X
Ładowanie...

Budapeszt - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Budapesztu

Transfer z lotniska Budapeszt Liszt Ferenc Airport

Lotnisko Budapeszt Liszt Ferenc zlokalizowane jest w odległości 16 km na południowy wschód od centrum miasta. Aby dojechać do serca stolicy Węgier macie kilka opcji, choć najatrakcyjniejszą cenowo i czasowo wydaje się być opcja przejazdu komunikacją publiczną (autobus plus metro). Posiadając Budapest Card ta podróż nie będzie Was nic dodatkowego kosztować, a zaledwie po ok. 1h będziecie mogli już odkrywać miasto Dunajem płynące. Poniżej znajdziecie szczegółową informację na temat dostępnych opcji transferu z lotniska.

transfer

Autobus

– to najatrakcyjniejsza forma transportu do centrum Budapesztu. Z obu terminali ruszają autobusy (93 lub 200 w zależności od terminala), które dowiozą Was do ostatniej stacji metra M3 Kobanya-Kispet. Stąd całe miasto pozostaje do Waszej dyspozycji – 20 minut i jesteście na Ferenc Daek ter, gdzie krzyżują się wszystkie linie metra oraz wiele linii autobusowych.

Taksówka

– Jeśli pragniecie jak najszybciej dostać się do hotelu warto rozważyć skorzystanie z usług licencjonowanych przewoźników operujących w stolicy Węgier. Koszt podróży taksówką do centrum Budapesztu kosztuje ok. 25 EUR, a czas uzależniony jest od warunków panujących na drogach. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę Fo Taxi.

Minibus

– Podróżujecie większą grupą? – pomyślcie czy nie warto skorzystać z oferty AirportShuttle-Minibus. Dysponują samochodami dla 8–20 osób, koszt przejazdu pod Wasz hotel jest porównywalny z wynajęciem taxi, a posiadając kartę Budapest-Card możecie liczyć na 10% upust od wykazanej należności za kurs. Po więcej informacji zgłoście się na www.airportshuttle.hu.

Samochód

– Dzięki „Ferihegy High-Speed Road” to najszybszy sposób by dostać się do miasta. Po 20 minutach powinniście dotrzeć do okolice Hali Targowej i południowej części centrum Budapesztu. Na lotnisku operuje kilka wypożyczalni samochodów – z ich usług możecie skorzystać za pośrednictwem FRU.PL.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

– Za pośrednictwem FRU.PL możecie bez najmniejszego problemu dostać się pod sam hotel, nie martwiąc się o to że zabłądzicie wśród nieznanych ulic. Koszt wynajęcia 3-osobowego samochodu to koszt ok. 20 EUR. Podobnie jak w przypadku podróży taksówką czy wynajętym samochodem, czas przejazdu jest uzależniony od natężenia ruchu. Jeżeli jesteście zainteresowani wynajęciem samochodu, zapraszamy do kontaktu z FRU.PL.