X
Ładowanie...

Dzielnica Gotycka

Marzysz o podróży w czasie? Wybierz się na spacer po Dzielnicy Gotyckiej w Barcelonie – malowniczym labiryncie uliczek, placów, kamienic i wspaniałych średniowiecznych kościołów.

Jak się tu dostać?

Dzielnica Gotycka w Barcelonie

Barri Gotic czyli Dzielnica Gotycka w Barcelonie to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w mieście. Wspaniała, średniowieczna architektura oraz ciasne uliczki tworzą niepowtarzalny klimat tej części miasta. Rozciąga się ona pomiędzy Wybrzeżem Morza Śródziemnego, a Rondem Sant Pere i stanowi centralny punkt Starego Miasta. Aby tu dojechać wystarczy przejazd na stacje metra: Drassenes, Jaume I, Liceu czy Catalunya. Do Dzielnicy Gotyckiej dociera także wiele linii autobusowych: do Plaça Reial dotrzemy liniami nr 14, 59, 91, N9, N12 oraz N15. Do Santa Maria de Pi dojedziemy liniami nr 14 oraz 59, a do Katedry Św. Eulalii liniami nr 17, 45, 120, N8 oraz V17.

Dlaczego warto zobaczyć to miejsce?

Dzielnica Gotycka - to właśnie tutaj zachowała się największa ilość budynków jeszcze z czasów rzymskiego osadnictwa, dzięki czemu zyskuje ona na oryginalności i niesamowitym uroku. Jej turystycznym centrum jest Katedra Św. Eulalii, która była budowana, a następnie przebudowywana aż do końca XIX wieku. Mieści się ona przy Placu Słońca, gdzie skupia się w głównej mierze życie całej dzielnicy. Tuż obok jednego placu znajduje się drugi - Plac Św. Jakuba, na którym ustawiony został XIV-wieczny ratusz, który jest obecnie siedzibą władz miejskich. Podziwiać tutaj możemy także monumentalny Pałac Rządowy, będący siedzibą Rządu Autonomicznego Katalonii. Zasługuje on na uwagę z racji faktu, iż jest on jedynym budynkiem powstałym w średniowieczu w celu administracyjnym, który pełni tą funkcję po dzień dzisiejszy. Jego wspaniała, renesansowa fasada była pierwszą taką, jaka powstała w Katalonii. Dzielnica Gotycka w Barcelonie pełna jest fantastycznych perełek architektury, które zachwycają na każdym kroku. Przepiękną budowlą sakralną, jaką należy zobaczyć wybierając się tutaj jest kościół Santa Maria del Pi. Jest to wspaniała budowla jednonawowa w stylu katalońskiego gotyku, jaka została wzniesiona pod koniec XIV wieku.

Miejsce pełne różnorodności

Jeśli po zwiedzaniu monumentalnych budowli poczujemy zmęczenie i głód, koniecznie musimy udać się na Plaça Reial znajdujący się w pobliżu słynnej La Rambli. Znajdziemy tutaj całe mnóstwo fantastycznych restauracji, małych kawiarni, nocnych klubów czy butików. Dzielnica Gotycka w Barcelonie słynie ze swojej różnorodności, dlatego z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Tuż obok drogich i ekskluzywnych lokali możemy znaleźć urokliwy ogród w przydrożnej bramie, lub z ciasnej i niepozornej uliczki wyjść na majestatyczny plac wypełniony po brzegi przepięknymi budowlami. Dzielnica Gotycka w Barcelonie to jedno z tych miejsc, których nie można przegapić!