X
Ładowanie...

Bruksela Muzeum Instrumentów Muzycznych

Koniecznie odwiedź muzeum MIM z kolekcją ponad 8 tysięcy instrumentów z całego świata, których oryginalnego brzmienia posłuchasz dzięki specjalnemu audioprzewodnikowi.

Gdzie znajduje się Muzeum Instrumentów Muzycznych?

Muzeum Instrumentów Muzycznych w Brukseli

Muzeum Instrumentów Muzycznych (Musee Instrumental du Conservatoire de Musique, w skrócie MIM) to niezwykłe miejsce, które docenią nie tylko wyrafinowani melomani. Położone jest przy Montagne de la Cour 2 w samym sercu Brukseli. Obecna lokalizacja Muzeum Instrumentów Muzycznych to dawny dom towarowy z 1899 roku zbudowany w stylu Art Nouveau przez Paula Saintenoya. Muzeum zajmuje również drugi budynek zaprojektowany w stylu neoklasycystycznym przez przez Barnabé Guimarda. Jak dojechać? - Nic prostszego - Dworzec Kolejowy Bruksela Centraal mieści się 200 metrów od Muzeum, podobnie przystanek metra linii 1 i 5. Dodatkowo aby dostać się do Muzeum Instrumentów Muzycznych wystarczy wybrać się tramwajem linii 92 i 9 lub autobusem linii 27, 38, 71 i 95 – przystanki są niemal tuż obok obiektu.

Muzeum Instrumentów Muzycznych – godziny otwarcia i ceny biletów.

Muzeum Instrumentów Muzycznych otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach 09.30 - 17.00, a w weekendy (sobota - niedziel) w godzinach 10.00 - 17.00. Ważne! W poniedziałki obiekt nieczynny. Aby zwiedzić to niezwykłe miejsce należy zakupić bilet. Cena dla osoby dorosłej wynosi 12 euro, dla seniorów (powyżej 65 roku życia) 9 euro, a dla dzieci i młodzieży w wieku 4 - 25 lat, osób niepełnosprawnych i bezrobotnych 2 euro. Za darmo mogą wejść dzieci do 3 roku życia, studenci sztuki, dziennikarze i honorowi przyjaciele Muzeum. Stałe kolekcje można obejrzeć bezpłatnie w pierwszą środę miesiąca. Aha, no i nie musicie stać w kolejkach. Wejdźcie po prostu na stronę muzeum.

Atrakcje w Muzeum Instrumentów Muzycznych

Belgijskie Muzeum Instrumentów posiada w swoich zbiorach imponującą kolekcję ponad kilku tysięcy instrumentów pochodzących z całego świata i z wielu różnorodnych kultur wraz z partyturami. Zbiory zgromadzone są na 4 kondygnacjach i podzielone na dwie części. Pierwsza obejmuje muzykę dawną i nowoczesną, a druga folk i pop. Oryginalnego brzmienia zarówno popularnych, jak i bardzo dziwnych instrumentów tu można nawet posłuchać, korzystając z audio-przewodnika. W Muzeum odbywają się koncerty i warsztaty, a na tarasie znajdującym się na dachu można zjeść posiłek w restauracji z panorama na Brukselę.