X
Ładowanie...

Casa Batlló

Kolorowy smok, szkielet ryby, a może kameleon? Przekonaj się, z czym tobie kojarzy się niezwykła kamienica Casa Batlló – jedno z najsłynniejszych arcydzieł Gaudíego w Barcelonie.

Jak się tu dostać?

Barcelona Casa Batlló

Casa Batlló znajduje się przy słynnej Passeig de Gracia, pod numerem 43. Najszybciej i najprościej dostać się do niej można metrem. Wystarczy wysiąść na stacji metra linii L2, L3 lub L4, Passeig de Gracia. Niedaleko Casa Batlló zlokalizowane są też przystanki autobusowe.

Podstawowe informacje

Casa Batlló otwarta jest dla zwiedzających cały rok. W niektóre dni w obiekcie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, które mogą spowodować krótszy czas otwarcia lub zamknięcie Casa Batlló. Przed wizytą koniecznie sprawdźcie więc godziny otwarcia.

Aby uniknąć kolejek bilety zakupić można wcześniej przez internet na oficjalnej stronie atrakcji.

Dlaczego warto zobaczyć to miejsce?

Casa Batlló nazywana jest Królową Barcelony. Ta nietypowa kamienica autorstwa Antonio Gaudiego swoim wyglądem przypomina smoka, rybę bądź węża. Każdemu kojarzy się z czym innym, zależnie od jego wyobraźni. Dach Casa Batlló przywodzi na myśl skórę smoka, albo łuski ryby, bądź też skórę węża! Jej kamienne balkony wyglądają niczym trupie czaszki, zaś fasada, pokryta kolorowymi kafelkami, przypomina żabią skórę, confetti lub cekiny. Dodać do tego wszystkiego należy schody wyglądające niczym szkielet dinozaura, okna jak morskie fale, kolumny jak kości i dużo cukierkowych kolorów. Istny misz-masz, który koniecznie trzeba zobaczyć! Casa Batlló jest jak prawdziwy kameleon, gdyż za każdym razem, gdy się na nią spojrzy przywodzi na myśl coś innego.

Oryginalna i niezwykła Casa Batlló zadziwia nie tylko z zewnątrz. Jej wnętrze również udostępnione jest zwiedzającym. W środku czekają osobliwe meble, kolorowe ściany i wiele, wiele więcej.