X
Ładowanie...

Bruksela Maison Antoine

Maison Antoine to niezwykle popularne miejsce wśród lokali street-foodowych, przygotowujące frytki według sprawdzonych reguł kulinarnej sztuki.

Jak dojechać do Maison Antoine?

Maison Antoie w Brukseli

Restaurację założył Antoine Desmet i jego żona, przy Placu Jourdan 1 w dzielnicy Etterbeek. Działa od 1948 roku i od tego czasu zyskała sławę miejsca serwującego jedne z najlepszych frytek na świecie. Aby tu dotrzeć wystarczy wybrać się metrem na stację Schuman lub skorzystać z autobusów 80, 34, 59, 36 i 22.

Przepis na najlepsze frytki w Belgii według Maison Antoine

Wszystkie frytki w lokalu od początku istnienia podawano i podaje się do dziś wyłącznie ze świeżych ziemniaków, pociętych na drobne, zgrabne kawałeczki, które smaży się dwukrotnie aż uzyskają zachwycający złocisty kolor, od którego ślinka cieknie. Według właścicieli lokalu frytki powinny mieć smak lekko orzechowy, z zewnątrz mają być chrupiące a wewnątrz miękkie.

Tradycyjnie frytki polewa się majonezem, którzy tworzy na górze porcji ogromną kopę, ale do wyboru goście mają w tym miejscu również mnóstwo (co najmniej kilkanaście!) smakowitych sosów o różnych smakach, bo przecież o gustach nie należy dyskutować, tylko je zaspokajać. Profesjonalne frytkownice i wieloletnie doświadczenie gwarantują turystom i mieszkańcom miasta prawdopodobnie najlepsze frytki w całym kraju, a kto wie - czy nie na całym świecie. Nic dziwnego, że sława tego popularnego miejsca już dawno przekroczyła granice kraju.

Maison Antoine – dlaczego warto odwiedzić

Odwiedzić Brukselę i nie zajrzeć do Maison Antoine? To w przypadku każdego turysty wielki błąd. W Belgii uchodzą one niemal za potrawę narodową, więc dla gości z zagranicy stanowią nie lada ciekawostkę i atrakcję. Jeżeli ktoś uważa, że o frytkach wie wszystko i są one daniem nudnym, Maison Antoine musi odwiedzić koniecznie.

Maison Antoine to miejsce doskonale znane na wszystkich kontynentach i opisywanie we wszystkich przewodnikach turystycznych po Brukseli. Ma rangę kultowej atrakcji turystycznej i przyjeżdżają do niego goście z wielu krajów, których przyciąga legenda i apetyt na pyszne frytki. W okolicach Placu Jourdan tłumy ludzi dzierżących dumnie w rękach charakterystyczny biały papierowy stożek z frytkami i spacerujących z zachwycona miną, to codzienność i nikogo już nie dziwi, że niektórzy mając ochotę na dokładkę, wracają, aby zamówić drugą porcję. Maison Antoine jest miejscem, które przetrwało wiele zawirować, o długiej tradycji i niepowtarzalnej atmosferze. Złote frytki z Maison Antoine w Brukseli - to jest to!