X
Ładowanie...

Kopenhaga, Plaże miejskie

Po zwiedzaniu należy się odpoczynek. Poznaj uroki plaż w Kopenhadze

Plaże miejskie w Kopenhadze

Plaża miejska w Kopenhadze, widok na Most nad Sundem

Miasta takie jak Kopenhaga zwykle odwiedza się w celu zapoznania się z lokalną historią, zobaczenia budynków, które zachwycą was niepowtarzalną architekturą, bądź też wzięcia udziału w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych. Ale stolica Danii ma też swoją drugą stronę – to wbrew pozorom idealna propozycja dla osób kochających sporty wodne, opalanie się i odpoczynek na plaży. Morski klimat miasta sprawia, że w czasie lata mieszkańcy na równi z turystami korzystają ze wszystkich dobrodziejstw jakie oferują im tutejsze plaże.

Plaże miejskie w Kopenhadze - do wyboru do koloru!

Na terenie Kopenhagi znajdują się aż trzy publiczne plaże z których możecie do woli korzystać. Wstęp na każdą z nich jest całkowicie darmowy. Największą i cieszącą się ogromną popularnością jest Amager Park, ale dobra zabawa czeka was również na dwóch pozostałych plażach – Halvandet i Stranden. Każda mieści się w innej dzielnicy miasta, więc niezależnie od tego w którym miejscu Kopenhagi się znajdujecie, od błogiego relaksu na piasku zawsze dzielić was będzie najwyżej kilkanaście minut podróży.

Dojazd na plaże miejskie w Kopenhadze

W najbliższej okolicy Amager Park znajdują się aż dwie stacje metra – Øresund i Amager Strand. Na obu zatrzymują się tylko pociągi drugiej linii. Dodatkowo przy samym moście prowadzącym do zejścia na plaże umiejscowiony został przystanek autobusowy Italiensvej (København) gdzie postój mają autobusy linii 78 i 77.

W okolice plaży Halvandet możecie dostać się za pomocą autobusu linii 40. Wystarczy wysiąść na przystanku Refshaleøen. Stamtąd czeka was już tylko kilkuminutowy spacer i jesteście na miejscu.

Plaża Stranden znajduje się przy Ny Carlsberg Vej. Nie będziecie mieli problemu z jej odnalezieniem – to sztucznie usypany obiekt stworzony na terenie należącym do firmy Carlsberg. W tę okolicę najłatwiej wam będzie dojechać autobusem – na pobliskim przystanku o nazwie Bjerregårdsvej zatrzymują się linie 26 i 93N.

Kopenhaskie plaże - miejsce do pływania

Jeżeli podczas waszego pobytu na plaży lubicie spędzać czas w wodzie będziecie zmuszeni wybrać plaże Amager. Pozostałe dwie plaże albo nie mają bezpośredniego dostępu do brzegu (Stranden) albo kąpiel jest zabroniona ze względów bezpieczeństwa (Halvandet). Mimo tego braku alternatywy z pewnością nie poczujecie się zawiedzeni – Amager Park uchodzi za prawdziwą królową duńskich plaż. Jej wielkość gwarantuje, że znajdziecie tutaj odpowiednie miejsce do rozłożenia swojego ręcznika lub leżaka, a woda jest niezwykle czysta, dzięki czemu możecie kąpać się bez najmniejszych obaw.

Kopenhaskie plaże - kraina lenistwa

Każda z trzech miejskich plaż w Kopenhadze została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mógł na niej spędzić miło czas. Rozstawione tutaj parasole i leżaki sprawiają, że nie musicie zabierać ze sobą niezbędnego sprzętu, a duża ilość rozmaitych restauracji i barów (z czego część została bezpośrednio ulokowana na plażach) sprawia, że relaks przy ulubionym rodzaju drinku lub zjedzenie dobrego posiłku nie będzie żadnym problemem. W sekundę zapomnicie, że wciąż znajdujecie się w stolicy wielkiego kraju i będziecie mieli poczujecie, że przeniesiono was na rajską wyspę pośrodku tropikalnego morza.

Kopenhaskie plaże - przebieraj w rozrywkach

Być może po kilku chwilach błogiego leniuchowania zechcecie jednak poruszać się i skorzystać z bardziej aktywnych form wypoczynku. Każda z kopenhadzkich plaż oferuje szeroki wybór sportowych aktywności, więc z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Pod względem możliwości wyboru przoduje Amager Park – tam będziecie mogli m.in. pojeździć na Segwayach (dwukołowych, nowoczesnych skuterach) , nurkować, uprawiać windsurfing i wiele, wiele więcej. Niemniej każda z plaż oferuje całe multum atrakcji – dwie z nich wyposażone są w niewielkie pola do mini-golfa, a w okolicy Halvandet znajdziecie nawet strzelnicę do paintballa!