X
Ładowanie...

Museum of Original Figurines

Odwiedź Asteriksa, Smerfy i resztę swoich bohaterów z dzieciństwa w brukselskim Muzeum MOOF – domu kilku tysięcy figurek postaci z najpopularniejszych komiksów.

Co to za muzeum?

Museum of Original Figuers będzie prawdziwą gratką dla podróżujących z dziećmi, a także wszystkich dorosłych amatorów bajek i kreskówek. Jak wiadomo, Belgia słynie z zamiłowania do kilku rzeczy - m.in komiksów. Tin Tin, Asterix i Obelix czy Smerfy to bohaterowie znani na całym globie, jednak wizyta we wspomnianym muzeum uświadomi Wam, że jest to świat znacznie bogatszy.

Jak tu dotrzeć?

Dzięki jego położeniu, dojazd do muzeum jest naprawdę dogodny - wystarczy jedynie znaleźć się w centrum, a stamtąd już nawet spacerem dotrzeć na Rue Marché-aux-Herbes 116, gdzie mieści się Museum of Original Figurines. Transport publiczny również zachęca do odwiedzin - wystarczy wybrać pociąg lub metro i wysiąść na Centralnym Dworcu. Skorzystać można także z tramwajów lub autobusów. Dla zmotoryzowanych podróżnych dwie minuty drogi od muzeum znajduje się także dogodny parking.

Podstawowe informacje

Museum of Original Figurines czynne jest od wtorku do niedzieli z wyłączeniem niektórych świąt. Bilety wstępu można zakupić w kasie obiektu lub wcześniej przez Internet albo kontaktując się z naszym Centrum Rezerwacji. Oprócz stałej wystawy postaci z kreskówek, muzeum organizuje również wystawy czasowe, dlatego będzie niesłabnącą w sile atrakcją nawet podczas kolejnych odwiedzin w Brukseli. Dzieci i dorośli uwielbiają to miejsce pełne zabawy, śmiechu i bajkowego klimatu.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Odwiedziny w Museum of Original Figurines będą numerem jeden na Waszej liście, jeśli w dzieciństwie oglądaliście na wieczorynkę Smerfy lub jeśli jesteście fanami innych postaci z kart „młodszego brata książki”. W obiekcie znajdziecie ponad 650 figurek bohaterów. Już przed wejściem do budynku, usytuowanego w samym centrum miasta, witać Cię będzie ogromny, pięciometrowy Smerf siedzący na imponującym muchomorze. Jakby tego było mało, jedna z sal Muzeum of Original Figurines zamieniona jest w wioskę Smerfów. Jeśli z zapartym tchem czytaliście (lub oglądaliście) przygody Asterixa i Obelixa to ucieszy Was możliwość wkroczenia do wioski tych dzielnych Galów. No i któż by nie chciał usiąść w barze koło Lucky Luke’a. Przenieście się w świat komiksów, kreskówek i fantastycznych postaci w samym sercu Brukseli.