X

City Break Londyn

City Break Londyn - wszystko, co warto wiedzieć

City Break Londyn - Top 10 atrakcji

Londyn to największe oraz najbardziej różnorodne miasto Europy - chętnie wybierane jako kierunek na tanią wycieczkę. Czerwone budki telefoniczne, charakterystyczne taksówki oraz dwupoziomowe autobusy, jak również typowa herbatka o godzinie piątej to tylko niektóre ze skojarzeń związanych ze stolicą Wielkiej Brytanii. Niezależnie od tego, czy szukasz śladów historii, pragniesz poznać kulturalną i artystyczną twarz miasta, czy po prostu odkryć uroki tutejszego życia towarzyskiego – Londyn ma wszystko, czego potrzeba człowiekowi. Wybierz się tutaj na urlop, jeśli interesuje Cię tania wycieczka. Tak więc wybierz się na City Break Londyn i sprawdź, czy to prawda.

1. City Break Londyn – Poznajcie rodzinę królewską

Bukingham Palace – to obowiązkowy punkt wizyty w czasie City Break Londyn! Oficjalna siedziba brytyjskich władców może nie zachwyca z zewnątrz, jednak gwarantujemy, że jej bogate wnętrza na zawsze pozostają w pamięci. Sprawdź jak żyje Królowa, co się dzieje za wrotami Pałacu. Niestety apartamenty królewskie dostępne są dla zwiedzających jedynie sześć tygodni w roku (sierpień i wrzesień), jednak Galeria Królowej z wyjątkową kolekcją obrazów i Królewskie Stajnie (Royal Mews) ukazujące bogato zdobione karoce władców Wielkiej Brytanii stoją otworem niemal cały rok. Wstęp do wszystkich królewskich atrakcji jest płatny – bilet na całodniowe zwiedzanie powyższych atrakcji to 34,50 GBP. Można jednak wcześniej zakupić London Pass, jeśli zależy Wam na tanim zwiedzaniu – dzięki temu bezpłatnie wejdziecie do Stajni Królewskich.

Jest również atrakcja która nie kosztuje – uroczysta zmiana warty przed wejściem do Pałacu. To naprawdę może być tania wycieczka!

2. City Break Londyn – Najbardziej rozrywkowa stolica Europy

Oferta rozrywkowa i kulturalna Londynu zadowoli najwybredniejszych. Wybierzcie się w czasie City Break Londyn do Soho, by odwiedzić jedną z najbardziej modnych dzielnic miasta pełną wytwornych i eleganckich restauracji, typowo angielskich pubów oraz klubów z niemal każdą muzyką rozrywkową. Oprócz tego znajdziecie tu China Town – pełne azjatyckich knajpek i wyjątkowej atmosfery.

Dla miłośników tzw. wysokiej kultury polecamy koncerty w Covent Garden Royal Opera lub Royal Albert Hall. Londyn to również miejsce, gdzie znajdziecie wielu ulicznych artystów, malarzy czy kuglarzy – wystarczy wybrać się na przykład do dzielnicy Covent Garden.

3. City Break Londyn – Miasto z perspektywy rzeki

Niemal przez środek miasta przepływa Tamiza – od wieków stanowiąca niemal kręgosłup miasta. Wybierzcie się podczas City Break Londyn w rejs po Tamizie (koszt to ok. 17 GBP, bezpłatnie z London Pass) – gwarantujemy, że będzie to niezapomniana podróż. House of Parlament z Big Benem, stanowiące jeden z charakterystycznych symboli Londynu, galeria Tate Modern z wieloma dziełami sztuki współczesnej czy kolejny symbol miasta - Tower Brigde, to tylko niektóre argumenty, by zdecydować się na taki wyjątkowy sposób zwiedzania Londynu w czasie urlopu. Po rejsie możecie zawsze wybrać się na London Eye – za jedyne 18 GBP macie możliwość spojrzenia na miasto z wysokości 135 metrów.

4. City Break Londyn – Poznaj najpiękniejszą świątynię w Anglii

Żelaznym punktem programu City Break Londyn jest wizyta w Westminster Abbey. Tu koronowano wszystkich monarchów Wielkiej Brytanii, jak również tu odbyły się śluby większości z nich. Tu także znajdują się grobowce jej najznakomitszych obywateli m.in. księżnej Diany, Karola Darwina czy Isaaca Newtona (może odwróćmy kolejność) oraz pomniki Wiliama Szekspira czy Karola Dickensa. Bilet wstępu, który można zakupić przy wejściu, to koszt 18 GBP – posiadacie London Pass? Wejście jest wtedy bezpłatne. Zwiedzanie Londynu będzie pasjonujące!

5. City Break Londyn – Zobacz największy diament świata

Tower of London przez wieki pełnił funkcje pałacu, więzienia, miejsca egzekucji i skarbca. Tego wpisanego na listę UNESCO miejsca nie powinno zabraknąć w planie zwiedzania Londynu. Trud czekania w długiej kolejce wynagrodzi Wam ekscytująca opowieść o mrocznych dziejach twierdzy oraz widok wspaniałych królewskich klejnotów z diamentem Koh-i-noor na czele.

6. City Break London – Poznaj dzieła największych malarzy świata

Nie można wyobrazić sobie wizyty w Londynie bez National Gallery. To największa galeria obrazów w Wielkiej Brytanii - ponad 2000 obrazów malarzy europejskich niemal wszystkich epok. Dzieła Cezanne'a, Da Vinci, Moneta, Rembrandta czy Van Gogha są na wyciągnięcie ręki w czasie City Break Londyn. Jeśli nie przekonaliśmy jeszcze kogoś – wejście do galerii jest bezpłatne.

7. City Break Londyn – Raj dla fanów sportu

Londyn to miasto piłki nożnej. Wszystkich fanów piłki nożnej zapraszamy podczas City Break Londyn do wizyty na stadionach Arsenalu London, Chelsea FC oraz reprezentacji Anglii, czyli Wembley Stadion. Sprawdźcie, gdzie bramkarz naszej reprezentacji pokazuje swoje najwyższe umiejętności lub gdzie Fernando Torres z kolegami walczy o kolejne zwycięstwo. Bilety na te atrakcje kosztują odpowiednio 17,50 GBP, 20 GBP oraz 16 GBP – jednak możecie uniknąć tych opłaty kupując London Pass.

W Londynie znajduje się również jeden z najstarszych kompleksów trawiastych kortów tenisowych. Korty Wimbledonu działają od 1880 roku i dzięki City Break Londyn macie możliwość je obejrzeć. Bilet zakupiony w kasie klubu kosztuje 16 GBP, jednak ponownie – London Pass zwalnia Was z tej opłaty.

8. City Break Londyn – Śladami Jamesa Bonda i Harry'ego Pottera

Londyn przesiąknięty jest filmem – z City Break Londyn wybierzcie się na dworzec King’s Cross, gdzie znajduje się słynny peron 9 i ¾, pospacerujcie na Charing Cross Road - tam, jeśli nie jesteście Mugolami, znajdziecie wejście na ul. Pokątną. Fanów Agenta Jego Królewskiej Mości nie może zabraknąć przed siedzibą MI6, ani na Savile Row, gdzie James Bond zaopatruje się w swoje skrojone na miarę garnitury.

Filmową podróż proponujemy zakończyć w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, gdzie spotkacie się z Jamesem Bondem (w kilku odsłonach) i sfotografujecie się z Harrym Potterem. W muzeum możecie również stanąć oko w oko ze Spidermanem czy Jackiem Sparrow'em z Piratów z Karaibów. W wielu miastach można teraz odwiedzić podobne muzea, jednak żadne nie dorównuje londyńskiemu prestiżem, jak i wielkością kolekcji.

9. City Break Londyn – Zatrać się w zakupowym szaleństwie

Londyn to światowa stolica handlu, kupicie tu niemal wszystko – nie sposób więc nie polecić „shoppingu” w czasie City Break Londyn. Wybierzcie się do sławnego domu handlowego Harrods, w okolice Oxford Street czy Carnaby, by odkryć najbardziej szykowne i ekskluzywne marki ubrań. Dla poszukiwaczy antyków, jak również tzw. Staroci swoje podwoje odkryją Camden Market czy jeden z najstarszych pchlich targów na Portobelo Road. Szukacie starych książek – polecamy zgubić się na Charing Cross Road. Niech urlop obfituje też w zakupy!

10. City Break Londyn – Cofnij się w czasie

W Londynie znajdują się największe i najwspanialsze muzea świata - idealne na zwiedzanie. Wybierzcie się do British Museum, by odkryć największe na świecie zbiory śladów po starożytnych cywilizacjach Egiptu, Grecji, Rzymu i Azji Środkowej. Dla miłośników historii sztuki i rzemiosła artystycznego polecamy Muzeum Victorii i Alberta – 5000 lat historii Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki południowej przedstawiona w 4,5 milionach eksponatów. W Muzeum Historii Naturalnej natomiast znajdziecie naturalnej wielkości modele dinozaurów, dowiecie się na jakie znaleziska można natknąć się w żołądku krokodyla oraz będziecie mogli przeżyć trzęsienie ziemi. Wszystkie te obiekty nie pobierają żadnej opłaty za wstęp, więc tym bardziej warto zaplanować sobie w nich czas podczas City Break Londyn.

City Break Londyn - transfer z lotniska

Podróżując na City Break Londyn, wylądujecie na jednym z kilku lotnisk otaczających stolicę Wielkiej Brytanii. Jest ich łącznie sześć, ale ze względu na najkorzystniejsze ceny i połączenia najbardziej popularne są trzy: Stansted, Luton oraz Heathrow. Oto kilka informacji na temat najdogodniejszego dojazdu z lotnisk do Londynu:

Lotniska w Londynie

Z lotniska Stansted do Londynu

Lotnisko pasażerskie Stansted jest zlokalizowane w hrabstwie Essex – około 48 km na północny wschód od centrum Londynu. To główna baza linii Ryanair – stąd operuje on na ponad 100 kierunkach, m.in. do Warszawy, Poznania, Gdańska, Szczecina, Katowic, Łodzi, Rzeszowa, Bydgoszczy czy Lublina. Transport do centrum Londynu zajmuje około godziny, a cena zależy od wyboru środka transportu. Rekomendujemy podróż pociągiem, która może nie jest najtańsza, ale zdecydowanie najszybsza - zajmuje około 40 minut. Poza tym dojazd Stansted - Londyn jest możliwy autobusami i taksówkami, a także prywatnym transferem samochodowym.

Z lotniska Luton do Londynu

Lotnisko Luton jednym z najbardziej znanych lotnisk w Wielkiej Brytanii utrzymującym połączenia do Polski. Jest położone w odległości ok. 50 km na północ od centrum miasta. Najszybsze połączenie z Londynem to kombinacja dojazdu autobusem do dworca kolejowego oraz przejazdu pociągiem. Pozostałe środki komunikacji między lotniskiem Luton a Londynem to autobusy, taksówki oraz transfer prywatnym samochodem - wszystkie zależne od natężenia ruchu drogowego i korków.

Z lotniska Heathrow do Londynu

Lotnisko London Heathrow to najbardziej ruchliwe lotnisko międzynarodowe Europy – w 2012 roku pięć terminali lotniska obsłużyło ponad 70 milionów pasażerów. Port lotniczy oddalony jest ledwie 24 km od centrum Londynu i posiada bardzo dobre z nim połączenie. Najdogodniejsze są połączenia kolejowe Heathrow Express (zaledwie 20 minut jazdy) lub Heathrow Connect (nieco dłużej, ale taniej). Pozostałe opcje dojazdu z Heathrow do Londynu to metro, autobusy i taksówki.

Czytaj więcej o transferze Londyn - lotnisko »

City Break Londyn - komunikacja w mieście

Londyn posiada jedną z najbardziej rozwiniętych, a zarazem nowoczesnych sieci komunikacji publicznej. Najlepszym i najszybszym środkiem komunikacji miejskiej jest metro – słynne londyńskie TUBE, które jest jednym z najstarszych na świecie. Turyści mają do dyspozycji również kolej podmiejską i tramwaje. Niestety ceny transportu są dość wysokie – niektórzy twierdzą, że najdroższe na świecie. Za bilet jednorazowy gotówką zapłacicie 4 GBP (stan na luty 2014), dlatego doradzamy zakupienie karty Oyester lub Travelcard, aby ograniczyć wydatki. Komunikacja publiczna jest także bezpłatna w przypadku zakupu specjalnej London Pass, dzięki której otrzymujecie również zniżki na zwiedzanie wielu zabytków i innych atrakcji miasta.

Alternatywnym środkiem komunikacji są miejskie rowery, potocznie zwane „barclaysami” (ze względu na sponsora – Bank Barclays). Można je wypożyczyć w jednej z ponad 400 stacji rozmieszczonych po całym Londynie. W stacji musimy wykupić dostęp dzienny, który kosztuje 2 funty od roweru. Płacimy kartą debetową bądź kredytową. Za każdym razem, kiedy będziemy chcieli wziąć rower ze stacji, musimy wydrukować w niej kod dostępu. Jeśli oddamy rower na innej stacji do 30 minut, nie zostanie nam pobrana żadna dodatkowa opłata, co oznacza, że sama podróż będzie wtedy darmowa. Jeśli przekroczymy czas, system nalicza nam dodatkowe opłaty. Są one automatycznie ściągane z karty. Adresy stacji rowerowych można znaleźć na stronie internetowej lub ściągnąć aplikację Barclays Cycle Hire na telefon.

Świetną opcją na uniknięcie tłumów w metrze oraz przemierzanie zakorkowanych ulic miasta jest rejs po Tamizie. Sześć przystani w centrum miasta pozwala na niepowtarzalne odkrywanie Londynu. Dla par polecamy natomiast wieczorny rejs, gdzie rozświetlone brzegi podziwiać będzie można przy kolacji, z lampką wybornego wina w ręku.

Ładowanie...