X
Ładowanie...

Muzeum Picassa

Odkryj jedną z najwspanialszych kolekcji dzieł Picassa! W pięciu pałacach zgromadzono ponad 4 tysiące obrazów, rzeźb i wyrobów ceramicznych tego wyjątkowego artysty.

Jak się tu dostać?

Muzeum Picassa znajduje się w centrum Barcelony, na obrzeżu Dzielnicy Gotyckiej. Najlepiej dostać się do niego metrem. Wystarczy wysiąść na jednej z trzech stacji: czerwonej linii L1 Arc de Triomf, zielonej linii L3 Liceu lub żółtej linii L4 Jaume I. W okolicy znajduje się także wiele przystanków autobusowych.

Podstawowe informacje

Muzeum Picassa otwarte jest cały rok, z wyłączeniem świąt. Przed wizytą w muzeum polecamy odwiedzić jego oficjalną stronę internetową, by poznać dokładne godziny otwarcia oraz ceny biletów.

Co ciekawego skrywa Muzeum?

Muzeum Picassa, poświęcone jednemu z największych artystów XX wieku oraz twórcy kubizmu, udostępnia prawie 4 tysiące dzieł tego słynnego artysty. Wśród nich zobaczyć można nie tylko słynne obrazy z błękitnego oraz różowego okresy, ale także mało znane szkice i rysunki, w tym autoportret malarza. Wszystkie dzieła ukazane są w chronologicznej kolejności, dzięki czemu z łatwością obserwować można rozwój niepowtarzalnego stylu Picassa.

Muzeum Picassa mieści się w pięciu przylegających do siebie średniowiecznych pałacach. Kolekcja powstała z inicjatywy przyjaciela artysty, Jaumea Sabartes’a. Mimo, iż Picassa urodził się w Maladze, to właśnie z Barceloną najbardziej był związany i sam zasugerował, aby Muzeum poświęcone jego dziełom powstało w tym magicznym miejscu.