X
Ładowanie...

Vaci Utca

Odkryjcie najsławniejszy deptak Budapesztu! To tutaj bije turystyczne serce stolicy Węgier, znajdują się kawiarnie, restauracje i butiki najbardziej prestiżowych marek na świecie.

Jak się tu dostać?

Najsłynniejszy deptak Budapesztu – ulica Vaci Utca – znajduje się w centrum miasta i biegnie równolegle do Dunaju. W zależności, od której strony pragniecie dotrzeć tutaj możecie skorzystać ze stacji metra M1 - Vorosmarty ter lub przystanku tramwajowego linii 47 lub 49. Ulica Vaci Utca ciągnie się między Mostem Łańcuchowym a Mostem Wolności – możecie dojechać do niej również wysiadając na stacji metra M3 Ferenciek Tere lub przystanku autobusowym dziesięciu linii o tej samej nazwie.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Ulica Vaci Utca jest najbardziej znanym „deptakiem” stolicy Węgier. Znajdują się tutaj drogie markowe sklepy, butiki z pamiątkami, jak również urokliwe restauracje i kawiarnie. Warto pojawić się tutaj latem, kiedy wiele lokali zaprasza do skosztowania przepysznej kawy lub lokalnych potraw pod gołym niebem. Ulica Vaci Utca zachwyca również wyjątkowymi przykładami różnych stylów architektonicznych.

Ulica ta stanowiła w historii swoisty punkt centralny części peszteńskiej stolicy Węgier, które nie posiadało typowego rynku. To tutaj koncentrowało się życie salonowe mieszkańców, to tutaj bawiono się do późnych godzin nocnych – do dziś tak jest.

Co można tu zobaczyć?

Vaci Utca to wyjątkowe miejsce na spacer. Znajdują się przy niej przepiękne kamienice – takie jak np. Dom Thonetów. Są tu także wyjątkowe sklepy, jak na przykład kwiaciarnię Philanthia z przepięknymi dekoracjami wnętrza i stylowym, złotym szyldem. Ulica Vaci Utca zakończona jest na południu placem, przy którym znajduje się Węgierska Hala Targowa, gdzie zakupicie lokalne przysmaki i kulinarne pamiątki z Budapesztu.