X
Ładowanie...

Muzeum Thyssen-Bornemisza

Jeśli cenisz sztukę i chcesz wartościowo spędzić swój czas w Madrycie, koniecznie odwiedź to muzeum by nacieszyć swoje oczy widokiem jego bogatej kolekcji.

Jak tu dotrzeć?

Muzeum Thyssen-Bornemisza

Do Muzeum Thyssen-Bornemisza możecie dojechać metrem, lub jedną z wielu linii tramwajowych. Jeśli wybierzecie metro, wysiądźcie na stacji Banco de España, kierujcie się na Calle de Alcalá, a następnie skręćcie w Paseo del Praso. Od Muzeum Thyssen-Bornemisza dzieli Was około 300 metrów. Jeśli z kolei pojedziecie autobusem, polecamy wysiąść na przystanku Neptuno - stąd będziecie mieli najbliżej, a przy okazji będziecie mogli po drodze zobaczyć Fontannę Neptuna.

Podstawowe informacje

Muzeum Thyssen-Bornemisza jest otwarte przez wszystkie dni w tygodniu. Ostatni zwiedzający wpuszczani są do godziny przed zamknięciem, ale pamiętajcie, że wystawę należy opuścić na 5 minut przed końcem pracy muzeum.

Bilet wstępu do Muzeum Thyssen-Bornemisza możecie zakupić bezpośrednio w kasie obiektu. Jeśli jednak wolelibyście uniknąć stania w kolejkach po bilety, zachęcamy do kupienia ich wcześniej przez internet lub do kontaktu z naszym Centrum Rezerwacji - chętnie pomożemy.

Muzeum Thyssen-Bornemisza udostępnia zwiedzającym audio przewodniki, dzięki którym będziecie mogli nie tylko podziwiać zebrane w obiekcie obrazy, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o ich historii. Po wejściu do sali otrzymacie wyczerpujące informacje o obrazach, które akurat znajdują się w Waszym zasięgu. Nie jest dostępny przewodnik w języku polskim, natomiast do wyboru są wersje: angielska, hiszpańska, francuska, portugalska i niemiecka. Pamiętajcie, że bilet z audio przewodnikiem jest droższy niż standardowy.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Muzeum Thyssen-Bornemisza to jedna z trzech najważniejszych galerii na artystycznej mapie Madrytu. Możecie tu podziwiać ponad 1000 płócien, zebranych przez niemiecko-węgierską rodzinę Thyssen-Bornemisz. Kolekcja składa się z dzieł datowanych na okres od VIII-go wieku, po prace współczesne. Podpowiadamy, że jeżeli chcecie zwiedzać obiekt w porządku chronologicznym, powinniście zacząć od trzeciego piętra, gdzie będziecie mogli zobaczyć najstarsze płótna. Możecie oczekiwać tutaj najbardziej znanych nazwisk ze świata malarstwa. Do najcenniejszych eksponatów Muzeum Thyssen-Bornemisza należą obrazy Rubensa, Rembrandta, Moneta, Picassa, Van Gogha, i wielu innych. Panuje tu ogromne bogactwo gatunkowe, dzięki czemu będziecie mogli podziwiać m.in. dzieła przedstawicieli surrealizmu, awangardy, ekspresjonizmu czy klasycyzmu.