X
Ładowanie...

Las Ventas

Ta imponująca rozmiarem i wyglądem arena corridy z pewnością zapewni Wam wiele emocji. To największy tego typu obiekt nie tylko w Madrycie, ale w całej Hiszpanii!

Jak tu dotrzeć?

Las Ventas

Do Las Ventas najwygodniej dostaniecie się metrem. Wsiądźcie w linie metra nr 2 lub nr 5. Stacja, na której wysiadacie nazywa się Ventas, więc nie da się jej przegapić. Wyjście z metra znajduje się tuż przy arenie. Zaraz obok jest również przystanek autobusowy obsługujący wiele linii, więc jeśli metrem wam nie po drodze - wybierzcie autobus.

Podstawowe informacje

Arena Las Ventas jest otwarta dla zwiedzających codziennie. Godziny zwiedzania w zależności od sezonu to 10:00 – 18:00 od listopada do kwietnia oraz 10:00 - 19.00 od maja do października. Wyjątkiem są dni, w które odbywają się walki byków. Wtedy arena jest zamykana dla zwiedzających na 3 godziny przed rozpoczęciem pokazu. W cenę biletu wliczone jest zwiedzanie areny i muzeum, oraz możliwość wcielenia się w rolę toreadora i odbycia pojedynku z bykiem... oczywiście w wirtualnej rzeczywistości!

Jeśli jesteście zainteresowani zobaczeniem prawdziwego pokazu walki z bykami musicie wykupić oddzielne bilety. Ich ceny są zależne od miejsc, które wybierzecie. Bilety najbliżej ringu oraz te znajdujące się w cieniu są najdroższe. Podpowiadamy, że aby zobaczyć walkę w arenie Las Ventas, warto zakupić wejściówki wcześniej, przez Internet lub kontaktując się z naszym Centrum Rezerwacji. Macie wtedy szansę na najniższe ceny. Pamiętajcie jednak, że jest to krwawa rozrywka, która nie każdemu przypadnie do gustu.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Las Ventas to główna arena corridy w Madrycie. Budowla w stylu mauretańskim powstała w 1931 roku może pomieścić około 25 000 widzów. Na środku areny znajduje się ring o średnicy 60 metrów, a wokół niego 10 sektorów. W cenę biletu wstępu wliczone są audio przewodniki. Są one dostępne w 8 językach – Hiszpańskim, Angielskim, Francuskim, Włoskim, Portugalskim, Chińskim, Rosyjskim, Niemieckim, Japońskim i Koreańskim. Dzięki 45 minutowemu nagraniu poznacie 60 letnią historię Las Ventas, a także usłyszycie o najsłynniejszych matadorach jacy gościli w arenie. Wśród fanów corridy wymienia się m.in. Ernesta Hemingwaya, Pablo Picassa i Sophie Loren. Ten kontrowersyjny sport przez jednych jest uwielbiany, przez innych potępiany. Sami musicie zdecydować, czy walka byków ma się znaleźć w waszym planie zwiedzania Madrytu.