X
Ładowanie...

Budapeszt Vaci Utca

Odkryj najsławniejszy deptak Budapesztu! To tutaj bije turystyczne serce stolicy Węgier, znajdują się kawiarnie, restauracje i butiki najbardziej prestiżowych marek na świecie.

Ulica Vaci Utca – jak dotrzeć?

Najsłynniejszy deptak Budapesztu – ulica Vaci Utca – znajduje się w centrum miasta i biegnie równolegle do Dunaju. W zależności, od której strony pragniecie dotrzeć tutaj możecie skorzystać ze stacji metra M1 - Vorosmarty ter lub przystanku tramwajowego linii 47 lub 49. Ulica Vaci Utca ciągnie się między Mostem Łańcuchowym a Mostem Wolności – możecie dojechać do niej również wysiadając na stacji metra M3 Ferenciek Tere lub przystanku autobusowym dziesięciu linii o tej samej nazwie.

Ulica Vaci Utca – dlaczego warto się tam wybrać?

Ulica Vaci Utca jest najbardziej znanym „deptakiem” stolicy Węgier. Znajdują się tutaj drogie markowe sklepy, butiki z pamiątkami, jak również urokliwe restauracje i kawiarnie. Warto pojawić się tutaj latem, kiedy wiele lokali zaprasza do skosztowania przepysznej kawy lub lokalnych potraw pod gołym niebem. Ulica Vaci Utca zachwyca również wyjątkowymi przykładami różnych stylów architektonicznych.

Ulica Vaci Utca – co można zobaczyć?

Ulica Vaci Utca to wyjątkowe miejsce na spacer. Tu zobaczycie przepiękne kamienice – takie jak np. Dom Thonetów. Znajdziecie tu także wyjątkowe sklepy, jak na przykład kwiaciarnię Philanthia z przepięknymi dekoracjami wnętrza i stylowym, złotym szyldem. Ulica Vaci Utca zakończona jest na południu placem, przy którym znajduje się Węgierska Hala Targowa, gdzie zakupicie lokalne przysmaki i kulinarne pamiątki z City Break Budapeszt.

Ulica Vaci Utca – Ciekawostki

Ulica Vaci Utca stanowiła w historii swoisty punkt centralny części peszteńskiej stolicy Węgier, które nie posiadało typowego rynku. To tutaj koncentrowało się życie salonowe mieszkańców, to tutaj bawiono się do późnych godzin nocnych – do dziś tak jest.