X

City Break Paryż

City Break Paryż - wszystko, co warto wiedzieć

City Break Paryż - Top 10 Atrakcji

Powiedzcie "Bonjour Paris" podczas City Break w Paryżu! Zapraszamy Was do stolicy miłości i najbardziej romantycznego miejsca na świecie! Wyznajcie swoje uczucia pod Wieżą Eiffla, przespacerujcie się bajeczną Champs-Elysées i skosztujcie prawdziwych francuskich afrodyzjaków.

1. Zobaczcie uśmiech Mony Lisy

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Paryżu jest największe muzeum świata - Luwr. City Break da wam szansę zobaczenia tajemniczego uśmiechu Mona Lisy, ideału kobiecego ciała, czyli Wenus z Milo, czy słynnej szklanej piramidy. Pod tą właśnie piramidą znajdziecie główne wejście do muzeum oraz jego kasy. Aby uniknąć długiej kolejki warto bilet wstępu zakupić z wyprzedzeniem lub zaopatrzyć się w Paris Museum Pass. Jeśli potrzebujecie pomocy z zakupem wejściówek, nasze Centrum Rezerwacji chętnie udzieli Wam pomocy. Na zwiedzanie Luwru zarezerwujcie sobie minimum pół dnia, tam na prawdę jest co oglądać.

2. Zachwyćcie się ikoną Paryża

Najbardziej charakterystyczny punkt miasta. To w tym miejscu prawie wszystkie kobiety na świecie chciałyby otrzymać pierścionek zaręczynowy. Tak, mowa o Wieży Eiffla! Koniecznie wjedźcie na galerię widokową znajdującą się na trzecim poziomie budowli, na wysokości 274 metrów. Wspaniały widok gwarantowany. Bilet na sam szczyt wieży możecie nabyć na dole, ale musicie liczyć się ze staniem w wielogodzinnej kolejce - to w końcu najpopularniejsza atrakcja stolicy Francji, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Jeśli chcecie uniknąć kolejek, kupcie bilet wcześniej - wystarczy, że napiszecie do naszego Centrum Rezerwacji. Romantyczne uniesienia zapewni wam wieczorna wizyta, gdy Wieża Eiffla jest cudownie podświetlona.

3. Zanućcie Aux Champs-Elysées z Joe Dassin

Najbardziej reprezentacyjne miejsce Paryża, przepełnione eleganckimi budynkami i ekskluzywnymi butikami, to z pewnością Champs-Elysées. Wypad na City Break do Paryża pozwoli wam zobaczyć budynek, w którym mieszka prezydent Francji i gdzie bywa francuska elita. Koniecznie przespacerujcie się tą aleją, aż do Łuku Triumfalnego. Ta wspaniała budowla, której wzniesienie zlecił sam Napoelon, mieści muzeum i platformę widokową. W okolicy łuku odbywają się defilady wojskowe oraz inne ważne uroczystości państwowe. Patriotyczna ciekawostka - na łuku wyryte są nazwy polskich miast upamiętniające bitwy z okresu napoleońskiego... czy uda się Wam je znaleźć?

4. Sprawdźcie, gdzie mieszkał Quasimodo

Prawdziwe arcydzieło francuskiego gotyku - monumentalna katedra Notre-Dame to kolejny obowiązkowy punkt podczas wizyty w Paryżu. Dom legendarnego dzwonnika Quasimodo znajduje się na Sekwanie, na wyspie Ile de la Cite. Dla Paryżan katedra jest miejscem spotkań zakochanych - wierzą, że dzięki niej ich miłość będzie trwała wiecznie i bez przeszkód. W roku 2019 światem wstrząsnęła wieść o pożarze tej ikonicznej katedry z charakterystyczną fasadą, wieżami, rozetami i chimerami siedzącymi na balustradach. Na szczęście udało się uratować relikwie i artefakty katedralnego skarbca, a prezydent Francji już zapowiedział odbudowę zniszczonego dachu.

5. Zobaczcie miasto sztuki

W Paryżu znajdziecie wiele muzeów i centrów sztuki. Te najważniejsze to Muzeum d’Orsay z imponującą kolekcją malarstwa światowego oraz Centrum Pompidou ze zbiorem sztuki nowoczesnej. City Break w Paryżu to szansa na zobaczenie obrazów van Gogha, Picassa czy Maneta. Czekają na Was również nowoczesne ruchome schody na zewnątrz budynku Pompidou oraz jego zaskakująca elewacja, która wygląda jak wywinięta na drugą stronę. Bilety można zakupić na miejscu, w kasach obiektów, lub bezkolejkowo - poprzez wcześniejszy kontakt z naszym Centrum Rezerwacji.

6. Zajrzyjcie na dach Paryża

Podczas wizyty w Paryżu nie może zabraknąć również wizyty w dzielnicy Montmartre. Pełna zgiełku, ulicznych artystów i malowniczych sklepików, leży u stóp zjawiskowej bazyliki Sacré-Cœur. Z tego miejsca, kojarzonego z cyganerią i bohemą artystyczną (na Montmartre mieszkali i spędzali czas Picasso, Salvador Dali, van Gogh czy Manet), rozpościera się przepiękny widok na cały Paryż. Tuż obok znajduje się słynny Plac Pigalle, gdzie zjecie oczywiście najlepsze pieczone kasztany.

7. Zatańczcie frywolnego kankana

Część legendy Paryża to Moulin Rouge, miejsce które zawsze siało zgorszenie wśród jego mieszkańców. City Break to znakomita okazja, aby zobaczyć słynny czerwony wiatrak oraz pokaz kankana. Aby podziwiać tancerki w charakterystycznych sukienkach i ich taneczną rewię koniecznie zróbcie wcześniej rezerwację. Wstęp na show nie należy do tanich, ale od czasu do czasu warto zaszaleć.

8. Zobaczcie najsłynniejszy cmentarz

City Break to również szansa, by zobaczyć najsłynniejszy i największy paryski cmentarz - Père-Lachaise. Tam spoczywają Fryderyk Chopin, Oscar Wilde, Edith Piaf czy Jim Morrison. Jest to najczęściej odwiedzany przez turystów cmentarz na świecie, głównie za sprawą miłośników rocka i zespołu The Doors. Do Père-Lachaise, położonego na pograniczu 11. i 20. dzielnicy, dostaniecie się metrem (stacja metra o takiej samej nazwie).

9. Zobaczcie dom Marii Antoniny

W odległości 20 km do Paryża zlokalizowany jest najbardziej znany francuski pałac - Wersal. Pałac pełen jest przepychu i wspaniałych ozdób. Przynależy do niego również przepiękny ogród w stylu francuskim z fontannami, alejami spacerowymi i ozdobnie strzyżonymi krzewami. Aby dostać się do Wersalu wsiądźcie w pociąg RER 3 lub do autobusu Versailles Express.

10. Poczujcie się jak dzieci

Wizyta w Paryżu to niepowtarzalna szansa, aby znowu poczuć się jak dziecko i zobaczyć bajkową krainę Disneya! W Disneylandzie czekają na Was szalone karuzele ze świata Piotrusia Pana i Alicji w Krainie Czarów, zamek Śpiącej Królewny, rejs pirackim statkiem oraz spotkanie z Kaczorem Donaldem i Myszką Miki. Mnóstwo wspaniałej zabawy dla dużych i dla małych!

City Break Paryż - transfer z lotniska

Podróżni udający się na City Break do Paryża trafią na jeden z trzech pobliskich portów lotniczych: Beauvais Tille, Charles de Gaulle - Roissy lub Orly. Najbardziej popularne są pierwsze dwa lotniska, gdyż obsługują najtańsze połączenia z Polski. Poniżej przedstawiamy praktyczne informacje na temat dojazdu z lotnisk do centrum Paryża:

Dojazd z lotniska do Paryża

Z lotniska Beauvais Tille do Paryża

Tanie loty do Paryża odbywają się głównie na lotnisko Paryż Beauvais. Składa się ono z dwóch terminali: Terminal 1 oraz Terminal 2, który obsługuje linie Ryanair oraz Wizzair. Lotnisko jest oddalone od samego miasta o niemal 85 km. Bez problemu można się jednak z niego dostać co centrum Paryża. Jak?

1. Autobusem
To szybki i bezpośredni sposób, aby dostać się do Paryża, a dokładnie na Porte Maillot - stację metra (linia 1), położoną między 16. i 17. dzielnicą. Stąd bez problemu dostaniecie się do pozostałych części miasta. Czas przejazdu wynosi około 1 godzinę 15 minut. Bilety możecie zakupić bezpośrednio w kasie na lotnisku lub na przystanku, jednak polecamy zakup z wyprzedzeniem przez internet - wtedy cena jest niższa. Rozkład shuttle busu dopasowany jest do godzin lądowań samolotów - autobus odjeżdża 20 minut po każdym lądowaniu, z przystanku obok Terminala 1.

2. Pociągiem
Do Paryża możecie dostać się również pociągiem. Wymaga to jednak najpierw dojechania do stacji kolejowej w Beauvais. Lotniskowy autobus wahadłowy dowiezie Was do niego w 15 minut za niewielką opłatą. Następnie należy wsiąść w pociąg, który w około 70 minut dociera do Gare du Nord w Paryżu.

3. Taksówką
Postoje taksówek znajdziecie przed każdym z terminali. Koszt przejazdu do centrum Paryża jest jednak wysoki, a sama podróż trwa około godziny.

4. Z lotniska do Disneylandu
Z Beauvais możecie również dostać się do Disneylandu. Autobus firmy VEA kursuje 2 razy dziennie. Po drodze, trwającej około 2,5 godziny zatrzymuje się także na lotnisku Charles de Gaulle.

Z lotniska Charles de Gaulle do Paryża

Lotnisko Charles de Gaulle jest największym portem lotniczym we Francji. Posiada 3 terminale, jednak terminal 2 składa się z kilku sekcji (A-G), zlokalizowanych w oddzielnych budynkach. Odległości między terminalami są spore, jednak kursuje między nimi specjalna kolejka wahadłowa. Lotnisko położone jest około 25 km na północny wschód od centrum Paryża. Jak najlepiej dostać się z niego do miasta?

1. Autobusem
Podróż autobusem będzie najtańszym sposobem dotarcia do centrum Paryża. Do wyboru macie wielu przewoźników, między innymi:
a) Autobusy Les Cars Air France - odjeżdżają z każdego terminala mniej więcej co 30 minut i dowiozą Was do stacji metra Etoile (linia 2) oraz do Gare Montparnasse i Gare de Lyon (linia 4).
b) Roissybus dowiezie Was spod każdego terminala do stacji metra Opera. Czas przejazdu wynosi około 45-60 minut. Autobus kursuje co 15-20 minut.
c) autobusy miejskie: linia 350 zawiezie Was do Gare de l’Est, zaś linia 351 na stację Nation; nocny autobus Noctilien (linia N140 i N143) dowiezie Was po 23:00 do Gare de l’Est.

2. Pociągiem
Spod każdego terminala, co 10-15 minut, kursuje pociąg RER B, który zawiezie Was do centrum Paryża. Pociąg zatrzymuje się na stacjach: Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame, Gare du Nord. Cena przejazdu jest niewiele wyższa niż w przypadku autobusu.

3. Taksówką
Postoje taksówek znajdują się przed każdym terminalem. Zalecamy korzystanie wyłącznie z autoryzowanych przewoźników, których rozpoznać możecie po światełku znajdującym się na dachu pojazdu.

4. Z lotniska do Disneylandu
Z lotniska możecie również dostać się bezpośrednio do Disneylandu. Autobus firmy VEA zatrzymuje się przy Terminalu 2 (2E-2F) i kursuje średnio co 45 minut. Podróż do parku rozrywki trwa około 15 minut.

Z lotniska Orly do Paryża

Lotnisko Orly jest drugim, co do wielkości lotniskiem Paryża. Położone jest około 13 km na południe od centrum miasta. Lotnisko posiada dwa terminalne: Orly Ouest (Terminal Zachodni) oraz Orly Sud (Terminal Południowy). Jak najlepiej dostać się z lotniska do centrum Paryża?

1. Autobusem
Podróż autobusem będzie najtańszym sposobem dotarcia do centrum Paryża. Do wyboru macie wielu przewoźników, między innymi:
a) Autobus Les Cars Air France - Linia 1 odjeżdża spod obu terminali co 20 minut. Dowiezie Was do stacji metra: Gare Montparnase, Invalides oraz Place de l’Etoile.
b) autobus miejski linia 183 - dowiezie Was w około 40 minut z Terminalu Południowego do stacji metra Porte de Choisy (linia 7, w 13. dzielnicy). Autobus kursuje średnio co 30 minut i jest zdecydowanie najtańszą opcją.
c) Orly bus w pół godziny dowiezie Was na Place Denfert-Rochereau (obok stacji metra o tej samej nazwie, która łączy linię 4 oraz 6). Autobus kursuje co 15-20 minut.

2. Tramwajem
Do centrum Paryża możecie również dotrzeć tramwajem, linią T7. Jest to nowoczesna linia, otwarta w 2013 roku, która łączy lotnisko z Villejuif-Louis Aragon - miejscem przesiadkowym, gdzie zbiega się 7 linii metra oraz liczne autobusy. Podróż trwa około 35 minut. Obowiązuje bilet komunikacji miejskiej (strefa 3-4).

3. Pociągiem
Aby dotrzeć pociągiem do centrum Paryża, najpierw musicie dostać się na stację kolejową Antony. Specjalna, kolejka OrlyVal dowiezie Was tam z obu terminali (kursuje co 4-7 minut). Następnie możecie wsiąść do pociągu, który zawiezie Was na stacje : Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame lub Gare du Nord.

4. Taksówką
Postoje taksówek znajdują się przed każdym terminalem. Zalecamy korzystanie wyłącznie z autoryzowanych przewoźników, których rozpoznać możecie po światełku znajdującym się na dachu pojazdu.

5. Z lotniska do Disneylandu
Z lotniska możecie również dostać się bezpośrednio do Disneylandu. Autobus firmy VEA zatrzymuje się przy obu terminalach i kursuje średnio co godzinę.

Czytaj więcej o transferze Paryż - lotnisko »

City Break Paryż - komunikacja w mieście

Paryż jest idealnym miejscem na romantyczne spacery. Jednak aby dotrzeć do większości jego atrakcji, skorzystać będziecie musieli z komunikacji miejskiej. Jest ona bardzo dobrze rozwinięta – do wyboru macie szybkie i wygodne metro, autobusy, tramwaje, a także RER, czyli Ekspresową Kolej Regionalną.

Metro w Paryżu to aż 14 linii, których łączna długość wynosi ponad 200 km! Do Waszej dyspozycji są aż 303 stacje, oznaczone charakterystyczną niebieską literką M. Metro kursuje od 05:30 rano do 01:15 w tygodniu oraz 02:15 w weekendy. Koniecznie zwróćcie uwagę na kute z żelaza wejścia na stację, które charakteryzują się oryginalnym stylem art nouveau.

Autobusy także zawiozą Was w prawie każdy zakątek miasta. Te z podwójnym oznaczeniem (np. 21) kursują w obrębie Paryża, zaś te z oznaczeniem trzycyfrowym po jego przedmieściach. Gdybyście potrzebowali dostać się w odleglejsze rejony, śmiało weźcie tramwaj – do wyboru macie 4 linie poruszające się po obwodzie miasta.

Bilety na komunikację miejską zakupić możecie w specjalnych automatach biletowych, które znajdziecie na stacjach metra oraz przystankach autobusowych, a także w kioskach (szukajcie bureaux de tabac), bądź bezpośrednio u kierowcy (wtedy bilet będzie trochę droższy). Możecie również zakupić bilet kilkudniowy Paris Visite, który pozwoli wam nieco zaoszczędzić.

Wiele źródeł głosi, że Paryż dość często sparaliżowany zostaje przez strajki pracowników komunikacji miejskiej… Gdy całe miasto stoi – wskoczcie na rower! Rowery miejskie wypożyczyć można na licznych samoobsługowych stacjach za niewielką opłatą.

Ładowanie...