X
Ładowanie...
Kopenhaga, Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde
Poczuj w sobie ducha dawnych wojowników. Odkryj skarby przeszłości i zostań prawdziwym wikingiem

Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde

Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde

Kiedy wraca się myślami do historii i kultury krajów skandynawskich, nie da się pominąć słynnych wikingów. Ci potężni wojownicy przez wieki wzbudzali strach na morzach i oceanach całego świata. Po dziś dzień pamięć o nich jest żywa. Odwiedzając takie kraje jak Szwecja, Norwegia, czy właśnie Dania, łatwo natknąć się na miejsca będące pamiątkami po czasach, gdy wikingowie panowali na tych terenach. Jeżeli interesujesz się historią i odwiedź koniecznie Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde niedaleko Kopenhagi.

Roskilde - ulubiony cel wycieczek Duńczyków

Roskilde znajduje się dokładnie 30 km od stolicy Danii. Wielu turystów podczas spędzania wakacji w Kopenhadze postanawia przynajmniej jeden dzień poświęcić na odwiedzenie tego uroczego miasteczka. Tutaj można odpocząć przez chwilę od gwaru wielkiego miasta i spędzić przyjemnie czas na łonie natury - w końcu miasto leży na terenie fiordu Roskilde będącego prawdziwą enklawą dzikiej przyrody. Na dodatek znajduje się tutaj wiele ciekawych atrakcji turystycznych m.in. świątynia w której pochowani zostali dawni władcy Danii.

Pamiątki po wikingach w Roskilde

Podczas pobytu w muzeum ma się niepowtarzalną okazję obejrzeć kilka oryginalnych łodzi wykorzystywanych w dawnych czasach przez wikingów. Zostały one odnalezione właśnie u wybrzeży Rosklide. Przez lata trwały prace rekonstrukcyjne mające na celu przywrócić okrętom ich dawną świetność. Jednak muzeum związane jest nie tylko z marynistyką – dowiesz się tutaj wiele o samej kulturze wikingów. Zobaczysz jak wyglądało ich życie codzienne, tradycyjne obrzędy, przygotowanie do podróży etc. Na wystawie znajduje się masa zabytkowych przedmiotów, które udało się ocalić aż do naszych czasów. Założycielom muzeum wyjątkowo zależało, aby pobyt w ich placówce wiązał się dla wszystkich z dobrą zabawą. Podczas zwiedzania bierze się udział warsztatach, gdzie można nauczyć się wytwarzać drobne przedmioty za pomocą dawnych technik. W jednej z sal dzieci mają możliwość nawet wejścia na replikę łodzi i poczucia się jak wiking wyruszający na swoją pierwszą, morską przygodę.

Ceny biletów i godziny otwarcia Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde

Muzeum jest czynne przez cały rok w różnych godzinach Od 1 stycznia do 13 maja można je odwiedzać w godzinach 10.00-16.00, od 14 maja do 23 sierpnia w godzinach 10.00-17.00, a od 24 sierpnia do 30 grudnia w godzinach 10.00-16.00.

W okresie od 14 maja do 18 października cena biletu wstępu dla osoby dorosłej wynosi 115 koron, zaś dla studentów 100 koron. W pozostałe dni w roku za bilet dla dorosłych zapłacicie 80 koron, a za bilet studencki 70 koron. Wszystkie osoby w wieku poniżej 18 lat mogą na teren muzeum wejść bez żadnych opłat.

Dojazd do Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde

Najwygodniejszym sposobem na dostanie się do Roskilde z Kopenhagi będzie podróż pociągiem – połączenia startują codziennie z dworca w Kopenhadze, a sama podróż do stacji Roskilde trwa zaledwie 30 min. Koszt biletu w jedną stronę dla osoby dorosłej wynosi 30 koron. Jeżeli planujesz częste podróże oraz kompleksowe zwiedzanie stolicy, zastanów się nad wykupieniem tzw. Karty Kopenhaskiej dostępnej w każdym lokalnym biurze turystycznym. Pozwala ona na wyjątkowo duże zniżki przy odwiedzaniu wielu tutejszych atrakcji oraz bezpłatną podróż komunikacja miejską. Jej koszt wynosi 155 (ważna 24 godziny), 255 (ważna 48 godzin) lub 320 koron (ważna 72 godziny).

Wypłyń na szerokie wody!

Muzeum Łodzi Wikingów zapewnia jeszcze jedną atrakcję, dla której warto je odwiedzić. Po zebraniu się odpowiedniej liczby chętnych w okresie letnim (14 maja – 30 września) organizowane są rejsy tradycyjną, nordycką łodzią po okolicznej zatoce. Taka wyprawa z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem. Wycieczka trwa około 50 min a jej koszt od osoby wynosi 95 koron.