X
Ładowanie...

Pałac Buckingham

Wpadnij z wizytą do królowej! W Pałacu Buckingham, domu brytyjskiej monarchii, zwiedzisz królewskie apartamenty i największy prywatny ogród w Londynie.

Jak się tu dostać?

Pałac Buckingham

Słynny Pałac Buckingham, czyli oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów, znajduje się tuż obok St James's Park. Aby do niego dotrzeć najlepiej wysiąść na stacji metra Charing Cross i przespacerować się przez The Mall – szeroką, czerwoną ścieżkę, która kończy się przed samym Pałacem Buckingham.

Podstawowe informacje

Pałac Buckingham czeka na Wasze odwiedziny w okresie wakacyjnym, kiedy królowa znajduje się poza rezydencją. Dostępne terminy zwiedzania najlepiej sprawdzić zawczasu na jego stronie.

W zależności od tego jak wiele chcecie zobaczyć, Pałac Buckingham oferuje kilka różnych opcji zwiedzania: "The State Rooms" (w tej opcji zobaczycie jedynie Komnaty Królewskie), "The State Rooms and Garden Highlights Tour" (oprócz Komnat Królewskich zwiedzicie jeszcze Ogrody Królowej), lub "A Royal Day Out" (najdroższa opcja, w skład której wchodzą Komnaty Królewskie, Stajnie Królewskie i Galeria Królowej).

Dlaczego warto zobaczyć to miejsce?

Zachęcamy Was do odwiedzenia tego majestatycznego miejsca, abyście na własnej skórze przekonali się, jak wygląda królewska codzienność. Przez prawie 3 godziny zwiedzania Pałacu Buckingham będziecie mieli okazję nacieszyć oczy zabytkowymi meblami, drogocennymi obrazami, a także bajecznymi ogrodami królowej. Jesteście w stanie to sobie wyobrazić? Nie musicie! W sierpniu i wrześniu drzwi rezydencji królowej stoją przed wami otworem.

Ciekawostki

Jeżeli odwiedzacie Pałac Buckingham w okresie od kwietnia do lipca, warto zaplanować swoją wizytę na godzinę 11:30, kiedy ma miejsce uroczysta zmiana warty. Gdy królowa znajduje się w Pałacu, odwiedzający mogą zobaczyć królewski sztandar zawieszony na pełnej wysokości, natomiast podczas nieobecności monarchy jest on zdejmowany. Zanim zaczniecie wypatrywać w oknach królowej, upewnijcie się, że sztandar królewski powiewa na wietrze.