X
Ładowanie...

Londyn Muzeum Madame Tussaud

Stań twarzą w twarz z brytyjską królową, a potem pstyknij sobie zdjęcie z Angeliną Jolie w słynnym muzeum figur woskowych Madame Tussauds!

Muzeum Madame Tussaud - Jak dotrzeć?

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud znajduje się przy Marylebone Road w północnej części Londynu. Najwygodniej dostaniecie się tutaj metrem. Do stacji Baker Street dojedziecie liniami Bakerloo, Jubilee, Circle, Metropolitan i Hammersmith & City. Po wyjściu z metra przejdźcie 100 m Merylebone Rd. - Muzeum Madame Tussaud będzie po waszej lewej stronie.

Godziny otwarcia oraz ceny biletu do Muzeum Madame Tussaud

Godziny otwarcia Muzeum Madame Tussaud są zmienne. Najbezpieczniej sprawdzić, kiedy muzeum jest otwarte, przed samym wyjazdem na jego stronie.

Aby zobaczyć wszystkie atrakcje Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud należy zakupić bilet. Koszt dla osoby dorosłej to koszt 30 GBP, natomiast dzieci od lat 4 do 15 odwiedzić mogą muzeum za opłatą 25.80 GBP. Taka mała podpowiedź - kupując bilety on-line zaoszczędzicie nawet do 25%, więc warto pomyśleć o zakupie wejściówek jeszcze przed przybyciem do Londynu.

Dlaczego polecamy Muzeum Madame Tussaud?

Wśród zwolenników Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud są zarówno młodsi jak i starsi bywalcy. W muzeum będziecie mogli ocenić stopień podobieństwa figury do takich postaci jak: Marylin Monroe, Elżbieta II, Barack Obama, David Beckham, czy Beatelsi. Dzieciaki na pewno chętnie ustawią się do zdjęcia ze Spidermanem, Shrekiem lub Agentem 007. Najlepsze jest to, że wszystkie figury w Madame Tussaud są na wyciągnięcie ręki. Nie są w żaden sposób oddzielone od odwiedzających, a więc każdą postać można dotknąć, bez obaw o nerwową reakcję ochrony.

Obecna kolekcja dostępna jest w 9 salach. Podróż po Sali Filmu, Sali Muzyki czy Sali Sław na pewno Was zachwyci. Dla lubiących się bać polecamy Salę Strachu. No i oczywiście nie może Was zabraknąć w Sali Piratów z Karaibów.

Ciekawym doświadczeniem jest także odwiedzenie Sali, w której znajdują się prezentacje i rekwizyty związane z powstawaniem figur woskowych. Nawet nie podejrzewacie jak żmudnym procesem jest tworzenie modelu idealnego. Samo doprowadzanie fryzury do perfekcji może zabrać twórcy ponad miesiąc!

Madame Tussaud – kobieta, która stoi za tym wszystkim

W Muzeum Figur Woskowych będziecie mogli zobaczyć także twarz francuskiej artystki która stoi za całym przedsięwzięciem – Madame Tussaud. Tworzyć figury woskowe nauczyła się ona od lekarza medycyny, który tę sztukę wykorzystywał do badania anatomii. Po jego śmierci odziedziczyła jego kolekcję i stworzyła własną wystawę. W czasie rewolucji francuskiej Marie Tussaud zajmowała się tworzeniem woskowych odlewów twarzy zmarłych arystokratów, aby udowodnić szlachcie swoją lojalność. W 1794 r. wyemigrowała do Londynu, gdzie wyszła za mąż i otworzyła swoje pierwsze muzeum przy Baker Street. Madame Tussaud umarła w Londynie, w 1850 r. zostawiając po sobie dziedzictwo, które z roku na rok coraz bardziej się rozwija.