X
Ładowanie...

Pałac Królewski

Perła stylu barokowego i atrakcja, której nie można przegapić - madrycki Palacio Real .
To tu znajduje się jeden z mieczy legendarnego hiszpańskiego bohatera, Cyda Walecznego.

Jak tu dotrzeć?

Pałac Królewski Madryt

Jeżeli chcecie zobaczyć Pałac Królewski w Madrycie, najłatwiej będzie Wam do niego dojechać metrem. Wysiądźcie na przystanku Opera, po czym kierujcie się w stronę Calle Vergara. Po przejściu około 100 metrów, skręćcie w Calle Requena, która poprowadzi Was pod sam Palacio Real. W okolicy znajdują się też przystanki autobusowe.

Podstawowe informacje

W zależności od miesiąca, w którym zdecydujecie się odwiedzić stolicę Hiszpanii, godziny otwarcia Palacio Real są inne. Od października do marca jest otwarty dla gości w godzinach 10:00 – 18:00. W sezonie natomiast, czyli od kwietnia do września, Pałac Królewski jest czynny codziennie od 10:00 do 20:00. Palacio Real jest jednym z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie Madrytu, jest więc wiecznie oblegany przez turystów. Aby uniknąć stania w długiej kolejce do kasy, warto kupić bilet z wyprzedzeniem przez Internet lub kontaktując się z naszym Centrum Rezerwacji. Najlepsza pora na zwiedzanie to tuż po otwarciu lub na około 2 godziny przed zamknięciem - wtedy tłumy są najmniejsze. Z tego samego powodu polecamy wizytę raczej w środku tygodnia niż w weekend. Czas zwiedzania jest silnie uzależniony od tego, jaką trasę wybierzecie, ale zaplanujcie na nie przynajmniej półtora godziny.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Rodzina królewska nie urzęduje w Palacio Real więc nie macie co liczyć na to, że uda Wam się zobaczyć w oknie któregoś z jej członków, są jednak inne powody, dla których naprawdę warto odwiedzić to miejsce. Jeżeli chcielibyście doświadczyć uroczystej zmiany warty, udajcie się tam w pierwszą środę miesiąca w godzinach 12:00 – 13:00. Uprzedzamy jednak, że wtedy tłumy są nieuniknione. Zmiana warty może zostać odwołana, jeśli w Pałacu odbywają się oficjalne uroczystości lub gdy jest zbyt gorąco. Po wejściu do środka zachęcamy Was abyście zajrzeli do Zbrojowni, gdzie zobaczycie m.in. miecz Ferdynanda Katolickiego. Ogromne wrażenie robi także Biblioteca Real, czyli Biblioteka Królewska. Prawdziwą gratką dla fanów Cervantesa będzie z pewnością możliwość zobaczenia pierwszego wydania Don Kichota. W wystawnych apartamentach Pałacu Królewskiego będziecie mieli okazję podziwiać obrazy Velázqueza, Goi i Rubensa, a także porcelanę, instrumenty muzyczne, meble i zachwycające gobeliny.

Odwiedzając Pałac Królewski w Madrycie koniecznie zahaczcie o znajdujące się od strony północnej Ogrody Sabatini, a także znajdujące się na zachód od budowli pałacowe ogrody Campo del Moro. Gwarantujemy, że spacer wzdłuż pięknie wyrzeźbionej przyrody wprawi Was w stan błogiego spokoju.