X
Ładowanie...

Muzeum Prado

Ponad 20.000 dzieł sztuki i liczne wystawy specjalne - Muzeum Prado to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Madrytu i jedno z najpopularniejszych muzeów na świecie.

Jak tu dotrzeć?

Muzeum Prado

Jeśli planujecie odwiedzić Muzeum Prado, najwygodniej będzie Wam dojechać do niego metrem. Przystanek, na którym powinniście wysiąść to Atocha lub Estación del Arte. Po wyjściu z metra kierujcie się w kierunku Plaza Emperador Carlos V, a następnie skręćcie w Paseo del Prado. Po przejściu około 500 metrów, traficie do Muzeum Prado. Tuż przy muzeum znajduje się również przystanek autobusowy Museo Del Prado - Jardín Botánico, na którym zatrzymują się liczne autobusy komunikacji miejskiej.

Podstawowe informacje

Muzeum Prado jest otwarte przez cały tydzień, łącznie z weekendami oraz w święta. Jedynie 1 stycznia, 1 maja oraz 25 grudnia to daty, w których nie wejdziecie do środka. Ostatni zwiedzający wpuszczani są na 30 minut przed zamknięciem muzeum, ale trzeba je opuścić już na 10 minut przed zamknięciem, więc nie ma co czekać na ostatnią chwilę, jeśli chcecie je faktycznie zwiedzić.

Bilet wstępu do Muzeum Prado można nabyć w kasie obiektu. Jeśli jednak wolelibyście ominąć kolejki, polecamy w bilety zaopatrzyć się wcześniej przez internet lub poprzez kontakt z naszym Centrum Rezerwacji.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Muzeum Prado jest prawdopodobnie najbardziej znanym madryckim domem sztuki, a także jednym z najważniejszych muzeów na świecie. W zbiorach muzeum znajdują się takie pozycje jak "Orfeusz i Eurydyka" Rubensa, "Siedem Grzechów Głównych" Boscha, czy "Złożenie do Grobu" Tycjana. W zależności od tego, ile czasu chcecie poświęcić na wizytę w tym miejscu, Prado proponuje Wam różne trasy zwiedzania. Pod internetowym adresem muzeum możecie podejrzeć propozycje, które pozwolą wam obejrzeć znane dzieła w jedną, dwie, lub trzy godziny, jak również propozycje zwiedzania tematycznego. Dzięki sprytnie opracowanej trasie, możecie być pewni, że podczas pobytu w Prado, nie ominiecie najważniejszych punktów wystawy. W zbiorach Prado znajdziecie nie tylko imponujące ilości płócien (ponad 8500 obrazów!), ale także zachwycające rzeźby i rzemiosło artystyczne, w skład którego wchodzą zabytkowe meble, obszerna kolekcja ceramiki i wachlarzy.

Perełka architektoniczna

Poza imponującą zawartością, Muzeum Prado może się poszczycić również niesamowitym wyglądem z zewnątrz. Okazały budynek jest przedstawicielem stylu klasycystycznego. Zapożyczenia z architektury greckiej i rzymskiej są doskonale widoczne w tej pięknej budowli. Zbudowany w latach 1785-1808, w roku 1818 przeszedł przemianę z Muzeum Nauk Przyrodniczych, w galerię, stworzoną na wzór Luwru.