X

City Break Londyn

City Break Londyn - wszystko, co warto wiedzieć

City Break Londyn - Top 10 atrakcji

Londyn to największe oraz najbardziej różnorodne miasto Europy - chętnie wybierane jako kierunek na wycieczkę. Czerwone budki telefoniczne, charakterystyczne taksówki oraz dwupoziomowe autobusy, jak również typowa herbatka o piątej, to tylko niektóre ze skojarzeń związanych ze stolicą Wielkiej Brytanii. Niezależnie od tego, czy szukasz śladów historii, pragniesz poznać kulturową i artystyczną twarz miasta, czy odkryć uroki życia towarzyskiego – w Londynie znajdziesz wszystko, czego Ci trzeba. Wybierz się na City Break do Londynu, jeśli interesuje Cię tania wycieczka.

1. Poznajcie rodzinę królewską

Buckingham Palace to punkt obowiązkowy podczas wizyty w Londynie. Oficjalna siedziba brytyjskich władców zachwyci was bogatymi wnętrzami, które na zawsze pozostają w pamięci. Sprawdź jak żyje Królowa i co się dzieje za wrotami Pałacu. Niestety apartamenty królewskie dostępne są dla zwiedzających jedynie sześć tygodni w roku (sierpień i wrzesień), jednak Galeria Królowej z wyjątkową kolekcją obrazów i Królewskie Stajnie (Royal Mews), ukazujące bogato zdobione karoce władców Wielkiej Brytanii, stoją otworem niemal cały rok. Wstęp do wszystkich królewskich atrakcji jest płatny.

Jest również atrakcja która nie kosztuje nic,a jest naprawdę warta zobaczenia – uroczysta zmiana warty przed wejściem do Pałacu.

2. Najbardziej rozrywkowa stolica Europy

Oferta rozrywkowa i kulturowa Londynu zadowoli najwybredniejszych. Polecamy wybranie się do jednej z najmodniejszych dzielnic miasta - Soho, pełnego wytwornych i eleganckich restauracji, typowo angielskich pubów oraz klubów z niemal każdą muzyką rozrywkową. Oprócz tego znajdziecie tu China Town – pełne azjatyckich knajpek i wyjątkowej atmosfery.

Dla miłośników tzw. wysokiej kultury polecamy koncerty w Covent Garden Royal Opera lub Royal Albert Hall. Londyn to również miejsce, gdzie znajdziecie wielu ulicznych artystów, malarzy czy kuglarzy – wystarczy wybrać się na przykład do dzielnicy Covent Garden.

3. Miasto z perspektywy rzeki

Przez środek Londynu przepływa Tamiza – od wieków stanowiąca kręgosłup miasta. Podczas City Break w Londynie wybierzcie się w rejs po rzece – gwarantujemy, że będzie to niezapomniana podróż. House of Parliament z Big Benem, stanowiące jeden z charakterystycznych symboli Londynu, galeria Tate Modern z wieloma dziełami sztuki współczesnej, czy kolejny symbol miasta - Tower Brigde, to tylko niektóre argumenty, by zdecydować się na taki wyjątkowy sposób zwiedzania Londynu w czasie urlopu. Po rejsie Tamizą możecie wybrać się na London Eye by spojrzeć na miasto z wysokości 135 metrów. Bilety możecie nabyć w kasie obiektu, lub poprzez nasze Centrum Rezerwacji

4. Poznaj najpiękniejszą świątynię w Anglii

Żelaznym punktem programu City Break w Londynie jest wizyta w Westminster Abbey. Tu koronowano wszystkich monarchów Wielkiej Brytanii i tu odbyły się śluby większości z nich. W Opactwie Westminster znajdują się grobowce najznakomitszych obywateli Anglii, m.in. księżnej Diany, Karola Darwina czy Isaaca Newtona, oraz pomniki Wiliama Szekspira czy Karola Dickensa. Bilet wstępu można zakupić przy wejściu, lub kontaktując się z agentem City Break.

5. Zobacz największy diament świata

Tower of London przez wieki pełnił funkcje pałacu, więzienia, miejsca egzekucji i skarbca. Tego wpisanego na listę UNESCO miejsca nie powinno zabraknąć w planie zwiedzania Londynu. Trud czekania w długiej kolejce wynagrodzi Wam ekscytująca opowieść o mrocznych dziejach twierdzy oraz widok wspaniałych królewskich klejnotów, z diamentem Koh-i-noor na czele.

6. Poznaj dzieła największych malarzy świata

Nie można wyobrazić sobie wizyty w Londynie bez odwiedzin w National Gallery. To największa galeria obrazów w Wielkiej Brytanii - ponad 2000 dzieł malarzy europejskich z niemal wszystkich epok. Podczas wizyty w Londynie dzieła Cezanne'a, Da Vinci, Moneta, Rembrandta czy Van Gogha są na wyciągnięcie ręki. Jeśli nadal nie jesteście przekonani – wejście do galerii jest bezpłatne.

7. City Break Londyn – Raj dla fanów sportu

Londyn to miasto piłki nożnej. Wszystkich fanów piłki nożnej zapraszamy do wizyty na stadionach Arsenalu London, Chelsea FC oraz reprezentacji Anglii, czyli Wembley Stadion. Sprawdźcie, gdzie bramkarz naszej reprezentacji pokazuje swoje najwyższe umiejętności, lub gdzie Fernando Torres z kolegami walczy o kolejne zwycięstwo. Wstęp na stadiony jest odpłatny, a bilaty można nabyć w kasach obiektów.

W Londynie znajduje się również jeden z najstarszych kompleksów trawiastych kortów tenisowych. Korty Wimbledonu działają od 1880 roku, a dzięki wypadowi na City Break do Londynu macie możliwość je obejrzeć. Bilet można kupić w kasie klubu.

8. Śladami Jamesa Bonda i Harry'ego Pottera

Londyn przesiąknięty jest filmem – podczas pobytu na City Break wybierzcie się na dworzec King’s Cross, gdzie znajduje się słynny peron 9 i ¾, pospacerujcie na Charing Cross Road - tam, jeśli nie jesteście Mugolami, znajdziecie wejście na ul. Pokątną. Fanów Agenta Jego Królewskiej Mości nie może zabraknąć przed siedzibą MI6, ani na Savile Row, gdzie James Bond zaopatruje się w swoje skrojone na miarę garnitury.

Filmową podróż proponujemy zakończyć w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, gdzie staniecie oko w oko z Jamesem Bondem (w kilku odsłonach) i sfotografujecie się z Harrym Potterem. W muzeum możecie również spotkać Spidermana czy Jacka Sparrow'a z Piratów z Karaibów. W wielu miastach można teraz odwiedzić podobne muzea, jednak żadne nie dorównuje londyńskiemu prestiżem, jak i wielkością kolekcji.

9. Zatrać się w zakupowym szaleństwie

Londyn to światowa stolica handlu, kupicie tu niemal wszystko – nie sposób więc nie polecić „shoppingu” w czasie pobytu na City Break w Londynie. Wybierzcie się do sławnego domu handlowego Harrods, w okolice Oxford Street czy Carnaby, by odkryć najbardziej szykowne i ekskluzywne marki ubrań. Dla poszukiwaczy antyków, jak również tzw. Staroci swoje podwoje odkryją Camden Market czy jeden z najstarszych pchlich targów na Portobelo Road. W poszukiwaniu starych książek polecamy zgubić się na Charing Cross Road. Niech wasz urlop obfituje również w zakupy!

10. Cofnij się w czasie

W Londynie znajdują się największe i najwspanialsze muzea świata - idealne na zwiedzanie. Wybierzcie się do British Museum, by odkryć największe na świecie zbiory śladów po starożytnych cywilizacjach Egiptu, Grecji, Rzymu i Azji Środkowej. Dla miłośników historii sztuki i rzemiosła artystycznego polecamy Muzeum Victorii i Alberta – 5000 lat historii Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki południowej przedstawiona w 4,5 milionach eksponatów. W Muzeum Historii Naturalnej natomiast znajdziecie naturalnej wielkości modele dinozaurów, dowiecie się na jakie znaleziska można natknąć się w żołądku krokodyla oraz będziecie mogli przeżyć trzęsienie ziemi. Wszystkie te obiekty nie pobierają żadnej opłaty za wstęp, więc tym bardziej warto zaplanować sobie w nich czas podczas podczas pobytu w Londynie.

City Break Londyn - transfer z lotniska

Podróżując do Londynu wylądujecie na jednym z kilku lotnisk otaczających stolicę Wielkiej Brytanii. Jest ich łącznie sześć, ale ze względu na najkorzystniejsze ceny i połączenia najbardziej popularne są trzy: Stansted, Luton oraz Heathrow. Oto kilka informacji na temat najdogodniejszego dojazdu z lotnisk do Londynu:

Lotniska w Londynie

Z lotniska Stansted do Londynu

Lotnisko pasażerskie Stansted jest zlokalizowane w hrabstwie Essex – około 48 km na północny wschód od centrum Londynu. To główna baza linii Ryanair – stąd operuje on na ponad 100 kierunkach, m.in. do Warszawy, Poznania, Gdańska, Szczecina, Katowic, Łodzi, Rzeszowa, Bydgoszczy czy Lublina. Transport do centrum Londynu zajmuje około godziny, a cena zależy od wyboru środka transportu. Rekomendujemy podróż pociągiem, która może nie jest najtańsza, ale zdecydowanie najszybsza - zajmuje około 40 minut. Poza tym dojazd Stansted - Londyn jest możliwy autobusami i taksówkami, a także prywatnym transferem samochodowym.

Z lotniska Luton do Londynu

Lotnisko Luton jest jednym z najbardziej znanych lotnisk w Wielkiej Brytanii utrzymującym połączenia do Polski. Jest położone w odległości ok. 50 km na północ od centrum miasta. Najszybsze połączenie z Londynem to kombinacja dojazdu autobusem do dworca kolejowego oraz przejazdu pociągiem. Pozostałe środki komunikacji między lotniskiem Luton a Londynem to autobusy, taksówki oraz transfer prywatnym samochodem - wszystkie zależne od natężenia ruchu drogowego i korków.

Z lotniska Heathrow do Londynu

Lotnisko London Heathrow to najbardziej ruchliwe lotnisko międzynarodowe Europy – w 2012 roku pięć terminali lotniska obsłużyło ponad 70 milionów pasażerów. Port lotniczy oddalony jest ledwie 24 km od centrum Londynu i posiada z nim bardzo dobre połączenie. Najdogodniejsze są połączenia kolejowe Heathrow Express (zaledwie 20 minut jazdy) lub Heathrow Connect (nieco dłużej, ale taniej). Pozostałe opcje dojazdu z Heathrow do Londynu to metro, autobusy i taksówki.

Czytaj więcej o transferze Londyn - lotnisko »

City Break Londyn - komunikacja w mieście

Londyn posiada jedną z najbardziej rozwiniętych, a zarazem nowoczesnych sieci komunikacji publicznej. Najlepszym i najszybszym środkiem komunikacji miejskiej jest metro – słynne londyńskie TUBE, które jest jednym z najstarszych na świecie. Turyści mają do dyspozycji również kolej podmiejską i tramwaje. Niestety ceny transportu są dość wysokie – niektórzy twierdzą, że najdroższe na świecie. Dlatego doradzamy zakupienie karty Oyester lub Travelcard, aby ograniczyć wydatki związane z kupowaniem pojedynczych biletów.

Alternatywnym środkiem komunikacji są miejskie rowery. Można je wypożyczyć w jednej z ponad 700 stacji rozmieszczonych po całym Londynie. W stacji musimy za niewielkie pieniądze wykupić dostęp dzienny. Płacimy kartą debetową bądź kredytową. Za każdym razem, kiedy będziemy chcieli wziąć rower ze stacji, musimy wydrukować w niej kod dostępu. Jeśli oddamy rower na innej stacji do 30 minut, nie zostanie nam pobrana żadna dodatkowa opłata, co oznacza, że sama podróż będzie wtedy darmowa. Jeśli przekroczymy czas, system nalicza nam dodatkowe opłaty. Są one automatycznie ściągane z karty. Lokalizacje stacji rowerowych można znaleźć na stronie internetowej.

Świetną opcją na uniknięcie tłumów w metrze oraz przemierzanie zakorkowanych ulic miasta jest rejs po Tamizie. Sześć przystani w centrum miasta pozwala odkrywać Londyw w niepowtarzalny sposób. Parom polecamy natomiast wieczorny rejs, podczas którego rozświetlone brzegi Tamizy podziwiać będzie można przy kolacji, z lampką wybornego wina w ręku.

Ładowanie...