X
Ładowanie...

Madryt Muzeum Prado

Ponad 20.000 dzieł sztuki i liczne wystawy specjalne - Muzeum Prado to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Madrytu i jedno z najpopularniejszych muzeów na świecie.

Muzeum Prado – Jak dotrzeć?

Muzeum Prado

Jeśli planujecie odwiedzić Muzeum Prado, najwygodniej będzie Wam dojechać do niego metrem. Przystanek na którym powinniście wysiąść to Atocha. Po wyjściu z metra kierujcie się w kierunku Plaza Emperador Carlos V, a następnie skręćcie w Paseo del Prado. Po przejściu około 500 metrów, traficie do Muzeum Prado.

Muzeum Prado – Godziny otwarcia

Muzeum Prado jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 20:00, oraz w niedziele w godzinach 10:00 – 19:00. Ostatni zwiedzający wpuszczani są na 30 minut przed zamknięciem muzeum.

Muzeum Prado - Cena wejścia

Bilet wstępu do Muzeum Prado kosztuje 14EUR. Jeśli macie wykupioną Madrid Card, odwiedzacie muzeum za darmo, omijając kolejki.

Muzeum Prado – Dlaczego polecamy?

Muzeum Prado jest prawdopodobnie najbardziej znanym madryckim domem sztuki, a także jednym z najważniejszych muzeów na świecie. W zbiorach muzeum znajdują się takie pozycje jak Orfeusz i Eurydyka Rubensa, Siedem Grzechów Głównych Boscha, czy Złożenie do Grobu Tycjana. W zależności od tego ile czasu chcecie poświęcić na wizytę w muzeum, Prado proponuje Wam różne trasy zwiedzania. Pod adresem muzem możecie podejrzeć propozycje zwiedzania w jedną, dwie, lub trzy godziny. Dzięki sprytnie opracowanej trasie, możecie być pewni że podczas pobytu w Prado, nie ominiecie najważniejszych punktów wystawy. W zbiorach Prado znajdziecie nie tylko imponujące ilości płócien (ponad 8500 obrazów!), ale także zachwycające rzeźby i rzemiosło artystyczne, w skład którego wchodzą zabytkowe meble, obszerna kolekcja ceramiki i wachlarzy.

Muzeum Prado – Perełka architektoniczna

Poza imponującą zawartością, Muzeum Prado może się poszczycić również niesamowitym widokiem z zewnątrz. Okazały budynek jest przedstawicielem stylu klasycystycznego. Zapożyczenia z architektury greckiej i rzymskiej są doskonale widoczne w tej pięknej budowli. Zbudowany w latach 1785-1808, w roku 1818 przeszedł przemianę z Muzeum Nauk Przyrodniczych, w galerię, stworzoną na wzór Luwru.