X
Ładowanie...

Barcelona Aleja Tibidabo

Aleja Tibidabo to prawdziwa gratka. Znajdziesz tu jeden z najstarszych na świecie lunaparków, kontrowersyjną świątynię św. Serca Jezusowego i wieżę obserwacyjną.

Aleja Tibidabo - jak dojechać?

Aleja Tibidabo w Barcelonie

Aleja Tibidabo znajdująca się ok.5 km na północny zachód od centrum miasta. Aby tu się dostać najlepiej skorzystać z metra - linia L7 ma nawet przystanek o nazwie Av. Tibidabo. Jednak Aleja Tibidabo to obecnie nie tylko sama ulica, wzdłuż której podziwiać można oryginalną architekturę, ale już właściwie cały kompleks atrakcji kończący się na wzgórzu o wysokość 512 m n.p.m. Dotarcie na szczyt wzgórza to przede wszystkim piesza wspinaczka pod górę. Można skorzystać również z zabytkowego Niebieskiego Tramwaju, który wspina się po stromych uliczkach nieprzerwanie od roku 1901. Jego koszt to około 2.90 euro, a swoją trasę zaczyna na Placu Kennedy'ego i kończy na Placu Doctora Andreu, skąd dalszą wycieczkę zrobić sobie można specyficzną kolejką szynową.

Ile kosztują atrakcje Alei Tibidabo?

Zwiedzanie świątyni św. Serca Jezusowego jest darmowe, ale dla osób chcących podziwiać panoramę Barcelony spod stóp posągu Jezusa ułatwieniem może być winda, której koszt wynosi 2 euro.

Koszt biletu wstępu do parku dla osoby dorosłej to 28.50 euro, a w przypadku dzieci cena zależna jest od... wzrostu!

Aleja Tibidabo – dlaczego warto odwiedzić?

Aleja Tibidabo to punkt obowiązkowy zwiedzania Barcelony zarówno dla wielbicieli niezwykłej architektury, jak i miłośników rozrywki. Mimo, że oddalona jest od ścisłego centrum miasta, odwiedzają ją tłumy zafascynowane jej nietuzinkowym urokiem. Aleja Tibidabo zachwyca bowiem pięknymi willami oraz rezydencjami, które budowane zostały między innymi przez miejscowego architekta Joana Rubió, ucznia samego mistrza Gaudiego.

Aleja Tibidabo – atrakcje architektoniczne

Kolejka szynowa zabiera podróżnych z Placu Doctora Andreu do parku rozrywki oraz świątyni św. Serca Jezusowego, które znajdują się na wzgórzu Tibidabo. Świątynia budowana była aż 60 lat i budzi spore kontrowersje głównie ze względu na mieszankę stylów, według których zaprojektowany został jej wystrój. Kopułę wieńczy charakterystyczny posąg Jezusa z rozpostartymi ramionami, niemalże identyczny jak sławna rzeźba rodem z Rio de Janeiro.

Aleja Tibidabo – park rozrywki

Park rozrywki Tibidabo to jedna z najstarszych tego typu atrakcji na świecie. Podobnie jak Niebieski Tramwaj swoją działalność rozpoczął w roku 1901 i do dziś bawi, zwłaszcza najmłodszych, takimi atrakcjami jak diabelski młyn, klasyczne karuzele czy też kręcący się z zawrotną prędkością samolot. Tego typu atrakcje to propozycja dla osób o mocnych nerwach i wytrzymałym żołądku, te bardziej wrażliwe skorzystać za to mogą z 50-metrowej wieży obserwacyjnej, z której widok na Barcelonę należy do jednego z najbardziej spektakularnych.

Wybierając się na wzgórze warto jednak sprawdzić czy danego dnia park jest otwarty. Terminarz jest rozpisany w różny sposób i próżno szukać w nim jakiekolwiek reguły.