X
Ładowanie...

Barcelona Akwarium Barcelońskie

Poznaj podwodny świat rekinów, płaszczek i 450 innych gatunków morskich stworzeń, które znalazły schronienie w L'Aquarium – największym w Europie oceanarium!

Akwarium Barcelońskie - Jak się dostać?

Akwarium w Barcelonie

Akwarium Barcelońskie mieści się w Starym Porcie, przy Moll d’Espanya del Port Vell. Najlepiej dojść do niego bezpośrednio z La Rambla lub dojechać do stacji metra linii L4, Barceloneta i stamtąd zrobić krótki spacer. Tuż przy Akwarium, w Porcie zlokalizowane są również przystanki autobusowe linii V17.

Godziny otwarcia i cena wstępu Akwarium w Barcelonie

Akwarium Barcelońskie czynne jest przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli. Otwierane jest o 9:30, zaś zamykane o 21:00 w dni robocze, 21:30 w weekendy i święta. W sezonie letnim Akwarium czynne jest nieco dłużej: w lipcu i sierpniu do 23:00.

Cena wstępu do Akwarium uzależniona jest od wzrostu odwiedzających! Malutkie dzieci do 90 cm wzrostu wejść mogą za darmo, zaś te do 110 cm za 5 €. Większe dzieci do 140 cm zapłacą za wstęp 15 €, a dorośli oraz wszyscy powyżej tego wzrostu 20 €.

Co ciekawe, w Akwarium można zorganizować przyjęcie urodzinowe, a nawet nurkować z rekinami (ta przyjemność kosztuje jednak 300 € i przeznaczona jest dla wykwalifikowanych nurków). Aby uniknąć kolejek i skorzystać z promocyjnych cen, bilety do Akwarium można zakupić wcześniej przez internet na jego oficjalnej stronie www.aquariumbcn.com.

Co ciekawego kryje się w Akwarium Barcelońskim

Akwarium Barcelońskie jest jednym z największych w Europie. “Zamieszkane” jest przez ponad kilkanaście tysięcy morskich żyjątek, prawie pięćset gatunków ryb, płazów i roślin wodnych, a także olbrzymie rekiny!. Wszystko to umieszczono w akwariach o łącznej pojemności 6 milionów litrów wody. Akwarium z dużą dokładnością odtwarza warunki środowisk wodnych z całego świata, w tym Morza Śródziemnego, Morza Karaibskiego, Wielkiej Rafy Koralowej, Hawajów czy Antypodów. Największą atrakcją Akwarium jest jednak ponad 80-metrowy szklany tunel. Będąc w jego wnętrzu i obserwując setki kolorowych ryb pływających nad głowami zwiedzających można poczuć się jak w sercu oceanu.

Akwarium polecamy wszystkim rodzinom z dziećmi, zapalonym nurkom oraz miłośnikom filmu “Gdzie jest Nemo?”.