X
Ładowanie...

Madryt Muzeum Thyssen-Bornemisza

Jeśli cenisz wysoką sztukę i chcesz wartościowo spędzić swój czas w Madrycie, koniecznie odwiedź muzeum Thyssen i ciesz się widokiem bogatej kolekcji dzieł Starych Mistrzów.

Muzeum Thyssen-Bornemisza – Jak dotrzeć?

Muzeum Thyssen-Bornemisza

Do Muzeum Thyssen-Bornemisza możecie dojechać metrem, lub jedną z wielu linii tramwajowych, które możecie sprawdzić na stronie www.emtmadrid.es. Jeśli wybierzecie metro, wysiądźcie na stacji Banco de España, kierujcie się na Calle de Alcalá, a następnie skręćcie w Paseo del Praso. Od Muzeum Thyssen-Bornemisza dzieli was około 300 metrów.

Muzeum Thyssen-Bornemisza - Godziny otwarcia

Muzeum Thyssen-Bornemisza jest otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 19:00, oraz w poniedziałki w godzinach 10:00 – 16:00. Zwiedzający będą proszeni o opuszczenie wystaw na 5 minut przed zamknięciem muzeum.

Muzeum Thyssen-Bornemisza - Cena wejścia

Bilet wstępu do Muzeum Thyssen-Bornemisza kosztuje 10EUR. Jeśli macie wykupioną Madrid Card, odwiedzacie muzeum za darmo, omijając kolejki.

Muzeum Thyssen-Bornemisza – Dlaczego polecamy?

Muzeum Thyssen-Bornemisza to jedna z trzech najważniejszych galerii na artystycznej mapie Madrytu. Możecie tu podziwiać ponad 1000 płócien, zebranych przez niemiecko-więgierską rodzinę Thyssen-Bornemisz. Kolekcja składa się z dzieł datowanych na okres od VIII-go wieku, po prace współczesne. Podpowiadamy, że jeżeli chcecie zwiedzać obiekt w porządku chronologicznym, powinniście zacząć od trzeciego piętra, gdzie będziecie mogli zobaczyć najstarsze płótna. Możecie oczekiwać tutaj najbardziej znanych nazwisk ze świata malarstwa. Do najcenniejszych eksponatów Muzeum Thyssen-Bornemisza należą obrazy Rubensa, Rembrandta, Moneta, Picassa, Van Gogha, i wielu innych. Panuje tu ogromne bogactwo gatunkowe, dzięki czemu będziecie mogli podziwiać m.in. dzieła przedstawicieli surrealizmu, awangardy, ekspresjonizmu, czy klasycyzmu.

Muzeum Thyssen-Bornemisza - Podpowiedzi od Madryt City Break

Muzeum Thyssen-Bornemisza udostępnia zwiedzającym „audio-guide”, dzięki któremu będziecie mogli nie tylko podziwiać zebrane w obiekcie obrazy, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o ich historii. Po wejściu do sali, dzięki „wirtualnemu przewodnikowi” otrzymacie wyczerpujące informacje o obrazach, które akurat znajdują się w waszym zasięgu. Nie jest dostępny przewodnik w języku polskim, natomiast do wyboru są wersje: angielska, hiszpańska, francuska, portugalska i niemiecka.