X
Ładowanie...

Mediolan San Siro

To prawdziwa gratka dla miłośników sportu - San Siro to nie tylko imponujący stadion, ale także muzeum drużyn AC Milan i Inter Mediolan. Tylko zwiedzać!

Stadion San Siro - jak dojechać?

San Siro, mediolański stadion, znajduje się w północno-zachodniej części miasta. Aby do niego dotrzeć, czeka was nie lada wyprawa, gdyż dzieli go około 5 km od centrum. Oczywiście można do San Siro podjechać samochodem. Dla niezmotoryzowanych pozostaje komunikacja miejska. Najbliższą stacją metra, oddaloną od stadionu o 15-20 minutowy spacer jest Lotto (czerwona linia M1). Innym rozwiązaniem jest dojazd tramwajem. Linia 16 kursuje z centrum, do przystanku Rospigliosi Axum.

Godziny otwarcie i koszt biletów na San Siro

Stadion San Siro i jego muzeum zwiedzać można codziennie w godzinach 9:30-18:00. Oczywiście w dni meczowe stadion nie jest udostępniany zwiedzającym. Najlepiej sprawdzić, czy nasza data wizyty nie pokrywa się z żadnym meczem, ani innym wydarzeniem na oficjalnej stronie stadionu www.sansiro.net.

Zwiedzanie San Siro i muzeum jest odpłatne. Ca bilet wstępu dla osoby dorosłej zapłacimy 17 €, zaś dla dzieci do 14 lat, 12 €. Zredukowana cena obowiązuje również osoby powyżej 65 r.ż. Możemy zakupić także bilet wyłącznie do muzeum, wtedy jego koszt wynosi odpowiednio 7 € oraz 5 €. Bilety wstępu dostępne są w kasach oraz na internetowej stronie stadionu San Siro.

San Siro – nie tylko dla fanów piłki nożnej

Bez wątpienia stadion San Siro jest gratką dla fanów piłki nożnej, w szczególności klubów AC Milan i Inter Mediolan. Będą mogli oni zobaczyć pamiątki i trofea swoich ulubionych graczy. Ale wizyta w San Siro to także ciekawa przygoda dla tych, którzy nie kibicują żadnej drużynie. A to dlatego, że mediolański stadion imienia Giuseppe Meazzy jest jednym z największych stadionów na świecie. Pomieścić może około 85 tysięcy widzów! Podczas wizyty zobaczyć można, jak stadion wygląda „od kuchni”. Przewodnicy zaprowadzą więc nas do szatni, a także przeprowadzą tunelem, którym zawodnicy wybiegają na każdy mecz. Zobaczyć będzie można wszystkie sektory, trybuny czy ławkę rezerwowych. Zwiedzanie zwieńczy oczywiście wizyta na zielonej murawie. W stadionowym muzeum zaś prześledzić można historię obu klubów piłkarskich oraz zobaczyć zbiór wyjątkowych pamiątek, wśród których znajdują się autentyczne koszulki zawodników, puchary, buty piłkarskie, piłki i inne. Niezapomniana zabawa i wrażenia gwarantowane.