X
Ładowanie...

Casa Mila

Zobacz najbardziej kontrowersyjne dzieło Gaudíego w Barcelonie! Kamienica Casa Milà intryguje fantazyjną fasadą, secesyjnym wnętrzem i dachem przypominającym morskie fale.

Jak się tu dostać?

Casa Mila w Barcelonie

Casa Mila znajduje się w centrum Barcelony, przy ulicy Carrer de Provença. Najlepiej dotrzeć tam metrem, linią L3 oraz L5 na stację Diagonal. W pobliżu znajdują się także przystanki autobusowe.

Podstawowe informacje

Casa Mila otwarta jest dla zwiedzających przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli. Godziny otwarcia najlepiej sprawdzić przed wizytą na stronie zabytku. Aby uniknąć kolejek bilety również można zakupić wcześniej przez internet.

Casa Mila można odwiedzić również po zapadnięciu zmroku. Pod koniec takiej wizyty, zwiedzający częstowani są lampką hiszpańskiego wina.

Dlaczego warto zobaczyć to miejsce?

Casa Mila to kolejna niezwykła kamienica - dzieło słynnego katalońskiego architekta, Antonio Gaudiego. Jej nietypowy wygląd od zawsze wzbudza wielkie emocje nie tylko wśród turystów, ale i mieszkańców Barcelony, którzy zwykli prześmiewczo nazywać ją La Pedrera, czyli Kamieniołom. Casa Mila, której fasada w całości pokryta jest jasnym wapieniem, nie przypadła barcelończykom do gustu. Mimo to, obiekt stanowi jeden z symboli miasta i warto go zobaczyć, w szczególności wewnątrz. Wnętrza Casa Mila odtwarzają secesyjny klimat poprzedniej epoki. Jej pokoje nadal wyposażone są w meble i sprzęty, co daje wrażenie, jakby cały czas ktoś w nich mieszkał. Zwiedzający zobaczyć mogą między innymi sypialnię, pokoik dziecięcy czy łazienkę z początków XX wieku. Największą atrakcją Casa Mila jest jednak dach budynku. Nie jest on widoczny z ulicy, a zaskakuje swoim wyglądem i kształtami, które przypominają fale morza. Koniecznie trzeba wdrapać się na dach Casa Mila, aby zobaczyć kominy wyglądające jak dym oraz móc podziwiać wspaniały, panoramiczny widok na całą Barcelonę.