gs
X
Ładowanie...

Barcelona - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Barcelony

Z Barceloną związane są dwa porty lotnicze. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta leży lotnisko Barcelona International (EL Prat), jedno z największych w Hiszpanii. Obsługuje nie tylko kilkadziesiąt linii regularnych, ale najważniejsze tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair na trasach z Polski. W odległości 100 km od Barcelony leży lotnisko Barcelona Girona. Ten port lotniczy jest mniejszy i służy głównie tanim przewoźnikom i przyjmuje niektóre loty Ryanair z Polski.

Transfer z lotniska Barcelona El Prat

Lotnisko Barcelona International (EL Prat) jest głównym lotniskiem Barcelony oraz regionu Katalonia i drugim co do wielkości lotniskiem Hiszpanii. Położone jest na północ od Barcelony, w niewielkiej odległości około 14 km. Dzięki temu podróż do centrum miasta jest bezproblemowa i szybka. Do wyboru macie kilka opcji, w tym transfer bezpośrednim autobusem, pociągiem, taksówką czy prywatnym samochodem. Polecamy Wam podróż autobusem, który za kilka euro dowiezie Was do samego centrum Barcelony. Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich możliwości, jak dostać można się z lotniska do miasta.

Transport

Autobus

– Bezpośrednie autobusy Aerobus kursują spod obu terminali lotniska do samego centrum Barcelony, Plaza Catalnuya. Podróż zajmie Wam około 35 minut. Do wyboru macie Aerobus A1, który kursuje co 5 minut z terminala 1 oraz Aerobus 2, kursujący co 10 minut z terminala 2. Za bilet w jedną stronę zapłacicie 5,90 €. Zakupić go możecie bezpośrednio u kierowcy (płatność gotówką) lub w specjalnych automatach biletowych (płatność kartą kredytową). Autobusy Aerobus kursują z lotniska cały rok, w godzinach 6:00 - 23:00. Dokładny rozkład jazdy sprawdzić możecie na stronie przewoźnika.
Jeżeli chcecie skorzystać z autobusów komunikacji miejskiej bądź autobusów nocnych, sprawdźcie ich rozkład na stronie internetowej. Ceny biletów zaczynają się od 2 €.

Transport

Pociąg

– Jeżeli chcecie dojechać do Barcelony pociągiem, stacja kolejowa znajduje się przy terminalu 2. Co pół godziny odjeżdża z niej pociąg do stacji Barcelona-Estació de França (drugi, co do wielkości dworzec w Barcelonie). Podróż zajmie około 30 minut, a ceny zaczynają się już od 4 €.

Transport

Taksówka

– Najwygodniejszą opcją jest niewątpliwie taksówka, która w około 15-20 minut dowiezie Was do centrum miasta. Niestety w szczycie sezonu złapanie taksówki na lotnisku może być niełatwe i nieco czasochłonne. Koszt przejazdu wynosi ok.25 €, zaś postoje taksówek znajdują się przed każdym z terminali. Po więcej informacji oraz numery telefonów zajrzyjcie na stronę taksówek w Barcelonie.

Transport

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

– Za pośrednictwem FRU.PL możecie zarezerwować podróż komfortowym samochodem z prywatnym kierowcą, który oczekiwać na Was będzie na hali przylotów oraz dowiezie was bezpośrednio do waszego hotelu. Koszt wynajęcia samochodu 4-osobowego wynosi od 50 €. Jeżeli jesteście zainteresowani, zapraszamy do kontaktu!

Transfer z lotniska Barcelona Girona

Lotnisko Girona wprawdzie oddalone jest od samej Barcelony o około 100 km, jednak to właśnie tutaj ląduje wiele niskokosztowych przewoźników, jak na przykład Ryanair. Port lotniczy w Gironie jest miejscem wypadowym na Costa Brava oraz właśnie do Barcelony. Do miasta dostać możecie się autobusem, pociągiem, a także taksówką oraz prywatnym transferem. Z racji dość sporej odległości polecamy podróż bezpośrednim autobusem, który dopasowany jest do godzin lądowań samolotów i jest najszybszą opcją dojazdu do centrum Barcelony. Poniżej znajdziecie szczegółowej informacje dotyczące jego kursowania oraz inne opcje umożliwiające dojazd do Barcelony.

Transport

Autobus

– Przejazd autobusem będzie najwygodniejszym i najtańszym sposobem dotarcia do Barcelony. Barcelona Bus w około 75 minut dowiezie was do dworca autobusowego Nord (obok Łuku Triumfalnego). Cena biletu w jedną stronę wynosi 16 €, zaś w dwie strony 25 €. Rozkład jazdy dopasowany jest do lądowań samolotów, jednak co jakiś czas ulega zmianie. Najlepiej sprawdźcie godziny odjazdu na bezpośredniej stronie przewoźnika.

Transport

Pociąg

– Jeżeli chcecie odbyć podróż pociągiem i z jego okien podziwiać krajobrazy Costa Brava, również macie taką możliwość! Wystarczy, że autobusem dostaniecie się do pobliskiego miasteczka Girona (13 km, około pół godziny) i następnie na tutejszej stacji kolejowej złapiecie pociąg do Barcelony. Łącznie za autobus oraz pociąg powinniście zapłacić około 12 €, zaś podróż zajmie mniej więcej 2 godziny. Rozkład jazdy możecie sprawdzić na stronie hiszpańskiej kolei.

Transport

Taksówka

– Jeśli nie macie ochoty czekać na autobus czy też pociąg, do Barcelony wygodnie dojechać możecie taksówką. Z racji sporej odległości jest to niestety dość droga przyjemność. Za około 70-minutową podróż zapłacicie nawet 140 €. Co więcej, jeśli macie ze sobą bagaż rejestrowany, będziecie musieli go dodatkowo opłacić (około 1 €). Oficjalny numer telefonu: +34 872 975 000.

Transport

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

- Złapanie taksówki w szczycie sezonu może się okazać nie lada wyzwaniem, dlatego za pośrednictwem FRU.PL możecie zarezerwować podróż komfortowym samochodem z prywatnym kierowcą. Będzie on oczekiwać na was na hali przylotów oraz dowiezie was bezpośrednio do waszego hotelu. Cena takiego transferu zaczyna się od 183 € za pojazd 4-osobowy. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do kontaktu!