X
Ładowanie...

Muzeum Komiksu

Obowiązkowy punkt na trasie Brukseli dla wszystkich fanów popkultury. Znajdziecie tu oryginalne szkice, pierwsze wydania kultowych komiksów, sklep i wystawę poświęconą „Przygodom Tintina”.

Jak tu dotrzeć?

Muzeum Komiksu znajduje się w samym centrum Brukseli na Rue des Sables 20 w niewielkiej odległości od głównego dworca kolejowego. Do Muzeum Komiksu można się dostać wieloma środkami transportu publicznego: pociągiem, autobusem, tramwajem i metrem (należy wysiąść na przystanku Pacheco Boulevard w Parku Miejskim) lub rowerem, który jest tutaj bardzo popularną metodą poruszania się po mieście. Przed muzeum znajduje się też parking samochodowy na 2000 miejsc.

Podstawowe informacje

Muzeum Komiksu jest otwarte przez cały tydzień (z wyjątkiem poniedziałku) w godzinach 10.00 - 18.00. Bilet możecie zakupić w kasie obiektu, lub wcześniej przez internet albo kontaktując się z naszym Centrum Rezerwacji.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Muzeum ma w swoich zbiorach oryginalne szkice i pierwsze wydania kultowych komiksów i stanowi hołd dla bandes dessinées, czyli komiksowej pasji. Można tu obejrzeć prace słynnych artystów z Belgii i licznych twórców z zagranicy. A jest co podziwiać, ponieważ Centre Belge de la Bande Dessinée to aż 3 pięta ponad stuletniej secesyjnej kamienicy zaprojektowanej przez Victora Hortę. W ramach stałych wystaw można zobaczyć ekspozycję poświęconą Tin Tinowi stworzonemu przez Herge oraz Smerfom i innym komiksowym bohaterom. Interesująca jest także wystawa opowiadająca w atrakcyjnej formie historię komiksu, od czasów jego "wynalezienia" aż po epokę współczesną. Nie tylko najmłodsi goście zwiedzający Muzeum będą zachwyceni możliwością zakupienia komiksów na miejscu, bo cébébédé to cel pielgrzymek wielbicieli tej sztuki z całego świata i niezależnie od wieku. Jeżeli samo Muzeum Komiksu to za mało, można też zafundować sobie wycieczkę po Brukseli szlakiem sklepów, antykwariatów i księgarni sprzedających wyłącznie komiksy i zamówić przewodnika, który pokaże najciekawsze miejsca związane z komiksami i ich bohaterami.