X
Ładowanie...

Barcelona Casa Mila

Zobacz najbardziej kontrowersyjne dzieło Gaudíego! Kamienica Casa Milà intryguje fantazyjną fasadą, secesyjnym wnętrzem i dachem przypominającym morskie fale.

Jak dotrzeć do Casa Mila?

Casa Mila w Barcelonie

Casa Mila znajduje się w centrum Barcelony, przy ulicy Carrer de Provença. Najlepiej dotrzeć tam metrem, linią L3 oraz L5 na stację Diagonal. W pobliżu znajdują się także przystanki autobusowe.

Casa Mila - Godziny otwarcia i cena wstępu

Casa Mila otwarta jest dla zwiedzających przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli. W sezonie letnim, od 3 marca do 2 listopada w godzinach 9:00 - 20:00, zaś w sezonie zimowym, od 3 listopada do 2 marca w godzinach 9:00 - 18:30. Cena biletu wstępu wynosi 16,50 € (bilet ulgowy dla studentów 14,85 €, na dzieci 7-12 lat, 8,25 €). Dzieci do 6 lat mogą zwiedzać Casa Mila bezpłatnie. Aby uniknąć kolejek bilety można zakupić wcześniej przez internet, na www.lapedrera.com.

Casa Mila można odwiedzić również po zapadnięciu zmroku. Specjalne nocne wizyty zaczynają się od godziny 19:00, od środy do soboty i kosztują 30 €. Pod koniec każdej z nich, zwiedzający częstowani są lampką hiszpańskiego wina musującego cava.

Dlaczego warto zobaczyć Casa Mila

Casa Mila to kolejna niezwykła kamienica - dzieło słynnego katalońskiego architekta, Antonio Gaudiego. Jej nietypowy wygląd od zawsze wzbudza wielkie emocje nie tylko wśród turystów, ale i mieszkańców Barcelony, którzy zwykli prześmiewczo nazywać ją La Pedrera, czyli Kamieniołom. Casa Mila, której fasada w całości pokryta jest jasnym wapieniem, nie przypadła barcelończykom do gustu. Mimo to, obiekt stanowi jeden z symboli miasta i warto go zobaczyć, w szczególności wewnątrz. Wnętrza Casa Mila odtwarzają secesyjny klimat poprzedniej epoki. Jej pokoje nadal wyposażone są w meble i sprzęty, co daje wrażenie, jakby cały czas ktoś w nich mieszkał. Zwiedzający zobaczyć mogą między innymi sypialnię, pokoik dziecięcy czy łazienkę z początków XX wieku. Największą atrakcją Casa Mila jest jednak dach budynku. Nie jest on widoczny z ulicy, a zaskakuje swoim wyglądem i kształtami, które przypominają fale morza. Koniecznie trzeba wdrapać się na dach Casa Mila, aby zobaczyć kominy wyglądające jak dym oraz móc podziwiać wspaniały, panoramiczny widok na całą Barcelonę.