X
Ładowanie...

Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Londynu

Londyn jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Europie pod względem ilości obsługujących go lotnisk - w okolicach metropolii znajduje się ich aż sześć. Lotnisko Heathrow jest największym portem lotniczym w Europie, z ruchem pasażerskim sięgającym nawet 80 milionów osób rocznie. Jest portem przesiadkowym i docelowym dla kilkudziesięciu regularnych przewoźników. Drugim pod względem ruchu jest lotnisko Gatwick, które pobsługuje zarówno regularne, jak i tanie linie lotnicze (z Polski loty EasyJet), nawet do 45 milionów pasażerów rocznie. Mniejsze lotniska Stansted i Luton przyjmują przede wszystkim tanich przewoźników (z Polski Wizzair i Ryanair) oraz loty czarterowe. Lotnisko London-City jest położone najbliżej centrum miasta, ale jego ruch jest o wiele mniejszy niż na pozostałych (4,5 miliona pasażerów rocznie) i nie zapewnia dogodnych połączeń dla City Break. Najmniejszym portem lotniczym jest Southend (nie jest nawet przystosowany dla największych samolotów rejsowych), ale obsługuje połączenia z Polski (EasyJet).

Transfer

Transfer z lotniska Londyn Stansted

Lotnisko Stansted znajduje się w odległości 48km na północny wschód od centrum Londynu. Tę odległość możecie pokonać taksówką, autobusem, pociągiem, lub prywatnym samochodem. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem dostania się do centrum Londynu jest bez wątpienia podróż koleją. Mimo, że zapłacicie kilka funtów więcej niż za bilet autobusowy, nie będziecie musieli przejmować się staniem w korkach, a tym samym zaoszczędzicie nawet do godziny, którą możecie przeznaczyć na zwiedzanie Londynu. Poniżej znajdziecie informację o kolejach angielskich, a także pozostałych opcjach transportu.

Transport

Pociąg

– Bilet na pociąg z lotniska Stansted do centrum Londynu, na stację Liverpool Street Station, sugerujemy zakupić z przynajmniej 7-dniowym wyprzedzeniem, dzięki temu za bilet w jedną stronę zapłacicie znacznie mniej. Centrum Rezerwacji chętnie pomoże z załatwieniem tej formalności. Przejazd z lotniska do centrum Londynu trwa około 40 minut.

Transport

Autobus

– jeśli chcecie dojechać do centrum Londynu autobusem, zachęcamy do wybrania National Express lub Terravision, których autokary zawiozą Was na stacje Victoria Coach Station. Inną możliwością jest przyjazd na Baker Street autobusem easyBus. Pamiętajcie: im szybciej zarezerwujecie, tym większa szansa na niską cenę! Jeśli potrzebujecie pomocy w zakupie biletów Centrum Rezerwacji jest do waszej dyspozycji. Przejazd autobusem z lotniska do centrum zajmuje od jednej do dwóch godzin, w zależności od natężenia ruchu w mieście.

Transport

Taksówka

– to opcja o wiele wygodniejsza od podróży pociągiem, czy autobusem, ale także odpowiednio droższa. Czas przejazdu, podobnie jak wprzypadku autobusu, uzależniony jest od ruchu na drogach i może potrwać od jednej do dwóch godzin.

Transport

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

– za pośrednictwem FRU.PL możecie wygodnie dojechać pod sam hotel, nie martwiąc się o to, że zabłądzicie wśród nieznanych ulic. Podobnie jak w przypadku podróży taksówką czy autobusem, czas przejazdu jest uzależniony od natężenia ruchu. Jeżeli jesteście zainteresowani wynajęciem samochodu, zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Rezerwacji.

Transfer z lotniska Londyn Luton

Lotnisko Luton od centrum Londynu dzieli około 50 km. Podobnie jak w przypadku lotniska Stansted, Luton jest świetnie skomunikowane z Londynem. Możecie wybrać przejazd autobusem, koleją, taksówką, lub prywatnym samochodem. Najszybciej dostaniecie się do miasta jadąc pociągiem, do którego trzeba co prawda dojechać kawałek autobusem, ale jest to wynagrodzone co najmniej dwa razy krótszym czasem podróży niż w przypadku podróży bezpośrednim autobusem do centrum Londynu. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwości przedostania się z lotniska do centrum miasta.

Transport

Pociąg

– stacja kolejowa, z której odjeżdżają pociągi do Centrum Londynu, jest oddalona o 2 km od lotniska. Możecie do niej dojechać autobusem Rail Shuttle Bus, który pokonuje ten dystans w 10 minut. Bilet na pociąg możecie kupić w kasie na dworcu, ale polecamy jego zakup z odpowiednim wyprzedzeniem, co pozwoli obniżyć koszt przejazdu. Jeśli jesteście zainteresowani pomocą w wykupieniu biletów, zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Rezerwacji.

Transport

Autobus

– podróż z lotniska do centrum jest wygodna i tania, jednak niekoniecznie szybka. Przed terminalem będą na Was czekać autobusy Green Line, Easybus, a także National Express. Przejazd autobusem zajmuje około 2 godzin, w zależności od natężenia ruchu w mieście.

Transport

Taksówka

– wybierając przejazd taksówką musicie liczyć się z wysokimi kosztami. Podobnie jak w przypadku autobusu, narażacie się również na długie stanie w korkach. Jeśli jednak uznacie, że ta opcja będzie dla Was najwygodniejsza, postój taksówek znajdziecie niedaleko wyjścia z terminalu.

Transport

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

– FRU.PLl umożliwia Wam wynajęcie prywatnego samochodu, którym dotrzecie pod samo wejście do hotelu. Cały przejazd zajmuje zazwyczaj około 2 godzin. Zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Rezerwacji, jeśli jesteście zainteresowani wynajęciem transferu do hotelu.

Transfer z lotniska Londyn Heathrow

Londyn Heathrow to największy port lotniczy w Wielkiej Brytanii. Od centrum Londynu dzielą go 24km, które możecie pokonać metrem, kolejką, autobusem, lub taksówką. Najszybszy dojazd bez wątpienia zapewni Wam Heathrow Express. Mimo, że bilet na kolejkę jest droższy niż bilet na metro czy autobus, dzięki Heathrow Express w sercu miasta znajdziecie się w 20 minut, a nie jak w przypadku pozostałych rozwiązań, w godzinę. Wszystkie możliwości dojazdu z lotniska Heathrow do centrum Londynu przedstawiamy poniżej.

Transport

Pociąg

– wspomniany wcześniej Heathrow Express jest najszybszym sposobem dostania się do centrum miasta. Kolejka kursuje co 15 minut ze stacji Heathrow Central, a dojazd do London Paddington zajmuje 15-20 minut. Tańszą opcją jest połączenie Heathrow Connect, która również jest połączona z London Paddington. Całkowity czas podróży to 30 minut. W bilet na pociąg możecie zaopatrzyć się w kasach przewoźników, lub poprzez kontakt z naszym Centrum Rezerwacji.

Transport

Metro

– do centrum możecie też wygodnie dojechać linią Piccadilly londyńskiego metra. Przejazd z lotniska do centrum nie powinien Wam zająć dłużej niż 40 minut. Po dodatkowe informacje, a także mapkę metra zapraszamy na oficjalną stronę metra.

Transport

Autobus

– z dworca autobusowego, który znajduje się przy lotnisku Heathrow, odjeżdżają autobusy miejskie, a także autokary np. National Express. Autobus jest zdecydowanie najtańszą opcją, ale najpierw koniecznie sprawdźcie aktualne rozkłady jazdy autobusów odjeżdżających z Central Bus Station. Jeśli potrzebujecie pomocy przy zakupie biletów, Centrum Rezerwacji FRU.PL służy pomocą. Czas przejazdu z lotniska do centrum waha się od 1 do 2 godzin, w zależności od natężenia ruchu drogowego.

Transport

Taksówka

– przy każdym z terminali będą na was czekać taksówki, które w mniej więcej godzinę zawiozą Was do centrum. Jest to opcja zdecydowanie droższa niż środki komunikacji publicznej, ale jednocześnie najwygodniejsza, szczególnie jeśli podrużujecie z dużą ilością bagażu.