X
Ładowanie...

Merca de la Boqueria

Targ La Boqueria urzeka feerią barw i zapachów. Na smakoszy czekają tu świeże warzywa i owoce, tradycyjne hiszpańskie szynki, wielki wybór serów oraz nieprzebrane ilości słodyczy.

Gdzie znajduje się targ?

Merca do la Boqueria w Barcelonie

Merca de la Boqueria znajduje się w pobliżu La Rambla na wysokości Gran Teatre del Liceu. Najprzyjemniej trafić tu po spacerze od strony słynnej magicznej fontanny.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Merca de la Boqueria to wspaniały targ przeróżności, na którym zakupy robią mieszkańcy Barcelony oraz poszukujący katalońskich smaków i pamiątek turyści. Nawet najlepsi szefowie kuchni barcelońskich restauracji w składniki zaopatrują się właśnie tutaj. W miejscu tym znajdziecie wszystko, czego dusza zapragnie. Merca de la Boqueria umożliwi wam zakup najświeższych warzyw i owoców, od tych tradycyjnych, do najbardziej egzotycznych. Znajdziecie tam również tradycyjne szynki hiszpańskie, wszelakiego rodzaju sery, świeżutkie ryby i owoce morza, dopiero co przywiezione z kutrów rybackich, a także jaja (nawet strusie) i suszone owoce. Na łasuchów na Merca de la Boqueria czekają niezliczone ilości i rodzaje słodyczy: cukierki, czekolady, żelki, ciasteczka, orzeszki, bakalie i wiele, wiele więcej. Zakupić również można tam hiszpańskie wina i tradycyjne produkty. Wszyscy odwiedzający targ raczą się orzeźwiającymi napojami, zrobionymi ze świeżych owoców: mango, kokosa, ananasa, brzoskwini czy marakui.

Godziny otwarcia

Targ Merca de la Boqueria otwarty jest od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00 – 20:30.

Historia

Merca de la Boqueria zaczęła powstawać już 1200 roku. Początkowo był to „ruchomy” targ na świeżym powietrzu, rozkładający swoje stragany na ulicy, przy La Rambla. Zjeżdżali się na niego lokalni sprzedawcy ze świeżymi warzywami i owocami ze swoich gospodarstw. W ciągu 500 lat działalności targ rozrastał się coraz bardziej, aż władze miasta musiały znaleźć mu miejsce między murami. Co ciekawe większość obecnych sprzedawców to potomkowie tych pierwszych, którzy zapoczątkowali tradycję kilkaset lat temu. Aktualnie Merca de la Bouqeria zrzesza swoich sprzedawców w przeróżnych organizacjach, a także wygrywa nagrody, np. za najlepszy targ na świecie przyznaną w 2005 roku przez World Markets Congress.

Ciekawostki

Na Merca de la Boqueria można nie tylko zrobić zakupy, ale także nauczyć się gotować! Od 2003 roku prowadzone są bowiem na nim specjalne kursy i warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Jeśli chcielibyście z jakiegoś skorzystać i poznać tajniki kuchni katalońskiej, zajrzyjcie na stronę internetową Merca de la Boqueria.