X
Ładowanie...

Kopenhaga, Ogrody Tivoli

Witaj w najlepszym parku rozrywki i najpiękniejszym ogrodzie Danii! Zapomnij o troskach, baw się i słuchaj muzyki

Ogrody Tivoli w Kopenhadze

Ogrody Tivoli w Kopenhadze

Nie można podczas wakacji odwiedzić miejsc bardziej nastawionych na nieskrępowaną niczym zabawę, niż lokalne parki rozrywki. W każdym lunaparku znajdziecie całą masę różnego rodzaju atrakcji, które uprzyjemnią wam pobyt w danym mieście i zapewnią wyjątkowe wspomnienia. Jednak niewiele europejskich stolic może pochwalić się parkiem rozrywki z prawdziwego zdarzenia – zazwyczaj są one budowane na terenach nieco oddalonych od wielkich miast. Kopenhaga stanowi jeden z wyjątków, dzięki czemu podczas wycieczki ma się okazję, by zwitać do słynnych Ogrodów Tivoli – jednego z najbardziej wyjątkowych parków rozrywki na świecie.

Rozrywka na wysokim poziomie

Na czym jednak polega niezwykłość Tivoli w porównaniu do innych tego rodzaju obiektów? Otóż w parku znajdziecie tuż obok siebie miejsca typowo rozrywkowe i takie związane ze sztuką. Tylko tutaj będziecie mogli najpierw zapewnić sobie dawkę emocji podczas jazdy kolejką górską, żeby zaraz potem zrelaksować się w ogromnej hali podczas koncertu muzyki klasycznej. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu Tivoli zaskarbił sobie sympatię turystów ze wszystkich stron świata i codziennie jest odwiedzany przez setki osób spragnionych różnego rodzaju zabawy.

Dojazd do Ogrodów Tivoli

Park został umiejscowiony w ścisłym centrum Kopenhagi pod adresem Vesterbrogade 3, tuż obok tak istotnego dla stolicy Danii miejsca jak Wyspa Zamkowa (Slotsholmen), na której mieści się pałac Christiansborg będący siedzibą tutejszego parlamentu.

Jeżeli podróżujesz po kraju pociągiem, wysiądź na stacji København H znajdującej się raptem kilkanaście metrów od Tivoli lub ze stacji Vesterport. Wówczas wystarczy już tylko krótki spacer i jesteś na miejscu!

W przypadku poruszania się komunikacją miejską, najwygodniej będzie skorzystać z autobusów. Na przystanku Stormgade zatrzymują się autobusy linii 12 i 33, na przystanku Glyptoteke autobusy linii 1A, 2A, 9A i 40, zaś na przystanku Hovedbanegården (umieszczonym przed samym głównym wejściem) autobusy 2A, 5A, 9A, 97N, 250S, 30, 40 i 66.

Godziny otwarcia Ogrodów Tivoli

Tivoli jest otwarte dla gości w trzech sezonach w ciągu roku: letnim (1 kwietnia – 20 września), halloweenowym (9 października – 1 listopada) oraz zimowym (14 listopada – 3 stycznia). W tym czasie możecie go odwiedzać od niedzieli do czwartku w godzinach 11.00-23.00 oraz w piątku i soboty w godzinach 11.00-24.00.

Ceny biletów do Ogrodów Tivoli

Sam wstęp na teren ogrodów Tivoli kosztuje 99 koron. Dzieci poniżej 7. roku życia mają zapewniony darmowy pobyt. Za korzystanie z każdej atrakcji płaci się od jednego do trzech kuponów, które kosztują 25 koron za każdy. Jeżeli chcesz skorzystać ze wszystkiego, co park ma do zaoferowania możesz kupić specjalny bilet wstępu na wszystkie atrakcje w cenie 209 koron.

Na terenie ogrodów umiejscowione zostało nowoczesne akwarium, w którym zobaczysz hodowlę niezwykłych, morskich stworzeń. Cena biletu wstępu wynosi 25 koron, a dzieci poniżej 3. roku życia mogą wejść bezpłatnie. Pełną ofertę cenową znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej obiektu - tivoli.dk.

Atrakcje Ogrodów Tivoli

Tivoli jest wyjątkowo nowoczesnym parkiem rozrywki zapewniającym swoim gościom najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Znajdziejsz tutaj wszystko, co niezbędne do dobrej zabawy – od relaksujących karuzeli, przez rejs miniaturowymi łodziami wikingów, aż po zapierający dech w piersiach diabelski młyn. Szczególną popularnością cieszy się kolejka górska zwana Demonem – podobno jest w stanie przestraszyć nawet najbardziej doświadczonych bywalców lunaparków. Oprócz tego wszystkiego na terenie Tivoli umiejscowiono kilkanaście różnego rodzaju restauracji w których można odpocząć przy dobrym posiłku oraz sklepiki pełne wyjątkowych pamiątek.

Nie przegap koncertu!

Ogrody Tivoli są także miejscem wyjątkowo ważnym na kulturalnej mapie Kopenhagi. Tutejsza Hala Koncertowa gościła muzyków z całego świata. Nie zabrakło wśród nich gwiazd światowego formatu takich jak np. Lady Gaga. Podczas pobytu w Kopenhadze warto śledzić kalendarz wydarzeń dostępny na stronie parku.