X
Ładowanie...

Flamenco

Wsłuchaj się w dźwięki gitary, podziwiaj piękne stroje i zatrać w jednej z najbardziej zmysłowych odmian tańca - pełnym uczuć i emocji flamenco!

Gdzie zatańczyć Flamenco?

Flamenco

Kiedy myślicie o Hiszpanii, pośród Waszych licznych skojarzeń z pewnością nie brakuje właśnie flamenco. Ten ognisty spektakl ma swoje korzenie w Andaluzji. Flamenco to nie tylko taniec - na całe widowisko składa się cante (śpiew), togue (gra na gitarze), baile (taniec) i palmas (klaskanie). W 2010 roku organizacja UNESCO umieściła flamenco na swojej liście niematerialnego dziedzictwa. Jeżeli chcielibyście odtańczyć ten nieposkromiony taniec w jego naturalnym środowisku, mamy dla Was kilka propozycji miejsc, w których na pewno nie będziecie się nudzić!

Cardamomo

Do baru Cardamomo najłatwiej dostać się ze stacji metra Puerta del Sol. Dojedziecie tam liniami metra nr 1,2 i 3. Cardamomo znajduje się przy Calle Echegaray 15. Ponieważ lokal jest wyjątkowo oblegany, ważne jest aby zarezerwować stolik dużo wcześniej. Możecie to zrobić przez Internet lub kontaktując się z naszym Centrum Rezerwacji. Do wyboru macie zestawy: bilet na pokaz flamenco + kieliszek wina, lub bilet na pokaz flamenco + kolacja. Cardamomo jest wyjątkowym miejscem głównie za sprawą swojego intymnego charakteru. Na niewielkiej scenie występują największe gwiazdy flamenco, ale także debiutanci, którzy swoją energią zarażają wypełnioną zwykle po brzegi salę.

Cafetín La Quimera

Ten klimatyczny lokal znajduje się nieopodal stacji metra Ventas, przy Calle Sancho Dávila 34. Podczas półtoragodzinnego występu, będziecie mieli możliwość obejrzenia szóstki utalentowanych artystów. W cenie tańszego biletu obejrzycie pokaz flamenco i wypijecie kieliszek wina, natomiast jeśli zapłacicie nieco więcej oprócz pokazu, w cenie biletu zjecie kolację (w menu królują tradycyjne hiszpańskie smaki). Przed występem, miejsce na scenie często zajmuje właściciel Cafetin La Quimera, aby zapowiedzieć nadchodzące show, a czasem dać również pokaz własnych umiejętności wokalnych. Cafetin La Quimera to połączenie rozsądnej ceny z rozrywką na najwyższym poziomie. Gorąco zapraszamy Was do odwiedzenia tego niepowtarzalnego miejsca.

Las Carboneras

Do Las Carboneras najłatwiej dojechać autobusem. Po wyjściu na przystanku Plaza de la Villa, w 5 minut znajdziecie się w barze zlokalizowanym na Plaza del Conde de Miranda 1. Na scenie tego niewielkiego lokalu będziecie mogli zobaczyć pokaz flamenco w najlepszym tego słowa znaczeniu. W cenie biletu będziecie mogli obejrzeć pokaz, a także napić się wina. Jeśli macie ochotę na zjedzenie tu kolacji, przygotujcie się jednak na spory koszt, w zależności od potraw które wybierzecie. Las Carboneras znajduje się w piwnicy, niedaleko Plaza Mayor. W oczekiwaniu na artystów będziecie mogli obejrzeć zachwycające zdjęcia i obrazy, którymi wypełnione jest całe wnętrze lokalu. Las Carboneras to klimatyczne miejsce, które na długo pozostanie w Waszej pamięci.