X
Ładowanie...

Madryt Kuchnia hiszpańska

Wyraziste, sycące i wyjątkowo smaczne - tak można opisać dania kuchni hiszpańskiej. Koniecznie spróbuj tradycyjnych specjałów: chorizo, paella lub gazpacho.

Kuchnia hiszpańska – Co zjeść?

Kuchnia hiszpańska

Kuchnia hiszpańska jest bardzo różnorodna. Tak naprawdę każdy region ma nam do zaoferowania inne dobra. To co jest wspólne dla nich wszystkich to rodzime składniki. Aromatyczne zioła i wspaniałe owoce morza królują w hiszpańskich domach, a także restauracjach, dzięki czemu i Wy będziecie mogli skosztować śródziemnomorskich pyszności. Niżej znajdziecie podpowiedzi gdzie w Madrycie kuchnia hiszpańska smakuje najlepiej.

Kuchnia hiszpańska w Mercado de San Miguel

Mercado de San Miguel to jeden z najstarszych i najbogatszych w ofercie targów w Madrycie. Przy większości stoisk macie możliwość degustacji produktów, które są w sprzedaży, a jest ich naprawdę sporo. Znajdziecie tu najlepszy kawior, najświeższe owoce morza, ale także słodkości z najlepszej jakości czekolady. Jeżeli nie macie pomysłu na obiad w którym króluje kuchnia hiszpańska, na Mercado de San Miguel z pewnością znajdziecie inspirację. Targ znajduje się przy stacji metra Sol i jest otwarty od niedzieli do środy w godzinach 10:00 – 00:00 i od czwartku do soboty w godzinach 10:00 – 2:00.

Kuchnia hiszpańska w Chocolatería San Ginés

Kuchnia hiszpańska ma również słodsze oblicze, które odkryjecie właśnie w Chocolatería San Ginés. Ta słynna kawiarnia to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich odwiedzających Madryt, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować hiszpańskich churros. Lokal może się pochwalić rewelacyjnej jakości czekoladą, która jest podawana razem z churros, a także pyszną kawą, przy której będziecie mogli się odprężyć w kawiarnianym ogródku. Chocolatería San Ginés znajduje się przy Pasadizo de San Gines 5, niedaleko Puerta del Sol.

Kuchnia hiszpańska w Taberna la Concha

Ta niepozorna knajpka to istny diament wśród madryckich tapas barów, z których znana jest kuchnia hiszpańska. Menu bogate w niezwykle kreatywne kompozycje smaków, a także fantastyczna selekcja win to główne powody, dla których powinniście zahaczyć o to miejsce podczas Waszej wizyty w Madrycie. Jeżeli chcecie sprawdzić jak powinny smakować prawdziwe hiszpańskie tapas, Taberna la Concha to miejsce dla Was. Lokal znajduje się przy Cava Baja 7. Najłatwiej dojedziecie do niego autobusami nr 31, 50, lub 65.