X
Ładowanie...

Barcelona Labirynt Horta

Dość masz zgiełku miasta? Odpocznij w malowniczym Parku Horta z jego fontannami, rzeźbami i cyprysowym labiryntem, który wystąpił w filmie „Pachnidło” Toma Tykwera.

Labirynt Horta - dojazd i cena wstępu

Labirynt Horta w Barcelonie

Wspaniały park powszechnie znany jako Labirynt Horta znajduje się w dzielnicy Horta, na północny zachód od centrum Barcelony, niedaleko stacji metra zielonej linii L3, Mundet. Labirynt Horta można zobaczyć codziennie za opłatą około 3 €, zaś w środy i niedziele bezpłatnie.

Dlaczego polecamy Labirynt Horta

Labirynt Horta, który znajduje się we wspaniałym zbiorze historycznych ogrodów to wspaniały sposób na spokojne spędzenie popołudnia wśród ciszy, wszechobecnej zieleni i ochładzającego cienia drzew. Dla filmomaniaków to także prawdziwa gratka, gdyż właśnie w Labiryncie Horta odbywa się słynna scena z filmu “Pachnidło”, w której szlachta urządza w labiryncie zabawę w chowanego.

Cały ogrodowy kompleks składa się z dwóch części, neoklasycystycznej, której sceneria odnosi się do symboliki miłości oraz z romantycznej, odnoszącej się do tematyki związanej ze śmiercią. Park przynależy do pałacu katalońskiej rodziny szlacheckiej, Desvalls. Sam pałac nie jest niestety udostępniony zwiedzającym. W parku podziwiać można liczne fontanny, oczka wodne, niewielkie kaskady oraz rzeźby nawiązujące do mitologii greckiej.

Gdzie znajduje sie Labirynt Horta?

Labirynt Horta znajduje się w centralnej części parku, którego nazwa wzięła się właśnie od labiryntu, który zbudowany został z cyprysów przyciętych do odpowiedniej wysokości oraz wielkości. W samym jego środku znaleźć można niewielki plac z pomnikiem greckiego bożka miłości, Erosa. Niedaleko zlokalizowane są także dwie świątynie zbudowane w stylu włoskim i poświęcone Ariadnie oraz Danae, czyli kolejnym mitycznym postaciom. Przy Labiryncie Horta ustawiona jest również nieduża fontanna, do której należy wrzucić monetę z nadzieją, że nasze najskrytsze marzenie się spełni. Labirynt Horta to świetne miejsce na wypoczynek. Dajcie się zgubić wśród cyprysowych ścian i odetchnijcie od zgiełku kosmopolitycznej Barcelony.