X
Ładowanie...

Madryt Pałac Królewski

Perła stylu barokowego i atrakcja, której nie można przegapić - to tu znajduje się jeden z mieczy legendarnego hiszpańskiego bohatera, Cyda Walecznego.

Pałac Królewski w Madrycie – Jak dotrzeć?

Pałac Królewski Madryt

Jeżeli chcecie zobaczyć Pałac Królewski w Madrycie, najłatwiej będzie Wam do niego dojechać metrem. Wysiądźcie na przystanku Opera, po czym kierujcie się w stronę Calle Vergara. Po przejściu około 100 metrów, skręćcie w Calle Requena, która poprowadzi Was pod sam Pałac Królewski.

Pałac Królewski w Madrycie - Godziny otwarcia

W zależności od miesiąca, w którym zdecydujecie się odwiedzić stolicę Hiszpanii, godziny otwarcia Pałacu Królewskiego w Madrycie (Palacio Real) są inne. Od października do marca, Pałac jest otwarty dla gości w godzinach 10:00 – 18:00, natomiast od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00 – 18:00 możecie zwiedzać go bezpłatnie. W sezonie, od kwietnia do września, Pałac Królewski w Madrycie jest czynny codziennie od 10:00 do 20:00, a od poniedziałku do czwartku w godzinach 18:00 – 20:00 zwiedzanie jest bezpłatne.

Pałac Królewski w Madrycie - Cena wejścia

Za bilet wstępu do Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real) zapłacicie 10 EUR. Bilet ulgowy to połowa tej kwoty, czyli 5 EUR. Jeżeli zakupiliście Madrid Card, upoważnia Was ona do darmowego zwiedzania Pałacu.

Pałac Królewski w Madrycie - Dlaczego polecamy?

Co prawda, nie macie co liczyć na to, że uda Wam się zobaczyć w oknie któregoś z członków rodziny królewskiej, którzy nie mieszkają w Pałac Królewski (Palacio Real), są jednak inne powody, aby odwiedzić to miejsce. Jeżeli chcielibyście doświadczyć uroczystej zmiany warty, powinniście odwiedzić Pałac Królewski (Palacio Real) w pierwszą środę miesiąca w godzinach 12:00 – 13:00. Po wejściu do środka zachęcamy Was abyście zajrzeli do Zbrojowni, gdzie zobaczycie m.in. miecz Ferdynanda Katolickiego. Ogromne wrażenie robi także Biblioteca Real, czyli Biblioteka Królewska. Prawdziwą gratką dla fanów Cervantesa będzie z pewnością możliwość zobaczenia pierwszego wydania Don Kichota. W wystawnych apartamentach Pałacu Królewskiego będziecie mieli okazję podziwiać obrazy Velázqueza, Goya i Rubensa, a także porcelanę, instrumenty muzyczne, meble i zachwycające gobeliny.

Pałac Królewski w Madrycie - Ciekawostki

Odwiedzając Pałac Królewski w Madrycie koniecznie zahaczcie o znajdujące się od strony północnej Ogrody Sabatini, a także znajdujące się na zachód od budowli pałacowe ogrody Campo del Moro. Gwarantujemy, że spacer wzdłuż pięknie wyrzeźbionej przyrody wprawi Was w stan błogiego spokoju.