X

City Break Madryt

City Break Madryt - wszystko, co warto wiedzieć

City Break Madryt - Top 10 atrakcji

City Break Madryt to wspaniała szansa na zaczerpnięcie hiszpańskiego powietrza i poznanie tego niezwykłego miejsca. Dajcie porwać się miastu ognistego flamenco, corridy, pysznych churros i gorącego słońca!

1. City Break Madryt - zobaczcie największe dzieła sztuki!

To właśnie w centrum Madrytu znajduje się najsłynniejsze muzeum zawierające ponad 7 tysięcy najlepszych na świecie obrazów - Muzeum Prado. City Break Madryt da wam niesamowitą szansę na zobaczenie niezwykłych dzieł El Greco, Velazqueza czy Goi! Za bilet wstępu zapłacicie w kasie muzeum 14 EUR (polecamy wieczorną wizytę od poniedziałku do soboty w godzinach 18-20 oraz w niedziele w godzinach 17-19 za pół ceny!). Ale to tylko jedno z wybitnych muzeów w Madrycie - jeśli jesteście spragnieni jeszcze większego kontaktu ze sztuką, to odwiedźcie Muzeum Reina Sofia albo Muzeum Thyssen-Bornemisza.

2. City Break Madryt - ai no corrida!

Ten kontrowersyjny i krwawy sport ma sporo fanów nie tylko wśród rodowitych Hiszpanów. City Break Madryt da wam szansę na zobaczenie prawdziwej walki z bykami! Odbywają się one co niedzielę, między innymi w Las Ventas - największej arenie corridy w całej Hiszpanii. Bilety możecie kupić w kasie nawet tuż przed samym wydarzeniem. Ceny zaczynają się od 7 EUR.

3. City Break Madryt - posmakujcie hiszpańskich specjałów!

Będąc w Madrycie koniecznie spróbować musicie tradycyjnej kuchni hiszpańskiej. City Break Madryt to szansa, aby skosztować dań ze świeżych ryb i owoców morza (np. ryba w cytrynie besugo al horno) lub tutejszego specjału - cocido - jest to sycący jednogarnkowy gulasz. Specjalnością Madrytu są też słodycze. Polecamy tradycyjne churros maczane w gorącej czekoladzie w słynnej Chocolateria San Gines (centrum miasta: 5 Pasadizo de San Gines).

4. City Break Madryt - fiesta!

Madryt tętni życiem dniem i nocą. City Break Madryt porwie was do zabawy. Fiesta w Madrycie to częste święta przypominające karnawał oraz liczne dyskoteki, kluby i bary, gdzie zabawa trwa do białego rana. Polecamy wam podróż w czasie trwania jednych z najsłynniejszych fiest w Madrycie: Fiesta Dos de Mayo (2 maja), San Isidro (15 maja) czy La Paloma (połowa sierpnia), w mieście odbywa się wtedy wiele ciekawych koncertów, przedstawień teatralnych, barwnych pochodów czy spotkań tanecznych.

5. City Break Madryt - zobaczcie perełki królewskiej stolicy!

W Madrycie znajduje się jeden z najwspanialszych pałaców królewskich na świecie - El Palácio Real - symbol hiszpańskiej monarchii. Co prawda rodzina królewska już go nie zamieszkuje, ale wewnątrz znajdziecie wiele pięknych komnat z cennymi pamiątkami, jak pierwsze wydanie legendarnego “Don Kichota”. Bilet wstępu kosztuje 10 EUR, ale od poniedziałku do czwartku w godzinach 18-20 możecie zwiedzić pałac za darmo.

6. City Break Madryt - zobaczcie serce miasta!

Sercem Madrytu jest Puerta del Sol (Brama Słońca) - obszerny plac otoczony z każdej strony kremowymi domami z XVIII wieku. City Break Madryt pozwoli wam zobaczyć to miejsce, nazywane hiszpańskim "kilometrem zero", gdyż to właśnie od tego miejsca mierzone są wszystkie odległości. Dla zakochanych przewidziano także specjalne miejsce spotkań na samym środku placu - posąg niedźwiedzia zajadającego poziomki. Koniecznie zróbcie mu zdjęcie!

7. City Break Madryt - zatańczcie ogniste flamenco!

Tego nie możecie przegapić - flamenco! City Break Madryt zaprasza was do tańca! W Madrycie wiele jest miejsc, gdzie odbywają się pokazy flamenco. Polecamy wam Cardamomo (centrum miasta: Calle Echegaray 15), gdzie kobiety z kastanietami tańczą z pasją, a mężczyźni przyśpiewują im poruszające pieśni o miłości.

8. City Break Madryt - dla fanów futbolu!

Wszystkich fanów piłki nożnej City Break Madryt zaprasza do miasta Realu Madryt. Tutaj znajduje się słynny Stadion Santiago Bernabeu. Możecie go zwiedzić za 19 EUR (łącznie z szatniami i ławkami rezerwowych!) oraz zakupić koszulkę Christiano Ronaldo w klubowym sklepie. Do Stadionu bez problemu dotrzecie metrem, bo posiada on własną stację: Santiago Bernabeu!

9. City Break Madryt - sprawdźcie wizytówkę miasta!

Gran Via to obowiązkowy punkt na liście każdego turysty w Madrycie. City Break Madryt zaprasza was na spacer tą piękną ulicą, wzdłuż której ciągną się stylowe kamienice, sklepy, restauracje, kawiarnie, luksusowe hotele i teatry. Gran Via dla Madrytu jest niczym Piąta Aleja dla Nowego Jorku i Nowy Świat dla Warszawy.

10. City Break Madryt - śladami Almodovara

Madryt to miasto Almodovara. Artysta w swoich filmach uchwycił kolorową atmosferę tego miasta. City Break Madryt pozwoli wam poznać kilka miejsc pojawiających się na przykład w “Volver”. Zajrzyjcie do dzielnic Lavapies i La Latina (południowe części miasta), bądź do kiczowatego baru La Paca (Valverde 36).

City Break Madryt - transfer z lotniska

Międzynarodowe lotnisko Madryt Barajas położone jest około 12 km od centrum miasta. Jest największym portem lotniczym Hiszpanii, składającym się z 4 terminali. Bez wątpienia najszybszym i najwygodniejszym sposobem przedostania się z lotniska do centrum jest podróż metrem. Jeśli posiadacie Madrid Card z kartą miejską, nie musicie płacić za bilet. Jak dostać się z lotniska do centrum Madrytu? Serwis FRU.PL podpowiada:

Dojazd z lotniska do Madrytu

Z lotniska do Madrytu metrem

Z każdego terminala lotniska szybko i bezpośrednio dostaniecie się metrem (linia 8). Podróż do stacji Nuevos Ministerios, która znajduje się w centrum Madrytu, zajmie wam niecałe 15 minut! Bilet w cenie 4,50 EUR zakupicie w specjalnych automatach (nie dotyczy osób posiadających Madrid Card).

Z lotniska do Madrytu autobusem

Do centrum miasta możecie również dotrzeć jednym z licznych autobusów odjeżdżających spod terminali. Autobusy Linea Express w około 40 minut docierają na przystanek Atocha-RENFE, który znajduje się niedaleko Muzeum Prado, w samym centrum Madrytu. Bilety zakupić możecie bezpośrednio u kierowcy w cenie 5 EUR. Autobusy kursują co 15 minut (w nocy co 35 minut) przez całą dobę (w nocy, między 23:00 a 6:00 autobusy zmieniają przystanek docelowy na Plaza de la Cibeles).
Do waszej dyspozycji są również autobusy miejskie, które nie docierają jednak do centrum miasta: 100 oraz 101. Autobus 100 dojeżdża do przystanku Avenida de America, zaś 101 do przystanku Canillejas. Bilety w cenie 1,50 EUR zakupicie wyłącznie u kierowcy. Autobusy kursują mniej więcej co 15 minut.

Z lotniska do Madrytu pociągiem

Z Terminala 4 (poziom -1) możecie dostać się do centrum również pociągiem. Linia C1 zatrzymuje się na kilku ważniejszych stacjach: Chamartin, Nuevos Ministerios, Atocha i Principe Pío. Podróż do Chamartin zajmuje około 11 minut, zaś do Atocha (okolice Muzeum Prado) około 25 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 2,40 EUR.

Z lotniska do Madrytu taksówką

Postoje taksówek znajdziecie przed wszystkimi terminalami. Zalecamy korzystanie tylko z tych licencjonowanych. Rozpoznacie je po tym, że są białe, z czerwonym paskiem i oznaczeniem “Madrid City Counsil” na drzwiach. Za taksówkę zapłacicie 20-30 EUR (wyższa cena dotyczy przejazdó w nocy i w weekendy).

Z lotniska do Madrytu prywatnym transferem

Możecie również skorzystać z prywatnego transferu. Kierowca samochodu będzie czekał na was w hali przylotów, a następnie zabierze komfortowym samochodem bezpośrednio do waszego hotelu. Koszt usługi (samochód dla 1-3 podróżnych) wynosi 41 EUR (kup w serwisie FRU.PL).

Czytaj więcej o transferze Madryt - lotnisko »

City Break Madryt - komunikacja w mieście

Komunikacja miejska w Madrycie jest bardzo rozbudowana i umożliwia dostęp do praktycznie każdego zakątka w mieście. Do dyspozycji macie metro (12 linii), autobusy, tramwaje, kolejkę naziemną oraz kolejki podmiejskie. Na każdej stacji metra znajdziecie mapkę komunikacji miejskiej, która ułatwi wam poruszanie się po mieście.

Bilety komunikacji miejskiej kupicie w specjalnych automatach oraz w kioskach (punkty tabcos). Cena biletu jednorazowego na metro, autobus czy tramwaj wynosi 1,50 EUR. Jeden bilet pozwala na nieograniczoną liczbę przesiadek, jeśli nie przekroczycie bramek metra.

Jeśli nie zaopatrzyliście się w Madrid Card z kartą miejską, która umożliwia poruszanie się po całym mieście bez potrzeby kasowania biletów, zalecamy wam kupienie specjalnego biletu Metrobus na 10 przejazdów (12.20 EUR) lub biletu 3-dniowego (17,40 EUR).

Ładowanie...