X
Ładowanie...

Londyn Pałac Buckingham

Wpadnij z wizytą do królowej! W Pałacu Buckingham, domu brytyjskiej monarchii, zwiedzisz królewskie apartamenty i największy prywatny ogród w Londynie.

Pałac Buckingham - Jak dojechać?

Pałac Buckingham

Słynny Pałac Buckingham, czyli oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów, znajduje się tuż obok St James's Park. Aby do niego dotrzeć najlepiej wysiąść na stacji metra Charing Cross i przejść spacerem The Mall – szeroką, czerwoną ścieżką, która kończy się przed samym Pałacem Buckingham.

Godziny otwarcia Pałacu Buckingham

Pałac Buckingham czeka na wasze odwiedziny w okresie wakacyjnym, kiedy królowa znajduje się poza rezydencją. Aktualne daty zwiedzania możecie sprawdzić na jego stronie. W zależności od biletu jaki wykupicie, będziecie mogli podziwiać Komnaty Królewskie, Komnaty Królewskie i Ogrody Królowej, lub w najbogatszej opcji – Komnaty Królewskie, Stajnie Królewskie i Galerie Królowej.

Pałac Buckingham - Ceny wejścia

W zależności od tego jak wiele chcecie zobaczyć, Pałac Buckingham przywita was za 19.75GBP w opcji The State Rooms (Komnaty Królewskie), za 28.50GBP w opcji The State Rooms and Garden Highlights Tour (Komnaty Królewskie i Ogrody Królowej), lub za 34.50GBP w opcji A Royal Day Out (Komnaty Królewskie, Stajnie Królewskie i Galeria Królowej).

Dlaczego polecamy Pałac Buckingham?

Zachęcamy was do odwiedzenia tego majestatycznego miejsca, abyście na własnej skórze przekonali się, jak wygląda królewska codzienność. Przez prawie 3 godziny zwiedzania Pałacu Buckingham będziecie mieli okazję nacieszyć oczy zabytkowymi meblami, drogocennymi obrazami, a także bajecznymi ogrodami królowej. Jesteście w stanie to sobie wyobrazić? Nie musicie! W sierpniu i wrześniu drzwi rezydencji królowej stoją przed wami otworem!

Pałac Buckingham - ciekawostki

Jeżeli odwiedzacie Pałac Buckingham w okresie od kwietnia do lipca, warto zaplanować swoją wizytę na godzinę 11:30, kiedy ma miejsce uroczysta zmiana warty. Gdy królowa znajduje się w Pałacu, odwiedzający mogą zobaczyć królewski sztandar zawieszony na pełnej wysokości, natomiast podczas nieobecności monarchy jest on zdejmowany. Zanim zaczniecie wypatrywać w oknach królowej, upewnijcie się, że sztandar królewski powiewa na wietrze.