X

City Break Madryt

City Break Madryt - wszystko, co warto wiedzieć

City Break Madryt - Top 10 atrakcji

Wypad na City Break do Madrytu to wspaniała szansa na zaczerpnięcie hiszpańskiego powietrza i poznanie tego niezwykłego miejsca. Dajcie porwać się miastu ognistego flamenco, corridy, pysznych churros i gorącego słońca!

1. Zobaczcie największe dzieła sztuki

To właśnie w centrum Madrytu znajduje się najsłynniejsze muzeum zawierające ponad 7 tysięcy najlepszych na świecie obrazów - Muzeum Prado. Wizyta w stolicy Hiszpanii to niepowtarzalna okazja na zobaczenie niezwykłych dzieł El Greco, Velazqueza czy Goi. Ale to tylko jedno z wybitnych muzeów tego miasta - jeśli jesteście spragnieni jeszcze większego kontaktu ze sztuką, koniecznie odwiedźcie Muzeum Reina Sofia lub Muzeum Thyssen-Bornemisza.

2. Ai no corrida!

Ten kontrowersyjny i krwawy sport ma sporo fanów nie tylko wśród rodowitych Hiszpanów. Wyjazd do Madrytu da wam szansę na zobaczenie prawdziwej walki z bykami! Odbywają się one co niedzielę, między innymi w Las Ventas - największej arenie corridy w całej Hiszpanii.

3. Posmakujcie hiszpańskich specjałów

Będąc w Madrycie koniecznie spróbować musicie tradycyjnej kuchni hiszpańskiej. City Break w Madrycie to szansa, aby skosztować dań ze świeżych ryb i owoców morza (np. ryba w cytrynie besugo al horno) lub tutejszego specjału - cocido - jest to sycący jednogarnkowy gulasz. Specjalnością Madrytu są też słodycze. Polecamy tradycyjne churros maczane w gorącej czekoladzie w słynnej Chocolateria San Gines (centrum miasta: 5 Pasadizo de San Gines).

4. Fiesta!

Madryt tętni życiem dniem i nocą. Dajcie się porwać do zabawy! Fiesta w Madrycie to częste święta przypominające karnawał oraz liczne dyskoteki, kluby i bary, gdzie zabawa trwa do białego rana. Jeśli macie taką możliwość, polecamy Wam podróż w czasie trwania jednych z najsłynniejszych fiest w Madrycie: Fiesta Dos de Mayo (2 maja), San Isidro (15 maja) czy La Paloma (połowa sierpnia), w mieście odbywa się wtedy wiele ciekawych koncertów, przedstawień teatralnych, barwnych pochodów czy spotkań tanecznych.

5. Zobaczcie perełki królewskiej stolicy

W stolicy Hiszpanii znajduje się jeden z najwspanialszych pałaców królewskich na świecie - El Palácio Real - symbol hiszpańskiej monarchii. Co prawda rodzina królewska już go nie zamieszkuje, ale wewnątrz znajdziecie wiele pięknych komnat z cennymi pamiątkami, jak pierwsze wydanie legendarnego “Don Kichota”.

6. Zobaczcie serce miasta

W samym centrum Madrytu znajduje się Puerta del Sol (Brama Słońca) - obszerny plac otoczony z każdej strony kremowymi domami z XVIII wieku. Podczas wyjazdu koniecznie zobaczcie to miejsce, nazywane hiszpańskim "kilometrem zero", gdyż to właśnie od tego miejsca mierzone są wszystkie odległości. Dla zakochanych przewidziano także specjalne miejsce spotkań na samym środku placu - posąg niedźwiedzia zajadającego truskawki - symbol Madrytu.

7. Zatańczcie ogniste flamenco

Tego nie możecie przegapić - flamenco! Madryt zaprasza Was do tańca. W stolicy Hiszpanii znajdziecie wiele miejsc, gdzie odbywają się pokazy flamenco. Polecamy wam Cardamomo (centrum miasta: Calle Echegaray 15), gdzie kobiety z kastanietami tańczą z pasją, a mężczyźni przyśpiewują im poruszające pieśni o miłości.

8. Dla fanów futbolu

Wszystkich fanów piłki nożnej zapraszamy do rodzinnego miasta Realu Madryt. Tutaj znajduje się słynny Stadion Santiago Bernabeu. Możecie go zwiedzić łącznie z szatniami i ławkami rezerwowych, a w klubowym sklepie zaopatrzycie się w koszulkę Christiano Ronaldo. Do Stadionu bez problemu dotrzecie metrem, bo posiada on własną stację: Santiago Bernabeu.

9. Sprawdźcie wizytówkę miasta

Gran Via jest obowiązkowym punktem na liście każdego turysty. Polecamy Wam spacer tą piękną ulicą, wzdłuż której ciągną się stylowe kamienice, sklepy, restauracje, kawiarnie, luksusowe hotele i teatry. Gran Via dla Madrytu jest niczym Piąta Aleja dla Nowego Jorku i Nowy Świat dla Warszawy.

10. Śladami Almodovara

Madryt to miasto Almodovara. Artysta w swoich filmach uchwycił jego kolorową atmosferę. Pobyt na City Break w Madrycie pozwoli wam poznać miejsca pojawiające się na przykład w “Volver”. Zajrzyjcie do dzielnic Lavapies i La Latina (południowe części miasta), bądź do baru La Paca (Valverde 36).

City Break Madryt - transfer z lotniska

Międzynarodowe lotnisko Madryt Barajas położone jest około 12 km od centrum miasta. Jest największym portem lotniczym Hiszpanii, składającym się z 4 terminali. Bez wątpienia najszybszym i najwygodniejszym sposobem przedostania się z lotniska do centrum jest podróż metrem. Jak dostać się z lotniska do centrum Madrytu? Serwis FRU.PL podpowiada:

Dojazd z lotniska do Madrytu

Metro

Z każdego terminala lotniska szybko i bezpośrednio dostaniecie się metrem do hiszpańskiej stolicy. Podróż do stacji Nuevos Ministerios, która znajduje się w centrum Madrytu, zajmie Wam niecałe 15 minut! Bilet zakupicie w specjalnych automatach.

Autobus

Do centrum miasta możecie również dotrzeć jednym z licznych autobusów odjeżdżających spod terminali. Autobusy Linea Express w około 40 minut docierają na przystanek Atocha-RENFE, który znajduje się niedaleko Muzeum Prado, w samym centrum Madrytu. Bilety zakupić możecie bezpośrednio u kierowcy. Autobusy kursują co 15 minut (w nocy co 35 minut) przez całą dobę.
Do Waszej dyspozycji są również autobusy miejskie, które nie docierają jednak bezpośrednio do centrum miasta, więc musicie liczyć się z przynajmniej jedną przesiadką. Bilety zakupicie wyłącznie u kierowcy. Autobusy kursują mniej więcej co 15 minut.

Pociąg

Z Terminala 4 (poziom -1) możecie dostać się do centrum również pociągiem. Linia C1 zatrzymuje się na kilku ważniejszych stacjach: Chamartin, Nuevos Ministerios, Atocha i Principe Pío. Podróż do Chamartin zajmuje około 11 minut, zaś do Atocha (okolice Muzeum Prado) około 25 minut.

Taksówka

Postoje taksówek znajdziecie przed wszystkimi terminalami. Zalecamy korzystanie tylko z tych licencjonowanych. Rozpoznacie je po tym, że są białe, z czerwonym paskiem i oznaczeniem “Madrid City Counsil” na drzwiach.Pamiętajcie, że przejazdy w nocy i w weekendy wiążą się z wyższą opłatą.

Prywatny transfer

Możecie również skorzystać z prywatnego transferu. Kierowca samochodu będzie czekał na Was w hali przylotów, a następnie zabierze komfortowym samochodem bezpośrednio do hotelu. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do kontaktu z Centrum Rezerwacji.

Czytaj więcej o transferze Madryt - lotnisko »

City Break Madryt - komunikacja w mieście

Komunikacja miejska w Madrycie jest bardzo rozbudowana i umożliwia dostęp do praktycznie każdego zakątka w mieście. Do dyspozycji macie metro (12 linii), autobusy, tramwaje, kolejkę naziemną oraz kolejki podmiejskie. Na każdej stacji metra znajdziecie mapkę komunikacji miejskiej, która ułatwi wam poruszanie się po mieście.

Bilety komunikacji miejskiej kupicie w specjalnych automatach oraz w kioskach (punkty tabcos). Jeden bilet pozwala na nieograniczoną liczbę przesiadek, jeśli nie przekroczycie bramek metra.

Jeśli nie zaopatrzyliście się w Madrid Card z kartą miejską, która umożliwia poruszanie się po całym mieście bez potrzeby kasowania biletów, zalecamy wam kupienie specjalnego biletu Metrobus na 10 przejazdów lub biletu 3-dniowego.

Ładowanie...