X
Ładowanie...

Muzeum Reina Sofia

Zwiedzając Madryt, nie zapomnij o południowym krańcu Złotego Trójkąta Sztuki - nowoczesnym Muzeum Reina Sofia. Polecamy je szczególnie miłośnikom sztuki współczesnej!

Jak tu dotrzeć?

Muzeum Reina Sofia

Do Reina Sofia najwygodniej dostać się przy pomocy metra. Przystanek, na którym musicie wysiąść to Atocha lub Estación del Arte. Po wyjściu z metra znajdziecie się na rondzie. Kierujcie się w kierunku Plaza Emperador Carlos V. Po przejściu około 300 metrów znajdziecie się przed muzeum Reina Sofia. Przed samym muzeum znajdują się też liczne przystanki autobusowe więc autobusy komunikacji miejskiej są również dobrym sposobem na dojazd w to miejsce.

Podstawowe informacje

Muzeum Reina Sofia możecie odwiedzić codziennie z wyłączeniem wtorku. Podczas planowania swojej wizyty w tym obiekcie weźcie też pod uwagę, że wstęp do Palacio de Cristal nie jest możliwy w deszczowe dni.

Bilet wstępu do Reina Sofia możecie kupić w kasie obiektu. Jednak jeśli zdecydujecie się na zakup przez internet nie tylko unikniecie stania w kolejce, ale również zaoszczędzicie. Jeśli potrzebujecie pomocy z kupnem odpowiedniego biletu, zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Rezerwacji.

Muzeum Reina Sofia, podobnie jak pozostała dwójka obiektów z tak zwanego „Złotego Trójkąta Sztuki”, prawie zawsze jest oblegana przez odwiedzających. Jeżeli cenicie sobie podziwianie sztuki w spokoju, zachęcamy Was do odwiedzenia muzeum w godzinach porannych. Im wcześniej przyjdziecie, tym mniejsza szansa na spotkanie się z tłumami wylewającymi się z poszczególnych sal.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

W Muzeum Reina Sofia zobaczycie prace najwybitniejszych hiszpańskich malarzy. Na dwóch piętrach zebrane są dzieła między innymi Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Joana Miró. Niewątpliwą perełką Reina Sofii jest obraz "Guernica", autorstwa Picassa, przed którym tłumnie gromadzą się odwiedzający muzeum. Jeśli i Wy chcecie zobaczyć "Guernice" na własne oczy, podpowiadamy, że obraz znajduje się na drugim piętrze, razem z innymi dziełami Picassa. Na czwartym piętrze znajdziecie natomiast obrazy powstałe po wojnie domowej. Będziecie mogli obejrzeć prace między innymi José Guerrero, Antoni Tàpiesa, ale także malarzy zagranicznych – Francisa Bacona, Lucio Fontany, czy Adolpha Gottlieba. Poza stałą ekspozycją, w Reina Sofia często organizowane są również wystawy czasowe, podczas których odwiedzający mają okazję zobaczenia malowideł autorów hiszpańskich, jak i tych z zagranicy.