X
Ładowanie...

Bruksela Museum of Original Figurines

Odwiedź Asteriksa, Smerfy i resztę swoich bohaterów z dzieciństwa w belgijskim Muzeum MOOF – domu kilku tysięcy figurek postaci z najpopularniejszych komiksów.

Czym jest Museum of Original Figurines?

Museum of Original Figuers będzie prawdziwą gratką dla podróżujących z dziećmi, a także wszystkich dorosłych amatorów bajek i kreskówek. Jak wiadomo, Belgia słynie z zamiłowania kilku rzeczy m.in komiksów. Tin Tin, Asterix i Obelix czy Smerfy to bohaterowie znani na całym świecie, jednak wizyta we wspomnianym muzeum uświadomi Wam, że jest to świat znacznie bogatszy.

Jak dojechać do Museum of Original Figurines

Dzięki swojemu położeniu dojazd do muzeum jest naprawdę dogodny - wystarczy jedynie znaleźć się w centrum, a stamtąd już nawet spacerem dotrzeć na Rue Marché-aux-Herbes 116, gdzie mieści się Museum of Original Figurines. Transport publiczny również zachęca do odwiedzin - wystarczy wybrać pociąg lub metro (linie 1 i 5) i wysiąść na Centralnym Dworcu. Skorzystać można także z tramwajów - tu linie 92 i 94, a także autobusów - numery 27, 29, 34, 38, 63, 65, 66, 71, 71N czy 95. Dla zmotoryzowanych podróżnych dwie minuty drogi od muzeum znajduje się także dogodny parking.

Godziny otwarcia i koszt wejścia do Museum of Original Figurines

Museum of Original Figurines czynne jest od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10 do 18, z wyłączeniem niektórych świąt. Aktualne ceny znajdują się zawsze na stronie internetowej, ale układają się od 3 (dzieci) do 8 Euro (dorośli) za bilet. Oprócz stałej wystawy postaci z kreskówek, muzeum organizuje również wystawy czasowe, dlatego będzie niesłabnącą w sile atrakcją nawet podczas kolejnych odwiedzin w Brukseli. Dzieci i dorośli uwielbiają to miejsce pełne zabawy, śmiechu i bajkowego klimatu.

Museum of Original Figurines – dlaczego polecamy.

Odwiedziny w Museum of Original Figurines będą numerem jeden na Twojej liście, jeśli Wasze dzieciństwo wypełniała wieczorynka o Smerfach lub jesteście fanami innych postaci z kart „młodszego brata książki”. W obiekcie znajdziecie ponad 650 figurek bohaterów. Już przed wejściem do budynku, usytuowanego w samym centrum miasta, witać Cię będzie ogromny, pięciometrowy Smerf siedzący na imponującym muchomorze. Jakby tego było mało, jedna z sal Muzeum of Original Figurines zamieniona jest w wioskę Smerfów. Jeśli z zapartym tchem czytaliście (lub oglądaliście) przygody Asterixa i Obelixa to ucieszy Was możliwość wkroczenia do wioski tych dzielnych Galów. No i któż by nie chciał usiąść w barze koło Lucky Luke’a. Przenieś się w świat komiksów, kreskówek i fantastycznych postaci w samym sercu Brukseli.