X
Ładowanie...

Kopenhaga, Rejs kanałami

Kopenhaga jest równie piękna jak Wenecja. Poznaj wyjątkowy obraz stolicy Dani z perspektywy rejsu kanałami

Kanały w Kopenhadze

Kanały w Kopenhadze

Jeżeli chcesz zwiedzić stolicę Danii w sposób wyjątkowy, idealną rozwiązaniem jest rejs po kopenhaskich kanałach. Podróż turystycznymi łódkami przez miasto jest wyjątkowo popularną opcją wśród przyjezdnych i stanowi doskonałą rozrywkę dla osób w każdym wieku. Taka przygoda pozwoli spojrzeć na Kopenhagę z zupełnie innej perspektywy i w wygodny sposób dowiedzieć się o mieście wszystkiego co najważniejsze.

Kopenhaga - miasto na wodzie

Kopenhaga to miasto portowe, silnie związane z tradycjami marynistycznymi w którym przez cały rok panuje morski klimat. Stolica jest położona na dwóch dużych wyspach – Amager i Zelandii a pomiędzy nimi leży kilka innych, niewielkich wysepek. Całą metropolię przecina sieć zadbanych wodnych kanałów, które pozwalają za pomocą niewielkich łodzi dotrzeć do wielu istotnych z turystycznego punktu widzenia miejsc.

Porty kanałowe w Kopenhadze

Swoją morską wycieczkę możesz rozpocząć z dwóch różnych miejsc – Nyhavn lub Gammel Strand. Każdy z portów kanałowych leży w atrakcyjnej turystycznie okolicy, która sama zachęca do miłego spędzania wolnego czasu. Dobrą atmosferę zapewni otoczenie uroczych, zabytkowych kamieniczek. W pobliżu Gammel Strand znajduje się najważniejszy budynek w całym mieście – zamek Christiansborg, dawna rezydencja królów i obecne miejsce posiedzeń duńskiego parlamentu. Okolica Nyhavn natomiast to idealne miejsce na relaks. W pobliżu portu znajdziecie całą masę restauracji i kameralnych kawiarenek, w których będziesz mieć okazję odpocząć przy wyśmienitym posiłku lub filiżance ulubionej kawy.

Dojazd do kanałów w Kopenhadze

Do Nyhavn najwygodniej wam będzie dostać się za pomocą metra. Kilkadziesiąt metrów od portu umiejscowiona została stacja Kongens Nytorv. Oprócz tego mieści się tam przystanek autobusowy na którym postój mają linie 1A i 26.

W pobliżu Gammel Strand znajdują się dwa przystanki autobusowe z których jednak czeka was krótki spacer. Pierwszym jest Stormbroen, gdzie zatrzymują się autobusy linii 1A, 2A, 9A, 26 i 40, drugim zaś Vingårdstræde gdzie swój postój mają linie 81N i 350S.

Godziny rejsów po kanałach Kopenhagi

Wycieczki odbywają się cały rok przez siedem dni w tygodniu. Każda podróż trwa około godziny. Od połowy maja do połowy czerwca rejsy odbywają się w godzinach 10.00-18.00, od drugiej polowy czerwca do pierwszej połowy sierpnia w godzinach 10.00-20:30, od drugiej połowy sierpnia do pierwszej połowy września w godzinach 10.00-18.00 zaś od końca września do kwietnia w godzinach 9.30-15.00

Rejs po kopenhaskich kanałach za darmo!

Cena za jedną godzinę rejsu wynosi 80 koron duńskich od osoby. Jeżeli jednak posiadasz Karty Kopenhaskiej możesz skorzystać z tej oferty zupełnie za darmo. Kartę kupuje się w tutejszych biurach turystycznych. Zapewnia darmowy przejazd wszystkimi dostępnymi środkami komunikacji miejskiej oraz duże zniżki przy wejściu do istotnych miejsc w Kopenhadze. Koszt wykupienia takiej karty wynosi 155 koron (wersja całodobowa), 255 koron (wersja 48-godzinna) lub 320 koron (wersja 72-godzinna).