X
Ładowanie...

Madryt Muzeum Reina Sofia

Zwiedzając Madryt, nie zapomnij o południowym krańcu Złotego Trójkąta Sztuki - nowoczesnym Muzeum Reina Sofia. Polecamy szczególnie miłośnikom sztuki współczesnej!

Muzeum Reina Sofia – Jak dotrzeć?

Muzeum Reina Sofia

Do Reina Sofia najwygodniej dotrzeć metrem. Przystanek na którym musicie wysiąść to Atocha. Po wyjściu z metra znajdziecie się na rondzie. Kierujcie się w kierunku Plaza Emperador Carlos V. Po przejściu około 300 metrów znajdziecie się przed muzeum Reina Sofia.

Muzeum Reina Sofia - Godziny Otwarcia

Muzeum Reina Sofia możecie odwiedzacie codziennie z wyłączeniem wtorku. W poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę muzeum jest otwarte w godzinach 10:00 – 21:00, natomiast w niedzielę w godzinach 9:00 – 14:30. Reina Sofia najprzyjemniej zwiedzać przed południem, kiedy w muzeum nie ma jeszcze wielu obserwatorów.

Muzeum Reina Sofia - Cena wejścia

Bilet wstępu do Reina Sofia kosztuje 8EUR. Pamiętajcie, że jeśli macie wykupioną Madrid Card, do muzeum wchodzicie za darmo!

Muzeum Reina Sofia – Dlaczego polecamy?

W Muzeum Reina Sofia zobaczycie prace najwybitniejszych hiszpańskich malarzy. Na dwóch piętrach zebrane są dzieła między innymi Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Joana Miró. Niewątpliwą perełką Reina Sofii jest obraz Guernica, autorstwa Picassa, przed którym tłumnie gromadzą się odwiedzający muzeum. Jeśli i Wy chcecie zobaczyć Guernice na własne oczy, podpowiadamy, że obraz znajduje się na drugim piętrze, razem z innymi dziełami Picassa. Na czwartym piętrze znajdziecie obrazy, które powstały po wojnie domowej. Będziecie mogli obejrzeć prace między innymi José Guerrero, Antoni Tàpiesa, ale także malarzy zagranicznych – Francisa Bacona, Lucio Fontany, czy Adolpha Gottlieba. Poza stałą ekspozycją, w Reina Sofia często organizowane są również wystawy czasowe, podczas których odwiedzający mają okazję zobaczenia malowideł autorów hiszpańskich, jak i tych z zagranicy.

Muzeum Reina Sofia – Podpowiedzi

Muzeum Reina Sofia, podobnie jak pozostała dwójka obiektów z tak zwanego „Złotego Trójkąta Sztuki”, prawie zawsze jest oblegana przez odwiedzających. Jeżeli cenicie sobie podziwianie sztuki w spokoju, zachęcamy Was do odwiedzenia muzeum w godzinach porannych. Im wcześniej przyjdziecie, tym mniejsza szansa na spotkanie się z tłumami wylewającymi się z poszczególnych sal.