X
Ładowanie...
Budapeszt Bazylika św.Stefana
Odwiedź najsłynniejszą świątynię Węgier! Monumentalna bazylika św. Stefana zachwyca okazałą kopułą, fasadą i koncertami z udziałem najlepszych muzyków Węgier.

Bazylika Św. Stefana – jak tam dotrzeć

Bazylika św.Stefana w Budapeszcie

Bazylika Św. Stefana w Budapeszcie znajduje się na placu o tym samej nazwie, a jej najbliższe sąsiedztwo stanowią Węgierski Parlament i Aleja Andrassy. Aby dotrzeć tutaj najlepiej skorzystać ze stacji metra Deak Ferenc Ter – tutaj krzyżują się wszystkie istniejące linie. Bliżej znajduje się stacja M1 – Bajcsy-Zsilinszky ut. W pobliżu znajdują się również przystanki kilku linii autobusowych. Bazylika Św. Stefana znajduje się również w pobliżu przystanku tramwajowego linii 2.

Godziny otwarcia Bazyliki Św. Stefana

Bazylika Św. Stefana otwarta jest dla turystów od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. W czasie weekendu świątynia otwarta jest dla turystów – w sobotę od 9.00 – 13.00, a w niedzielę od 13.00 do 17.00.

Cena wejścia do Bazyliki Św. Stefana

Dla każdego turysty Bazylika Św. Stefana jest dostępna bezpłatnie, jednak jeśli chcecie wejść na kopułę kościoła zapłacicie ok. 7 PLN. Bazylika Św. Stefana oferuje również trasy z przewodnikiem, przy wcześniejszym zamówieniu w cenie 26 PLN za osobę.

Bazylika Św. Stefana – dlaczego warto zobaczyć?

Bazylika Św. Stefana to największa budowla sakralna Węgier – w jej wnętrzu zmieści się 8500 wiernych. Jest to także jeden z najwyższych budynków w Budapeszcie (Węgierski Parlament posiada również taką samą wysokość). Na uwagę zasługuje przepiękna mozaika Boga Ojca zdobiąca kopułę od wewnątrz. Bazylika Św. Stefana w swoim wnętrzu kryje również najważniejsze relikwie narodowe – zasuszoną dłoń patrona świątyni, króla Węgier . Na prawej wieży kościoła zawieszony jest ważący 9 ton dzwon – największy w państwie. Warto również wspiąć na antresolę kopuły.

Bazylika św. Stefana – Ciekawostki

Obecne prawo zakazuje budowania wyższych budowli niż Bazylika Św. Stefana.

Pod obiektem znajduje się trzypiętrowa piwnica takiej samej wielkości co Bazylika św. Stefana, natomiast pod placem przed kościołem zbudowano podziemny parking, który mieści 404 samochody i jest w pełni zautomatyzowany.