X
Ładowanie...

National Gallery

Jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, National Gallery zachwyci was kolekcją obrazów takich mistrzów, jak Vincent van Gogh czy Leonardo da Vinci.

Jak się tu dostać?

National Gallery w Londynie

National Gallery znajduje się na Trafalgar Square, do którego bez problemu dotrzecie metrem. Wsiądźcie w brązową (Bakerloo), lub czarną (Nothern) linię metra i wysiądźcie na przystanku Charing Cross. Po wyjściu z metra kierujcie się w stronę pomnika Nelsona. Po przejściu 200 metrów traficie pod National Gallery.

Możecie dostać się tutaj również autobusami. Na Trafalgar Square znajdziecie przystanki kilkunastu linii. Jeszcze inną opcją jest przyjazd rowerem – zarówno parkingi rowerowe, jak i stację z rowerami do wypożyczenia znajdziecie niemal przy samym wejściu do National Gallery.

Podstawowe informacje

National Gallery możecie odwiedzić codziennie od 10:00 do 18:00. W piątki zwiedzający mogą odkrywać dzieła sztuki nawet do 21:00. Wszelkie informacje o wystawach i wydarzeniach znajdziecie na oficjalnej stronie galerii.

Wejście do National Gallery jest bezpłatne i było takie od początku jej istnienia. Jedyne w co musicie się zaopatrzyć przed wizytą to wygodne buty, bo do podziwiania jest naprawdę sporo.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

National Gallery jest domem olbrzymiej ilości zapierających dech w piersiach dzieł sztuki. Czeka tu na Was ponad 2500 malowideł z lat 1250 – 1900. W National Gallery będziecie mieli szansę zobaczyć takie perełki sztuki, jak na przykład Słoneczniki van Gogha, Madonna w Grocie da Vinciego, Ambasadorów Holbeina, czy Samsona i Dalile Rubensa. Wymieniać można by długo, ale słowa i tak nie oddadzą tego co zobaczycie na miejscu. National Gallery na pewno jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich wielbicieli sztuki, ale nawet jeśli wymienione wyżej nazwiska nic wam nie mówią, zachęcamy do wejścia do galerii chociaż na chwilę, żeby poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca, pozwolić sobie na chwilę wyciszenia i pospacerować wśród studentów skupionych nad swoimi szkicownikami.

Odkrywaj galerię w sprytny sposób

Zachęcamy Was do skorzystania z programu ArtStart dostępnego w National Gallery. Sprytnie opracowany przewodnik po galerii pomoże Wam ustalić ścieżkę zwiedzania i podpowie w którym miejscu znajdują się obrazy, które uznacie za „must-see”! Wystarczy, że na dotykowym ekranie wybierzecie 10 malowideł, które koniecznie chcecie zobaczyć, a system stworzy mapkę, na której będą oznaczone dzieła. Zwiedzanie National Gallery z ArtStartem na pewno znacznie umili Waszą wizytę w tym miejscu.