X
Ładowanie...

Stary Port

Przekonaj się, jak dawny port handlowy w Barcelonie przekształcono w centrum handlowo-rozrywkowe z niezliczonymi sklepami, barami, restauracjami i największym w Europie oceanarium.

Jak się tu dostać?

Stary Port w Barcelonie

Stary Port w Barcelonie to jedna z najbardziej charakterystycznych części tego miasta i obowiązkowy przystanek dla każdego zwiedzającego. Jest o tyle niezwykły, że z oryginalnymi funkcjami portowymi nie ma już za dużo wspólnego, ale wciąż tak naprawdę to wokół niego skupia się uwaga. Zlokalizowany jest przy Rambla del Mar, a dostać można się do niego również od strony ulicy Moll d'Espanya . Nie sposób nie znaleźć go będąc w stolicy Katalonii.

Czym jest Stary Port?

Port w Barcelonie dzieli się obecnie na trzy części. Barcelona Free Port – port przeładunkowy oraz port komercyjny funkcjonują tradycyjnie przyjmując blisko 500 statków pasażerskich rocznie. Natomiast przed XXV Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 1992 roku odbywającymi się właśnie w Barcelonie, władze postanowiły przekształcić Stary Port w centrum rekreacyjno – handlowe. Utworzono z niego niezwykły kompleks, w którym dzień i noc tętni życie. Centrum położone jest właściwie całkowicie na wodzie.

Dlaczego warto zobaczyć to miejsce?

Stary Port w Barcelonie to przede wszystkim Maremagnum składające się z barów, kawiarni, sklepów, restauracji oraz kompleksu kinowego. Taki zestaw przyciąga nie tylko turystów, ale także mieszkańców miasta, którzy chętnie spędzają tutaj wieczory i weekendy. Główną atrakcją portu jest jednak L'Aquarium, czyli największe oceanarium w Europie. 20 tematycznych basenów mieści 11 tys. okazów należących do blisko 450 gatunków zwierząt. Podziwiać można tutaj rekiny, płaszczki, koniki morskie czy kolorowe ławice ryb z takich akwenów jak Morze Śródziemne, Morze Czerwone czy Morze Karaibskie, a to i tak mała część całości.

Stary Port w Barcelonie zachwyca także przycumowanym do jego brzegu żaglowcem Santa Eulàlia, należącym do Muzeum Morskiego. Niegdyś ten kolos woził hiszpańskie towary do wybrzeży obu Ameryk.

Czy Stary Port nadal przyjmuje statki?

Stary Port nie stracił zupełnie wszystkich swoich funkcji. Dziś zlokalizowane są tutaj dwie mariny oraz mały port rybacki. Jego charakter jest więc cały czas zachowany. Dodatkowo wypływają stąd promy na Baleary.