X
Ładowanie...

Maison Antoine

Maison Antoine to niezwykle popularne miejsce wśród lokali street-foodowych w Brukseli, przygotowujące frytki według sprawdzonych reguł kulinarnej sztuki.

Jak tu dotrzeć?

Maison Antoie w Brukseli

Restaurację założył Antoine Desmet i jego żona, przy Placu Jourdan 1 w dzielnicy Etterbeek. Działa od 1948 roku i od tego czasu zyskała sławę miejsca serwującego jedne z najlepszych frytek na świecie. Aby tu dotrzeć wystarczy wybrać się metrem na stację Schuman lub skorzystać z autobusu miejskiego.

Przepis na najlepsze frytki w Belgii

Wszystkie frytki w lokalu od początku jego istnienia aż po dziś przygotowywane są wyłącznie ze świeżych ziemniaków, pociętych na drobne, zgrabne kawałeczki, które smaży się dwukrotnie aż uzyskają zachwycający złocisty kolor, od którego ślinka cieknie. Według właścicieli lokalu frytki powinny mieć smak lekko orzechowy, z zewnątrz mają być chrupiące a wewnątrz miękkie.

Tradycyjnie frytki polewane są majonezem, którzy tworzy na górze porcji ogromną kopę, ale do wyboru goście mają w tym miejscu również mnóstwo (co najmniej kilkanaście!) smakowitych sosów o różnych smakach, bo przecież o gustach nie należy dyskutować, tylko je zaspokajać. Profesjonalne frytkownice i wieloletnie doświadczenie gwarantują turystom i mieszkańcom miasta prawdopodobnie najlepsze frytki w całym kraju, a kto wie - czy nie na całym świecie. Nic dziwnego, że sława tego popularnego miejsca już dawno przekroczyła granice kraju.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Odwiedzić Brukselę i nie zajrzeć do Maison Antoine to wielki błąd. W Belgii frytki uchodzą niemal za potrawę narodową, więc dla gości z zagranicy stanowią nie lada ciekawostkę i atrakcję. Jeżeli ktoś uważa, że o frytkach wie wszystko i są one daniem nudnym, koniecznie musi sprawdzić to miejsce.

Maison Antoine to lokal doskonale znany na wszystkich kontynentach i opisywany we wszystkich przewodnikach turystycznych po Brukseli. Ma rangę kultowej atrakcji turystycznej i przyjeżdżają do niego goście z wielu krajów. Przyciąga ich legenda i apetyt na pyszne frytki. W okolicach Placu Jourdan tłumy ludzi dzierżących dumnie w rękach charakterystyczny biały papierowy stożek z frytkami i spacerujących z zachwycona miną, to codzienność i nikogo nie dziwi, że niektórzy mając ochotę na dokładkę, wracają, aby zamówić drugą porcję. Maison Antoine jest miejscem, które przetrwało wiele zawirowań, posiadające długą tradycję i niepowtarzalną atmosferę. Złote frytki z Maison Antoine w Brukseli - to jest to!