X
Ładowanie...

Madryt Las Ventas

Wielkie emocje czekają Cię w Las Ventas - niezwykle imponującej rozmiarem i wyglądem aren corridy. To największy tego typu budynek w Hiszpanii!

Las Ventas - Jak dotrzeć?

Las Ventas

Do Las Ventas najwygodniej dostaniecie się metrem. Tuż przy arenie znajduje się stacja metra Ventas. Wsiądźcie w linie metra nr 2, lub nr 5.

Las Ventas - Godziny otwarcia

Arena Las Ventas jest otwarta codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Wyjątkiem są dni, w które odbywają się walki byków. Wtedy arena otwarta jest w godzinach 10:00 – 2:00.

Las Ventas – Cena wejścia

Za bilet wstępu na walkę zapłacicie od 10 do 105 EUR w zależności od miejsc, które wybierzecie. Podpowiadamy, że aby zobaczyć walkę w arenie Las Ventas, warto zakupić bilet wcześniej, przez Internet. Macie wtedy szansę na najniższe ceny biletów.

Las Ventas - Dlaczego polecamy?

Las Ventas to główna arena corridy w Madrycie. Budowla w stylu mauretańskim powstała w 1931 roku może pomieścić około 25 000 widzów. Na środku areny znajduje się ring o średnicy 60 metrów, a wokół niego 10 sektorów. Jeżeli wykupiliście Madrid Card, macie możliwość zwiedzania areny z tzw. audio guide. Przewodnik jest dostępny w 8 językach – Hiszpańskim, Chińskim, Angielskim, Francuskim, Niemieckim, Włoskim, Portugalskim i Włoskim. Dzięki 45 minutowemu nagraniu poznacie 60 letnią historię Las Ventas, a także usłyszycie o najsłynniejszych matadorach jacy gościli w arenie. Jeżeli chcielibyście zobaczyć walki byków na własne oczy, możecie kupić bilet na walkę online. Bilety najbliżej ringu, oraz te znajdujące się w cieniu są najdroższe. Pamiętajcie jednak, że jest to krwawa rozrywka, która nie każdemu przypadnie do gustu. Wśród fanów corridy wymienia się m.in. Ernesta Hemingwaya, Pablo Picassa i Sophie Loren. Kontrowersyjny sport przez jednych jest uwielbiany, przez innych potępiany. Sami musicie zdecydować, czy walka byków ma się znaleźć w planie Waszego Madryckiego City Break’u