X
Ładowanie...

Londyn Opactwo Westminster

Zobacz perłę architektury! Opactwo Westminster to najsłynniejsza katedra Wielkiej Brytanii – miejsce koronacji królów i pochówku takich sław, jak Karol Darwin czy sir Isaac Newton.

Jak dotrzeć do Opactwa Westminster?

Opactwo Westminster

Aby dotrzeć do Opactwa Westminster najlepiej wsiąść w jeden z autobusów zatrzymujących się na przystanku tuż przy katedrze, np. 715, 720, 731, 750. Już z przystanku bez problemu zobaczycie charakterystyczną budowlę, a po przejściu 200m Victoria St, Opactwo Westminster będzie po waszej prawej stronie.

Możecie również skorzystać z metra – stacja Westminster linii Jubilee, District& Circle znajduje się ledwie kilkadziesiąt metrów od wejścia do obiektu.

Opactwo Westminster - godziny otwarcia i ceny wstępu

Jeżeli planujecie odwiedzić Opactwo Westminster zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem na jego stronie, ponieważ godziny odwiedzin nie są stałe.

Za wejście do Opactwa Westminster zapłacicie jako dorosły 18GBP, jednak jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami London Pass – wchodzicie bezpłatnie! Za bilet wstępu nie płacą również dzieci do lat 11, a tańsza cena biletu obowiązuje dzieci od 11 do 18 lat – 8GBP. Dla tych którzy w planach mają kilkukrotną wizytę w miejscu pochówku Isaaca Newtona polecamy Westminster Abbey Annual Pass. Zapłaćcie raz 40 GBP i przez 12 miesięcy od daty zakupu możecie odwiedzać obiekt tak często, jak tylko sobie życzycie.

Dlaczego polecamy Opactwo Westminster?

Już stojąc przed świątynią, łatwo zorientować się, że mamy do czynienia z wyjątkowym miejscem. Pokaźna, gotycka budowla jest jednym z ważniejszych kościołów anglikańskich, a na pewno najbardziej rozpoznawalnym. Opactwo Westminster to nie tylko architektoniczny geniusz, ale przede wszystkim wnętrze pełne historii. W „Zakątku poetów” będziecie mieli szansę odwiedzić groby wybitnych Anglików takich jak Isaac Newton, Charles Darwin, czy Geoffrey Chaucer, a w muzeum opactwa zaprezentowane wam zostaną drewniane, gipsowe i woskowe twarze historycznych władców, których podobizny wypełniają to miejsce.

Opactwo Westminster - krótka historia

W 1301r. stworzono tron koronacyjny, który uczestniczy we wszystkich koronacjach w Opactwie Westminster począwszy od roku 1308.

W 1560r. Elżbieta I ustanowiła kościół Opactwa Westminster kościołem kolegiackim, a niemal cztery setki lat później, w 1953 r. miała miejsce koronacja Królowej Elżbiety II.

W 1997 r. w Opactwie Westminster odbył się pogrzeb Księżnej Diany, natomiast w 2011 r. w Opactwie Westminster odbył się ślub księcia Williama i Kate Middleton.