X
Ładowanie...

Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Mediolanu

Mediolan jest obsługiwany przez trzy porty lotnicze. Największym jest lotnisko Mediolan-Malpensa, które jest również jednym z największych w całych Włoszech. Malpensa posiada trzy terminale, które obsługują połączenia kilkudziesięciu regularnych linii lotniczych oraz kilku tanich linii (ponad 27 milionów pasażerów rocznie). Lotnisko Mediolan-Linate jest znacznie mniejsze i służy kilkunastu liniom regularnym oraz niskokosztowym (prawie 10 milionów pasażerów rocznie). Lotnisko Bergamo-Orio al Serio z kolei obsługuje głównie tanie linie lotnicze (prawie 9 milionów pasażerów rocznie).

Transfer z lotniska Mediolan-Malpensa

Lotnisko Mediolan Malpensa jest największym lotniskiem Mediolanu, położonym około 48 km od centrum miasta. Mimo dość sporej odległości bez problemu dostaniecie się do centrum w około godzinę czasu. Do wyboru macie bezpośrednie autobusy, pociągi, taksówki oraz prywatny transfer. Rekomendujemy Wam jednak podróż szybkim i bezpośrednim pociągiem Milano Express, który pokonuje tę trasę już w około pół godziny! Kosztuje porównywalnie do podróży autobusem, a pozwoli Wam zaoszczędzić sporo czasu. Poniżej znajdziecie szczegóły odnośnie tego pociągu oraz inne propozycje transferu z lotniska do centrum Mediolanu.

Autobus

Autobus

– Spod obu terminali, co 20 minut kursuje autobus Malpensa Shuttle Bus, który w około 50 minut dojeżdża do głównego dworca w Mediolanie. Bilety zakupicie w kasie, w automacie lub przez Internet na oficjalnej stronie przewoźnika.

Pociąg

– Na poziomie -1 na Terminalu 1 znajduje się stacja, z której odjeżdża Milano Express. Pociąg ten w 30 minut dowiezie Was do Dworca Głównego w Mediolanie. Bilet zakupicie w kasie, w automacie, przez Internet na oficjalnej stronie przewoźnika lub na stronie kolei włoskich. Zapłacicie mniej, jeśli od razu kupicie bilety w obie strony.

Taksówka

– Taksówka może być szybkim i dogodnym rozwiązaniem, jednak jej koszt nie należy do niskich. Podróż zajmie Wam podobnie jak transfer autobusem, niecałą godzinę. Czas ten zależy oczywiście od natężenia ruchu. Aby uniknąć oszustów i naciągaczy wybierajcie jedynie licencjonowane taksówki. Poznacie je po napisie "Taxi autorizzato per il servizio aeroportuale lombardo".

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

- Dzięki FRU.PL macie także możliwość wynajęcia prywatnego samochodu z kierowcą, który zawiezie Was prosto pod drzwi Waszego hotelu. Jeśli jesteście zainteresowani rezerwacją, zapraszamy do kontaktu z FRU.PL!

Transfer z lotniska Mediolan-Linate

Lotnisko Linate jest położone najbliżej Mediolanu, zaledwie 7 km od centrum miasta. Obsługuje głównie loty krajowe oraz krótkodystansowe loty zagraniczne. Mimo tak małej odległości podróż do centrum miasta zajmuje jednak sporo czasu, co spowodowane jest dużym ruchem i korkami. Do wyboru macie autobusy, taksówki oraz prywatny transfer. Najlepszym rozwiązaniem będzie podróż autobusem komunikacji miejskiej. Poniżej znajdziecie o nich informacje, a także inne opcje dojazdu do centrum.

Autobus

– Do wyboru macie autobusy komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników. Linią 73 dostaniecie się do stacji metra Piazza San Babila M1 (linia czerwona). Autobusy Starfly dowiozą Was do dworca głównego Mediolanu. Bilety zakupić możecie bezpośrednio u kierowcy. Przejazd autobusem zajmuje około pół godziny.

Taksówka

– Przejazd do centrum miasta taksówką może i jest wygodny, jednak w przypadku lotniska Linate również czasochłonny. W sezonie oczekiwanie na wolną taksówkę zająć może nawet i pół godziny. Doliczyć do tego musicie jeszcze czas przejazdu, około 20 minut (przy niedużym ruchu).

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

- Dzięki FRU.PL macie także możliwość wynajęcia prywatnego samochodu z kierowcą, który będzie na Was oczekiwał na lotnisku, a następnie zawiezie Was prosto pod Wasz hotel. Jeśli jesteście zainteresowani rezerwacją, zapraszamy do kontaktu z FRU.PL!

Transfer z lotniska Bergamo-Orio al Serio

Lotnisko, gdzie lądują i startują samoloty tanich linii lotniczych, położone jest w malowniczym miasteczku Bergamo, około 50 km na północny wschód od Mediolanu. Tym samym Orio al Serio/Bergamo jest trzecim co do wielkości portem lotniczym tego miasta. Do centrum dostać się możecie bezpośrednimi autobusami, pociągiem, taksówką czy też prywatnym transferem. My jednak zalecamy Wam podróż autobusem. Do wyboru macie wielu przewoźników, jak Terravision czy Orioshuttle. Poniżej znajdziecie ich zestawienie oraz szczegóły podróży, a także inne propozycje dojazdu do centrum Mediolanu.

Autobus

– Spod lotniska kursują bezpośrednie autobusy, które dowiozą Was do Dworca Centralnego Mediolanu. Jeśli jednak dokonacie zakupu wcześniej przez Internet, możecie zapłacić jeszcze mniej! Polecamy Wam sprawdzić ofertę poniższych przewoźników, którzy do centrum miasta dojeżdżają w około godzinę: Terravision kursuje średnio co 20 minut, do wyboru macie również Orioshuttle oraz Autostradale.

Pociąg

– Jeżeli macie ochotę na podróż pociągiem, wystarczy, że dostaniecie się do stacji kolejowej w Bergamo. Dowiezie Was tam specjalny busik, kursujący spod terminala co 20 minut. Szukajcie autobusów z logo ATB, bilety zakupicie u kierowcy. Na stacji kolejowej w Bergamo wsiąść możecie w pociąg do Mediolanu lub innych regionów Włoch. Łącznie podróż powinna zająć Wam 60-90 minut. Bilety na pociąg kupicie w kasie na stacji, w automatach lub przez Internet na stronie kolei włoskich.

Taksówka

– Podróż z lotniska taksówką może i jest wygodna i szybka, ale nie należy do najtańszych. Przed terminalem znajdują się postoje taksówek. Możecie również zadzwonić pod numer +39 035 451 90 90.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

– Dzięki FRU.PL macie także możliwość wynajęcia prywatnego samochodu z kierowcą, który będzie na Was oczekiwał na lotnisku, a następnie zawiezie Was prosto pod drzwi Waszego hotelu. Jeśli jesteście zainteresowani rezerwacją, zapraszamy do kontaktu z Centrum Rezerwacji FRU.PL!