X
Ładowanie...

Bruksela - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Brukseli

W pobliżu Brukseli znajdują się dwa porty lotnicze. Brussels International to duże lotnisko międzynarodowe, które obsługuje głównie regularne linie lotnicze na kierunkach europejskich i międzykontynentalnych. Z Polski lata tam linia LOT. Mimo, że jest to lotnisko położone tuż pod Brukselą, i można dojechać z niego do miasta nawet rowerem, to znacznie atrakcyjniejsze są połączenia do Charleroi Brussels South, gdzie lądują tanie linie lotnicze.

Transfer

Transfer z lotniska Bruksela International

Brussels International to główne lotnisko Belgii, zlokalizowane 12 km od Brukseli. Rocznie obsługuje ono blisko 18 mln pasażerów. Mimo, że jest ono stale rozbudowywane i modernizowane, swoją historią sięga czasów Wojny Światowej. Najlepszym, w naszej opinii, sposobem na dotarcie do centrum miasta jest skorzystanie z autobusu linii MIVB/STIB. Dojedziecie do Dzielnicy Europejskiej, a stamtąd do Grand Place powiezie Was metro. Szczegóły transferu, jak również inne opcje przejazdu znajdziecie poniżej.

Autobus

– Na trasie lotnisko-centrum kursują autobusy linii De Lijn. Wybierzcie linię 272 i 471 by dojechać do dworca kolejowego Brussels North lub do NATO. Możecie również wybrać się linią 359 lub 659 do stacji metra Roodebeek – stąd Bruksela stoi dla Was otworem. Koszt biletu jednorazowego na autobus De Lijn na przejazd z 3 strefy wynosi 3 EUR, jeśli kupicie go u kierowcy lub 2 EUR – na stronie przewoźnika.

Z lotniska do dzielnicy Europejskiej dojedziecie wygodnymi autobusami miejskiego przedsiębiorstwa MIVB/STIB. Wsiądźcie w linię nr 12 przy platformie C i po 30 minutach wysiadacie niemal w centrum miasta. Aha – wcześniej kupcie bilet w terminalu Go ticket, gdyż kosztować będzie to Was 4 EUR. To i tak mniej niż zakup biletu u kierowcy.

Pociąg

– Z poziomu -1 terminalu Brussels International Airport odjeżdża niemal co 20 minut pociąg do jednego z dworców kolejowych stolicy Belgii: Midi, Centraal lub North. Podróż trwa od 15 – 20 minut. Koszt biletu w trasie Diabolo Fee to 5,07 EUR.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

– Najwygodniejszym, jednak zarazem najdroższym, sposobem dojazdu z lotniska do Waszego hotelu jest oczywiście przejazd wynajętym samochodem – koszt usługi to minimum 45 EUR. Średni czas przejazdu do ścisłego centrum Brukseli wynosi 20 minut, choć uzależniony jest on od natężenia ruchu na drogach. FRU.PL może pomóc w zamówieniu takiego transferu – zapytajcie naszego konsultanta.

Rower

– Lotnisko brukselskie jest jednym z niewielu w Europie, które połączone jest z centrum miasta ścieżką rowerową. Szkoda, że na lotnisku nie ma wypożyczalni rowerów i aby skorzystać z tej wyjątkowo zdrowej opcji przemieszczania musicie poprosić o dostarczenie rowerów z wypożyczalni w innych częściach Brukseli.

Transfer z lotniska Bruksela Charleroi

Brussels South Charleroi Airport jest główną bazą tzw. tanich przewoźników (RyanAir, Wizzair) w Belgii. Oddalone jest 46 km na południe od Brukseli oraz tylko 7 km od Charleroi. Macie kilka sposobów by dotrzeć do stolicy Belgii – my polecamy wybranie kombinacji autobusowo-kolejowej. Wybierając kolej nie musicie obawiać się utrudnionych warunków na drogach, a 45 minutowa drogę do Brussels Centraal przemierzacie w komfortowych warunkach i za w sumie niewielką kwotę. Szczegóły tego transferu, jak i innych opcji przejazdu z lotniska Charleroi, znajdziecie poniżej.

Autobus

– to najwygodniejsza z opcji transferu do Brukseli z lotniska Charleroi. Regularnie kursujące co 20-30 minut Brussels City Shuttle zatrzymują się przy dworcu kolejowym MIDI w Brukseli po 50 minutowej podróży. No oczywiście jeśli nie ma korków. Koszt połączenia w jedną stronę to 14 EUR.

Pociąg

– Na lotnisku Charleroi nie ma stacji kolejowej, dlatego aby skorzystać z opcji transferu koleją, musicie po pierwsze podjechać komunikacją publiczną do centrum Charleroi. Przystanek linii A jest tuż przed terminalem, a podróż do miasta trwa ok. 20 minut. Ze stacji kolejowej Charleroi wybierzcie pociąg do którejś ze stacji brukselskich (odjeżdżają stąd zarówno na dworzec Midi, jak i na Brussels Centraal oraz Brussels North). Koleje belgijskie utworzyły specjalną ofertę cenową takiego połączenia. Kupując bilet (zarówno przez stronę kolei jak i w kasie) po prostu proście o taryfę 814 (bilet w jedną stronę) lub 815 (bilet w obie strony). Jej koszt to 14,40 EUR (stan na czerwiec 2014).

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

- To najwygodniejszy sposób podróży z lotniska do centrum Brukseli. Podróż zajmie Wam jedynie 40 – 45 minut (w zależności od warunków na drogach). Jest to niestety droższa opcja niż dwie powyższe, gdyż średnio zapłacicie za taki transfer ok. 95 EUR za 4 osobową „taksówkę”. Jeśli jesteście zainteresowani taką usługą, skontaktujcie się z Centrum Rezerwacji FRU.PL.