X
Ładowanie...

Londyn - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Londynu

Londyn jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Europie pod względem ilości obsługujących go lotnisk - w okolicach metropolii znajduje się ich aż sześć. Lotnisko Heathrow jest największym portem lotniczym w Europie, z ruchem pasażerskim sięgającym nawet 70 milionów osób rocznie. Jest portem przesiadkowym i docelowym dla kilkudziesięciu regularnych przewoźników. Drugim pod względem ruchu jest lotnisko Gatwick, które pobsługuje zarówno regularne, jak i tanie linie lotnicze (z Polski loty EasyJet), nawet do 35 milionów pasażerów rocznie. Mniejsze lotniska Stansted i Luton przyjmują przede wszystkim tanich przewoźników (z Polski Wizzair i Ryanair) oraz loty czarterowe. Lotnisko Londyn-City jest położone najbliżej centrum miasta, ale jego ruch jest o wiele mniejszy niż na pozostałych (3 miliony pasażerów rocznie) i nie zapewnia dogodnych połączeń dla City Break Londyn. Najmniejszym portem lotniczym jest Southend (nie jest nawet przystosowany dla największych samolotów rejsowych), ale obsługuje połączenia z Polski (EasyJet).

Transfer

Transfer z lotniska Londyn Stansted

Lotnisko Stansted znajduje się w odległości 48km na północny wschód od centrum Londynu. Tę odległość możecie pokonać taksówką, autobusem, pociągiem, lub prywatnym samochodem. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem dostania się do centrum Londynu jest bez wątpienia podróż koleją. Mimo że zapłacicie kilka funtów więcej niż za bilet autobusowy, nie będziecie musieli przejmować się staniem w korkach, a tym samym zaoszczędzicie nawet godzinę na zwiedzanie Londynu! Poniżej znajdziecie szczegółową ofertę kolei angielskich, a także pozostałe opcje transportu.

Pociąg

– Bilet na pociąg z lotniska Stansted do centrum Londynu, na stację Liverpool Street Station, możecie kupić na tej stronie internetowej. Sugerujemy zakup z przynajmniej 7-dniowym wyprzedzeniem, dzięki czemu za bilet w jedną stronę zapłacicie nie więcej niż 12 funtów. Przejazd trwa około 40 minut.

Autobus

– Jeśli chcecie dojechać do centrum Londynu autobusem, zachęcamy do wybrania National Express lub Terravision, których autokary zawiozą Was na stacje Victoria Coach Station, a za bilet zapłacicie 8-10 funtów. Inną możliwością jest przyjazd na Baker Street autobusem easyBus. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 2 funtów. Im szybciej rezerwujecie, tym większa szansa na niską cenę! Przejazd autobusem z lotniska do centrum zajmuje od jednej do dwóch godzin, w zależności od natężenia ruchu w mieście.

Taksówka

– To opcja o wiele wygodniejsza od podróży pociągiem, czy autobusem, ale także odpowiednio droższa. Za przejazd taksówką z lotniska do centrum zapłacicie średnio 100GBP. Telefon kontaktowy oraz szczegóły płatności znajdziecie na stronie operatora. Przejazd zajmie od jednej do dwóch godzin, w zależności od natężenia ruchu w mieście.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

- Za pośrednictwem fru.pl możecie wygodnie dojechać pod sam hotel, nie martwiąc się o to że zabłądzicie wśród nieznanych ulic. Koszt wynajęcia 4 osobowego samochodu to około 75 funtów. Podobnie jak w przypadku podróży taksówką czy autobusem, czas przejazdu jest uzależniony od natężenia ruchu. Jeżeli jesteście zainteresowani wynajęciem samochodu zapraszamy do kontaktu!

Transfer z lotniska Londyn Luton

Lotnisko Luton od centrum Londynu dzieli około 50 km. Podobnie jak w przypadku lotniska Stansted, Luton jest świetnie skomunikowane z Londynem. Możecie wybrać przejazd autobusem, koleją, taksówką, lub prywatnym samochodem. Najszybciej dostaniecie się do miasta jadąc pociągiem, do którego trzeba co prawda dojechać kawałek autobusem, ale jest to wynagrodzone co najmniej dwa razy krótszym czasem podróży niż w przypadku wejścia do autobusu do centrum Londynu, przed terminalem. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwości przedostania się z lotniska do centrum miasta.

Pociąg

– Stacja kolejowa, z której odjeżdżają pociągi do Centrum Londynu, jest oddalona 2 km od lotniska. Możecie do niej dojechać bezpłatnym autobusem Rail Shuttle Bus, który pokonuje dystans w 10 minut. Za bilet na pociąg w jedną stronę zapłacicie około 14 funtów. Polecamy stronę linii kolejowych, na której możecie kupić bilet, a także sprawdzić rozkład jazdy.

Autobus

– Podróż z lotniska do centrum jest wygodna i tania, jednak niekoniecznie najszybsza. Przed terminalem będą na Was czekać autobusy Green Line – 13 funtów za przejazd w jedną stronę, Easybus – od 2 funtów w jedną stronę, a także National Express – od 6 funtów w jedną stronę. Przejazd autobusem zajmuje około 2 godzin, w zależności od natężenia ruchu w mieście.

Taksówka

– Wybierając przejazd taksówką, podobnie jak w przypadku przejazdu autobusem narażacie się na długie stanie w korkach. Jeśli jednak uznacie, że ta opcja będzie dla Was najwygodniejsza, na stronie przewoźnika możecie zapoznać się z ofertą i zarezerwować taksówkę. Koszt przejazdu z lotniska do centrum Londynu to około 70 funtów.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

- FRU.PLl umożliwia Wam wynajęcie prywatnego samochodu, którym dotrzecie pod samo wejście do hotelu. Za tę przyjemność zapłacicie od 110 funtów za 3 osoby, a cały przejazd zajmie około 2 godzin. Zapraszamy do kontaktu z FRU, jeśli jesteście zainteresowani wynajęciem transferu do hotelu!

Lotnisko Londyn Heathrow

Lotnisko Luton od centrum Londynu dzieli około 50 km. Podobnie jak w przypadku lotniska Stansted, Luton jest świetnie skomunikowane z Londynem. Możecie wybrać przejazd autobusem, koleją, taksówką, lub prywatnym samochodem. Najszybciej dostaniecie się do miasta jadąc pociągiem, do którego trzeba co prawda dojechać kawałek autobusem, ale jest to wynagrodzone co najmniej dwa razy krótszym czasem podróży niż w przypadkuLondyn Heathrow to największy port lotniczy w Wielkiej Brytanii. Od centrum Londynu dzielą go 24km, które możecie pokonać metrem, kolejką, autobusem, lub taksówką. Najszybszy dojazd bez wątpienia zapewni Wam Heathrow Express. Mimo, że bilet na kolejkę jest droższy niż bilet na metro czy autobus, dzięki Heathrow Express w sercu miasta znajdziecie się w 20 minut, a nie jak w przypadku pozostałych rozwiązań, w godzinę. Wszystkie możliwości dojazdu z lotniska Heathrow do centrum Londynu, razem ze szczegółami przedstawiamy poniżej.

Pociąg

– Wspomniany wcześniej Heathrow Express jest najszybszym sposobem dostania się do centrum miasta. Kolejka kursuje co 15 minut ze stacji Heathrow Central, a dojazd do London Paddington zajmuje 15-20 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 16,50 funtów. Możecie zakupić go na stronie kolei lub na stacji kolejowej. Tańszą opcją jest połączenie Heathrow Connect, która również jest połączona z London Paddington, a koszt biletu w jedną stronę to 6,90 funtów. Całkowity czas podróży to 30 minut. W bilet możecie zaopatrzyć się on-line.

Metro

– Do centrum możecie też wygodnie dojechać linią Piccadilly londyńskiego metra. Koszt biletu w jedną stronę to 4 funty. Przejazd z lotniska do centrum nie powinien Wam zająć dłużej niż 40 minut. Po dodatkowe informacje, a także mapkę metra zapraszamy na oficjalną stronę metra.

Autobus

– Z dworca autobusowego, który znajduje się przy lotnisku Heathrow, odjeżdżają autobusy miejskie, a także autokary np. National Express. Za bilet autobusowy zapłacicie 4 funty. Koniecznie sprawdźcie aktualne rozkłady jazdy autobusów odjeżdżających z Central Bus Station. Czas przejazdu z lotniska do centrum waha się od 1 do 2 godzin, w zależności od natężenia ruchu drogowego.

Taksówka

– przy każdym z terminali będzie na Was czekać taksówka, która w mniej więcej godzinę zawiezie Was do centrum. Macie również możliwość wcześniejszego zarezerwowania przejazdu. Na stronie internetowej możecie dokonać rezerwacji na konkretną datę. Przejazd taksówką to koszt od 35 do 70 funtów.