X
Ładowanie...

Labirynt Horta

Dość masz zgiełku miasta? Odpocznij w malowniczym Parku Horta z jego fontannami, rzeźbami i cyprysowym labiryntem, który wystąpił w filmie „Pachnidło” Toma Tykwera.

Dojazd i podstawowe informacje

Labirynt Horta w Barcelonie

Wspaniały park powszechnie znany jako Labirynt Horta znajduje się w dzielnicy Horta, na północny zachód od centrum Barcelony, niedaleko stacji metra zielonej linii L3, Mundet. Labirynt Horta można zobaczyć codziennie za niewielką opłatą.

Dlaczego warto zobaczyć to miejsce?

Labirynt Horta, który znajduje się we wspaniałym zbiorze historycznych ogrodów to wspaniały sposób na spokojne spędzenie popołudnia wśród ciszy, wszechobecnej zieleni i ochładzającego cienia drzew. Dla filmomaniaków to także prawdziwa gratka, gdyż właśnie w Labiryncie Horta odbywa się słynna scena z filmu “Pachnidło”, w której szlachta urządza w labiryncie zabawę w chowanego.

Cały ogrodowy kompleks składa się z dwóch części, neoklasycystycznej, której sceneria odnosi się do symboliki miłości oraz z romantycznej, odnoszącej się do tematyki związanej ze śmiercią. Park przynależy do pałacu katalońskiej rodziny szlacheckiej, Desvalls. Sam pałac nie jest niestety udostępniony zwiedzającym. W parku podziwiać można liczne fontanny, oczka wodne, niewielkie kaskady oraz rzeźby nawiązujące do mitologii greckiej.

Gdzie znajduje sie Labirynt Horta?

Labirynt Horta znajduje się w centralnej części parku, którego nazwa wzięła się właśnie od labiryntu, który zbudowany został z cyprysów przyciętych do odpowiedniej wysokości oraz wielkości. W samym jego środku znaleźć można niewielki plac z pomnikiem greckiego bożka miłości, Erosa. Niedaleko zlokalizowane są także dwie świątynie zbudowane w stylu włoskim i poświęcone Ariadnie oraz Danae, czyli kolejnym mitycznym postaciom. Przy Labiryncie Horta ustawiona jest również nieduża fontanna, do której należy wrzucić monetę z nadzieją, że nasze najskrytsze marzenie się spełni. Labirynt Horta to świetne miejsce na wypoczynek. Dajcie się zgubić wśród cyprysowych ścian i odetchnijcie od zgiełku kosmopolitycznej Barcelony.