X
Ładowanie...

Madryt - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Madrytu

Transfer z Lotniska Madryt International (Barajas)

Międzynarodowy port lotniczy w Madrycie jest głównym lotniskiem Hiszpanii. Madryt International zlokalizowane jest około 12 km od centrum miasta i składa się z 4 terminali. Aby dostać się do centrum miasta, najlepiej jest skorzystać z komunikacji miejskiej. Lotnisko połączone jest z miastem metrem oraz kilkoma liniami autobusowymi. Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich dogodnych sposobów transferu pomiędzy lotniskiem a centrum Madrytu wraz z praktycznymi informacjami.

Transfer

Metro

– Najszybsza i niedroga opcja dotarcia do samego centrum Madrytu. Metro linii 8 dowiezie Was w zaledwie 15 minut do stacji Nuevos Ministerios. Obowiązuje bilet w cenie 4,50 €, który zakupić możecie w specjalnym automacie. Uwaga dla posiadaczy Madrid Card – wy możecie dojechać do centrum za darmo!

Autobus

– liczne linie autobusowe kursują spod terminali do centrum miasta. Linea Express na przykład dowiezie Was w około 40 minut prawie pod samo Muzeum Prado, a dokładnie na przystanek Atocha-RENFE. Za bilet kupiony u kierowcy zapłacicie 5 €. Rozkład jazdy znajdziecie na stronie internetowej przewoźnika. Tańszym rozwiązaniem jest podróż autobusami miejskimi. Bilety kosztują już 1,50 €. Kursy odbywają się jednak nie do samego centrum, a do przystanków Avenida de America (linia 100) lub Canillejas (linia 101).

Pociąg

– Bezpośrednio z terminala 4 (poziom -1) kursuje do centrum miasta pociąg. Linia C1 zatrzymuje się na stacjach Chamartin, Nuevos Ministerios, Atocha i Principe Pío. Do centrum (okolice Atocha) podróż trwa około 25 minut i kosztuje 2,40 €.

Taksówka

– Szybko i wygodnie dostaniecie się do centrum Madrytu taksówką. Za kurs zapłacicie około 20-30 € w zależności od pory dnia. Postoje taksówek znajdują się przed wszystkimi terminalami. Pamiętajcie, aby korzystać wyłącznie z licencjonowanych przewoźników. Rozpoznacie ich po białych pojazdach z czerwonym paskiem i oznaczeniem „Madrid City Counsil” na drzwiach. Nie dajcie się złapać naciągaczom!

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

- dzięki FRU.PL możecie udać się do hotelu niczym gwiazda - prywatnym samochodem z prywatnym kierowcą! Taka przyjemność kosztować was będzie około 40 €. Zainteresowani? Zapraszamy do kontaktu!