X
Ładowanie...

Barcelona Muzeum Picassa

Odkryj jedną z najwspanialszych kolekcji dzieł Picassa! W pięciu pałacach zgromadzono ponad 4 tysiące obrazów, rzeźb i wyrobów ceramicznych tego wyjątkowego artysty.

Jak dostać się do Muzeum Picassa

Muzeum Picassa znajduje się w centrum Barcelony, na obrzeżu Dzielnicy Gotyckiej. Najlepiej dostać się do niego metrem. Wystarczy wysiąść na jednej z trzech stacji: czerwonej linii L1 Arc de Triomf, zielonej linii L3 Liceu lub żółtej linii L4 Jaume I. W okolicy znajduje się także wiele przystanków autobusowych.

Godziny otwarcia i cena wstępu do Muzeum Picassa

Muzeum Picassa otwarte jest cały rok, z wyłączeniem świąt, od wtorku do niedzieli, w poniedziałki jest nieczynne. Muzeum otwarte jest od godziny 9:00 do 19:00 (w czwartki do 21:30).

Cena wstępu do Muzeum Picassa wynosi 11 € (14 € wraz z wystawą tymczasową). Osoby w wieku 18-25 lat oraz powyżej 65 r.ż. zapłacą za bilet odpowiednio mniej - 7 €. Dzieci do 18 r.ż. odwiedzać mogą Muzeum Picassa bezpłatnie. Co więcej, darmowy wstęp możliwy jest także w pierwszą niedzielę każdego miesiąca oraz w każdą niedzielę po godzinie 15:00, a także w czwartki w godzinach 19:00-21:30 (od kwietnia).

Co ciekawego skrywa Muzeum Picassa

Muzeum Picassa, poświęcone jednemu z największych artystów XX wieku oraz twórcy kubizmu, udostępnia prawie 4 tysiące dzieł tego słynnego artysty. Wśród nich zobaczyć można nie tylko słynne obrazy z błękitnego oraz różowego okresy, ale także mało znane szkice i rysunki, w tym autoportret malarza. Wszystkie dzieła ukazane są w chronologicznej kolejności, dzięki czemu z łatwością obserwować można rozwój niepowtarzalnego stylu Picassa.

Muzeum Picassa mieści się w pięciu przylegających do siebie średniowiecznych pałacach. Kolekcja powstała z inicjatywy przyjaciela artysty, Jaumea Sabartes’a. Mimo, iż Picassa urodził się w Maladze, to właśnie z Barceloną najbardziej był związany i sam zasugerował, aby Muzeum poświęcone jego dziełom powstało w tym magicznym miejscu.