X
Ładowanie...

Opactwo Westminster

Zobacz perłę architektury! Opactwo Westminster to najsłynniejsza katedra Wielkiej Brytanii – miejsce koronacji królów i pochówku takich sław, jak Karol Darwin czy sir Isaac Newton.

Jak się tu dostać?

Opactwo Westminster

Aby dotrzeć do Opactwa Westminster najlepiej podjechać autobusem i wysiąść na przystanku tuż przy katedrze. Od razu po opuszczeniu jego pokładu bez problemu zobaczycie charakterystyczną budowlę, a po przejściu 200 metrów przez Victoria Street, Opactwo Westminster będzie po waszej prawej stronie.

Możecie również skorzystać z metra – stacja Westminster linii Jubilee, District& Circle znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od wejścia do obiektu.

Podstawowe informacje

Jeżeli planujecie odwiedzić Opactwo Westminster zorientujcie się najpierw, czy na pewno w wybranym czasie będzie to możliwe - godziny odwiedzin nie są stałe.

Pamiętajcie też, że wejście do Opactwa Westminster jest płatne, a sam termin wizyty najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem. Jeśli jesteście zainteresowani rezerwacją i zakupem biletów, zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Rezerwacji.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Już stojąc przed świątynią, łatwo zorientować się, że mamy do czynienia z wyjątkowym miejscem. Pokaźna, gotycka budowla jest jednym z ważniejszych kościołów anglikańskich, a na pewno najbardziej rozpoznawalnym. Opactwo Westminster to nie tylko architektoniczny geniusz, ale przede wszystkim wnętrze pełne historii. W „Zakątku poetów” będziecie mieli szansę odwiedzić groby wybitnych Anglików takich jak Isaac Newton, Charles Darwin, czy Geoffrey Chaucer, a w muzeum opactwa zobaczycie drewniane, gipsowe i woskowe twarze historycznych władców, których podobizny wypełniają to miejsce.

Krótka historia

W 1301r. stworzono tron koronacyjny, który uczestniczy we wszystkich koronacjach w Opactwie Westminster począwszy od roku 1308 aż po dzień dzisiejszy.

W 1560r. Elżbieta I ustanowiła kościół Opactwa Westminster kościołem kolegiackim, a niemal cztery setki lat później, w 1953 r. miała miejsce koronacja Królowej Elżbiety II.

W 1997 r. w Opactwie Westminster odbył się pogrzeb Księżnej Diany, natomiast w 2011 r. w Opactwie Westminster odbył się ślub księcia Williama i Kate Middleton.