X
Ładowanie...

Mediolan Triennale

Triennale stanowi obowiązkowy punkt wycieczki dla wszystkich miłośników sztuki współczesnej i designu, oferujące niezapomniane doświadczenia artystyczne.

Triennale – informacje praktyczne

Triennale w Mediolanie

Triennale to nowoczesne i ciekawe muzeum znajdujące się w centrum Mediolanu, w Parku Sempione przy Viale Alemagna 6. Aby się do niego dostać wystarczy wysiąść na stacji metra w pobliżu parku, np. Lanza Brera Piccolo Teatro (zielona linia M2) lub Cairoli Castello (czerwona linia M1). Ewentaulnie można również dojechać na dworzec Milano Cadrona, który znajduje się tuż przy parku, a także jedną z licznych linii tramwajowych, np. 1, 4, 19, 27.

Triennale czynne jest codziennie, oprócz poniedziałku w godzinach 10:30-20:30. W czwartki zwiedzanie możliwe jest do 23:00. Na każdą wystawę należy zakupić bilet w cenie 8 € (ulgowy 6,50 €). Za 10 € możecie kupić bilet na wszystkie ekspozycje i wystawy.

Dlaczego warto się wybrać do Triennale

Muzeum Triennale zawiera nietuzinkowe zbiory dotyczące mody, designu, architektury i ogólnie pojętej sztuki współczesnej. Wystawiano w niej dzieła takich współczesnych artystów, jak Keith Haring czy Roy Lichtenstein, a także twory znanych projektantów mody- Giorgio Armani i Louis Vuitton. Wystawy są bardzo różnorodne i często zmieniane. Znajdziecie tam między innymi nietuzinkową wystawę krzeseł oraz innych mebli w niezwykłych kształtach i kolorach, zbiór ciekawych projektów włoskich twórców, w tym niezwykłych modeli butów. Do tego wiele fascynujących obrazów, rzeźb, także tych o nietypowych wymiarach i wiele, wiele więcej. W Triennale zdecydowanie nie da się nudzić! Jego interaktywne wystawy przypadną do gustu nawet dzieciom.

Przy Muzeum Triennale funkcjonuje również jeden z ważniejszych teatrów w Mediolanie, Triennale Teatro dell’Arte. Jest to miejsce spotkań ze sztuką, teatrem, muzyką i tańcem, a także projektowaniem mody i architekturą! Teatr to głównie przestrzeń dla artystów i młodych ludzi, gdzie poznawać mogą nowe formy ekspresji artystycznej przy wykorzystaniu nowych technologii cyfrowych, a także wyrazić swoje emocje i nawiązać relacje z innymi artystami oraz publicznością. Na scenie teatru Triennale pojawiają się sztuki współczesne czy przedstawienia kukiełkowe dla dzieci.