających nad głowami zwiedzających można poczuć się jak w sercu oceanu.

Akwarium polecamy wszystkim rodzinom z dziećmi, zapalonym nurkom oraz miłośnikom filmu “Gdzie jest Nemo?”.