X
Ładowanie...

Londyn National Gallery

Jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, National Gallery zachwyci was kolekcją obrazów takich mistrzów, jak Vincent van Gogh czy Leonardo da Vinci.

National Gallery - Jak dotrzeć

National Gallery w Londynie

National Gallery znajduje się na Trafalgar Square, do którego bez problemu dotrzecie metrem. Wsiądźcie w brązową (Bakerloo), lub czarną (Nothern) linię metra i wysiądźcie na przystanku Charing Cross. Po wyjściu z metra kierujcie się w stronę pomnika Nelsona. Po przejściu 200m traficie pod National Gallery.

Możecie dostać się tutaj również autobusami. Na Trafalgar Square znajdziecie przystanki kilkunastu London Buses. Inną opcją jest przyjazd rowerem – zarówno parkingi rowerowe, jak i stację popularnych „barclaysów” znajdziecie niemal przy samym wejściu do National Gallery.

Godziny otwarcia oraz wstęp do National Gallery

Codziennie National Gallery możecie odwiedzić od 10:00 do 18:00. W piątki zwiedzający mogą nawet odkrywać dzieła sztuki do 21:00.

Wejście do National Gallery jest bezpłatne i było takie od początku jej istnienia. Jedyne w co musicie się zaopatrzyć przed wizytą to wygodne buty, bo do podziwiania jest naprawdę sporo.

National Gallery - Dlaczego polecamy?

National Gallery jest domem olbrzymiej ilości zapierających dech w piersiach dzieł sztuki. Czeka tu na Was ponad 2500 malowideł z lat 1250 – 1900. W National Gallery będziecie mieli szansę zobaczyć takie perełki sztuki, jak na przykład Słoneczniki van Gogha, Madonna w Grocie da Vinciego, Ambasadorów Holbeina, czy Samsona i Dalile Rubensa. Wymieniać można by długo, ale słowa i tak nie oddadzą tego co zobaczycie na miejscu. National Gallery na pewno jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich wielbicieli sztuki, ale nawet jeśli wymienione wyżej nazwiska nic wam nie mówią, zachęcamy do wejścia do galerii chociaż na chwilę, żeby poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca, pozwolić sobie na chwilę wyciszenia i pospacerować wśród studentów skupionych na stawianiu właściwych kresek w swoich rysownikach.

Odkryj National Gallery w mądry sposób

Zachęcamy Was do skorzystania z programu ArtStart dostępnego w National Gallery. Sprytnie opracowany przewodnik po galerii pomoże Wam ustalić ścieżkę zwiedzania i podpowie w którym miejscu znajdują się obrazy, które uznacie za „must-see”! Wystarczy, że na dotykowym ekranie wybierzecie 10 malowideł, które koniecznie chcecie zobaczyć, a system stworzy mapkę, na której będą oznaczone dzieła. Zwiedzanie National Gallery z ArtStartem na pewno znacznie umili Waszą wizytę w tym miejscu.