X

City Break Paryż

City Break Paryż - wszystko, co warto wiedzieć

City Break Paryż - Top 10 Atrakcji

Powiedzcie Bonjour Paris z City Break Paryż! Zapraszamy Was do stolicy miłości i najbardziej romantycznego miejsca na świecie! Wyznajcie swoje uczucia pod Wieżą Eiffla, pospacerujcie bajeczną Champs-Elysées i skosztujcie prawdziwych francuskich afrodyzjaków!

1. City Break Paryż - zobaczcie uśmiech Mony Lisy!

Jednym z miejsc, które trzeba zwiedzić będąc w Paryżu jest największe muzeum świata - Luwr. City Break Paryż da wam szansę zobaczenia tajemniczego uśmiechu Mona Lisy, ideału kobiecego ciała, czyli Wenus z Milo czy słynnej szklanej piramidy. Pod tą właśnie piramidą znajdziecie główne wejście do muzeum i kasy. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp jest bezpłatny (uwaga: tylko od października do marca). Aby uniknąć długiej kolejki warto bilet wstępu zakupić wcześniej przez Internet lub zaopatrzyć się w Paris Museum Pass. Na zwiedzanie Luwru zarezerwujcie sobie minimum pół dnia, tam na prawdę jest co (i ile!) oglądać!

2. City Break Paryż - zobaczcie ikonę Paryża!

Najbardziej charakterystyczny punkt miasta. To w tym miejscu prawie wszystkie kobiety na świecie chciałyby otrzymać pierścionek zaręczynowy. Tak, to Wieża Eiffla! Koniecznie wjedźcie na galerię widokową znajdującą się na trzecim poziomie (274 m). Wspaniały widok gwarantowany! Jeśli chcecie uniknąć kolejek, bilet na szczyt wieży kupcie wcześniej przez internet. Romantyczne uniesienia zapewni wam wieczorna wizyta, gdy Wieża Eiffla jest cudownie podświetlona.

3. City Break Paryż - zanućcie Aux Champs-Elysées z Joe Dassin

Reprezentacyjne miejsce Paryża, przepełnione eleganckimi budynkami i ekskluzywnymi butikami, to Champs-Elysées. City Break Paryż pozwoli wam zobaczyć miejsce, gdzie mieszka prezydent Francji i gdzie bywa francuska elita. Koniecznie przespacerujcie się tą aleją, aż do Łuku Triumfalnego. Ta wspaniała budowla, której budowę zlecił sam Napoelon, mieści aktualnie muzeum i platformę widokową. Wokół łuku odbywają się defilady wojskowe oraz inne ważne uroczystości państwowe. P.S. Na łuku wyryte są nazwy polskich miast upamiętniające bitwy z okresu napoleońskiego. Poszukajcie jakie!

4. City Break Paryż - sprawdźcie, gdzie mieszkał Quasimodo!

Prawdziwe arcydzieło francuskiego gotyku - monumentalna katedra Notre-Dame to kolejny obowiązkowy punkt podczas City Break Paryż. Dom legendarnego dzwonnika Quasimodo znajduje się na Sekwanie, na wyspie Ile de la Cite. Przepiękną katedrę z charakterystyczną fasadą, wieżami, rozetami i chimerami siedzącymi na balustradzie możecie obejrzeć wewnątrz (bezpłatnie). Dla Paryżan katedra jest miejscem spotkań zakochanych - wierzą, że dzięki niej ich miłość będzie trwała wiecznie i bez przeszkód. Skąd to przekonanie? Za sprawą historii dzwonnika i jego miłości do pięknej Esmeraldy.

5. City Break Paryż - zobaczcie miasto sztuki!

W Paryżu znajdziecie wiele muzeów i centrów sztuki. Te najważniejsze to Muzeum d’Orsay z imponującą kolekcją malarstwa światowego oraz Centrum Pompidou ze zbiorem sztuki nowoczesnej. City Break Paryż to szansa, aby zobaczyć obrazy van Gogha, Picassa czy Maneta! Czekają na Was również nowoczesne ruchome schody na zewnątrz budynku Pompidou oraz jego zaskakująca elewacja, która wygląda jak wywinięta na drugą stronę! W każdą pierwszą niedzielę miesiąca do obu miejsc wejdziecie bezpłatnie.

6. City Break Paryż - zajrzyjcie na dach Paryża!

Podczas City Break Paryż nie może zabraknąć również wizyty w dzielnicy Montmartre! Pełna zgiełku, ulicznych artystów i malowniczych sklepików leży u stóp zjawiskowej bazyliki Sacré-Cœur. Z tego miejsca, skojarzonego z cyganerią i bohemą artystyczną (na Montmartre mieszkali i spędzali czas Picasso, Salvador Dali, van Gogh czy Manet), rozpościera się przepiękny widok na cały Paryż. Tuż obok znajduje się sławetny Plac Pigalle, gdzie zjecie oczywiście najlepsze pieczone kasztany!

7. City Break Paryż - zatańczcie frywolnego kankana!

Część legendy Paryża to Moulin Rouge, miejsce które siało zgorszenie wśród jego mieszkańców. City Break Paryż to okazja, aby zobaczyć słynny czerwony wiatrak oraz pokaz frywolnego kankana. Aby podziwiać tancerki w charakterystycznych sukienkach i ich taneczną rewię koniecznie zróbcie wcześniej rezerwację.

8. City Break Paryż - zobaczcie najsłynniejszy cmentarz

City Break Paryż to również szansa, by zobaczyć najsłynniejszy i największy paryski cmentarz - Père-Lachaise. Tam spoczywają Fryderyk Chopin, Oscar Wilde, Edith Piaf czy Jim Morrison. Jest to najczęściej odwiedzany cmentarz przez turystów na świecie, głównie przez miłośników rocka i zespołu The Doors. Do Père-Lachaise, położonego na pograniczu 11. i 20. dzielnicy, dostaniecie się metrem (stacja metra o takiej samej nazwie).

9. City Break Paryż - zobaczcie dom Marii Antoniny!

W odległości 20 km do Paryża zlokalizowany jest najsłynniejszy francuski pałac - Wersal. Miejsce, gdzie mieszkała Maria Antonina pełne jest przepychu i wspaniałych ozdób. Przynależy do niego również przepiękny ogród w stylu francuskim z fontannami, alejami spacerowymi i ozdobnie strzyżonymi krzewami. Aby dostać się do Wersalu wsiądźcie w pociąg RER 3 lub do autobusu Versailles Express. Podróż zajmie wam jedynie 45 minut.

10. City Break Paryż - poczujcie się znowu dziećmi!

City Break Paryż to także szansa, aby znowu poczuć się jak dziecko i zobaczyć bajkową krainę Disneya! W Disneylandzie czekają na Was szalone karuzele ze świata Piotrusia Pana i Alicji w Krainie Czarów, zamek Śpiącej Królewny, rejs pirackim statkiem oraz spotkanie z Kaczorem Donaldem i Myszką Miki! Mnóstwo wspaniałej zabawy dla dużych i dla małych!

City Break Paryż - transfer z lotniska

Podróżni udający się na City Break Paryż trafią na jedno z trzech pobliskich portów lotniczych: Beauvais Tille, Charles de Gaulle - Roissy lub Orly. Najbardziej popularne są pierwsze dwa lotniska, gdyż obsługują najtańsze połączenia z Polski. Przedstawiamy praktyczne informacje na temat dojazdu z lotnisk do centrum Paryża:

Dojazd z lotniska do Paryża

Z lotniska Beauvais Tille do Paryża

Tanie loty do Paryża odbywają się głównie na lotnisko Paryż Beauvais. Składa się z dwóch terminali: Terminal 1 oraz Terminal 2, który obsługuje linie Ryanair oraz Wizzair. Jest ono oddalone od samego miasta o niemal 85 km. Bez problemu można się jednak z niego dostać co centrum Paryża. Jak?

1. Autobusem
To szybki i bezpośredni sposób, aby dostać się do Paryża, a dokładnie na Porte Maillot - stację metra (linia 1), położoną między 16. i 17. dzielnicą. Stąd bez problemu dostaniecie się do pozostałych części miasta. Czas przejazdu wynosi około 1 godzinę 15 minut. Bilety możecie zakupić bezpośrednio w kasie na lotnisku lub na przystanku, lub odpowiednio wcześniej przez internet w obniżonej cenie. Rozkład shuttle busu dopasowany jest do godzin lądowań samolotów - autobus odjeżdża 20 minut po każdym lądowaniu, z przystanku obok Terminala 1.

2. Pociągiem
Do Paryża możecie dostać się również pociągiem. Wymaga to jednak najpierw dojechania do stacji kolejowej w Beauvais. Lotniskowy autobus wahadłowy dowiezie Was do niego w 15 minut. Następnie należy wsiąść w pociąg, który w około 70 minut dociera do Gare du Nord w Paryżu.

3. Taksówką
Postoje taksówek znajdziecie przed każdym z terminali. Jednak koszt przejazdu do centrum Paryża jest naprawdę wysoki w ciągu dnia a jeszcze droższy w nocy. Podróż trwa około godziny.

4. Z lotniska do Disneylandu
Z Beauvais możecie również dostać się do Disneylandu. Autobus firmy VEA kursuje 2 razy dziennie (9:30 i 19:30). Po drodze, trwającej około 2,5 godziny zatrzymuje się także na lotnisku Charles de Gaulle.

Z lotniska Charles de Gaulle do Paryża

Lotnisko Charles de Gaulle jest największym portem lotniczym we Francji. Posiada 3 terminale, jednak terminal 2 składa się z kilku sekcji (A-G), zlokalizowanych w oddzielnych budynkach. Odległości między terminalami są dość spore, jednak kursuje między nimi specjalna kolejka wahadłowa. Lotnisko położone jest około 25 km na północny wschód od centrum Paryża. Jak najlepiej dostać się z niego do miasta?

1. Autobusem
Podróż autobusem będzie najtańszym sposobem dotarcia do centrum Paryża. Do wyboru macie wielu przewoźników, między innymi:
a) Autobusy Les Cars Air France - odjeżdżają z każdego terminala mniej więcej co 30 minut i dowiozą Was do stacji metra Etoile (linia 2) oraz do Gare Montparnasse i Gare de Lyon (linia 4).
b) Roissybus dowiezie Was spod każdego terminala do stacji metra Opera. Czas przejazdu wynosi około 45-60 minut. Autobus kursuje co 15-20 minut.
c) autobusy miejskie: linia 350 zawiezie Was do Gare de l’Est, zaś linia 351 na stację Nation; nocny autobus Noctilien (linia N140 i N143) dowiezie Was po 23:00 do Gare de l’Est.

2. Pociągiem
Spod każdego terminala, co 10-15 minut, kursuje pociąg RER B, który zawiezie Was do centrum Paryża. Pociąg zatrzymuje się na stacjach: Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame, Gare du Nord.

3. Taksówką
Postoje taksówek znajdują się przed każdym terminalem. Zalecamy korzystanie wyłącznie z autoryzowanych przewoźników, których rozpoznać możecie po światełku znajdującym się na dachu pojazdu.

4. Z lotniska do Disneylandu
Z lotniska możecie również dostać się bezpośrednio do Disneylandu. Autobus firmy VEA zatrzymuje się przy Terminalu 2 (2E-2F) i kursuje średnio co 45 minut. Podróż do parku rozrywki trwa około 15 minut.

Z lotniska Orly do Paryża

Lotnisko Orly jest drugim, co do wielkości lotniskiem Paryża. Położone jest około 13 km na południe od centrum miasta. Lotnisko posiada dwa terminalne: Orly Ouest (Terminal Zachodni) oraz Orly Sud (Terminal Południowy). Jak najlepiej dostać się z lotniska do centrum Paryża?

1. Autobusem
Podróż autobusem będzie najtańszym sposobem dotarcia do centrum Paryża. Do wyboru macie wielu przewoźników, między innymi:
a) Autobus Les Cars Air France - Linia 1 odjeżdża spod obu terminali co 20 minut, dowiezie Was do stacji metra: Gare Montparnase, Invalides oraz Place de l’Etoile.
b) autobus miejski linia 183 - dowiezie Was w około 40 minut z Terminalu Południowego do stacji metra Porte de Choisy (linia 7, w 13. dzielnicy). Autobus kursuje średnio co 30 minut.
c) Orly bus w pół godziny dowiezie Was na Place Denfert-Rochereau (obok stacji metra o tej samej nazwie, która łączy linię 4 oraz 6). Autobus kursuje co 15-20 minut.

2. Tramwajem
Do centrum Paryża możecie również dotrzeć tramwajem, linią T7. Jest to nowoczesna linia, otwarta w 2013 roku, która łączy lotnisko z Villejuif-Louis Aragon - miejscem przesiadkowym, gdzie zbiega się 7 linii metra oraz liczne autobusy. Podróż trwa około 35 minut. Obowiązuje bilet komunikacji miejskiej (strefa 3-4).

3. Pociągiem
Aby dotrzeć pociągiem do centrum Paryża, najpierw musicie dostać się na stację kolejową Antony. Specjalna, darmowa kolejka OrlyVal dowiezie Was tam z obu terminali (kursuje co 4-7 minut). Następnie możecie wsiąść do pociągu, który zawiezie Was na stacje : Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame lub Gare du Nord.

4. Taksówką
Postoje taksówek znajdują się przed każdym terminalem. Zalecamy korzystanie wyłącznie z autoryzowanych przewoźników, których rozpoznać możecie po światełku znajdującym się na dachu pojazdu.

5. Z lotniska do Disneylandu
Z lotniska możecie również dostać się bezpośrednio do Disneylandu. Autobus firmy VEA zatrzymuje się przy obu terminalach i kursuje średnio co godzinę.

Czytaj więcej o transferze Paryż - lotnisko »

City Break Paryż - komunikacja w mieście

Paryż jest idealnym miejscem na romantyczne spacery. Jednak aby dotrzeć do większości jego atrakcji, skorzystać będziecie musieli z komunikacji miejskiej. Jest ona bardzo dobrze rozwinięta – do wyboru macie szybkie i wygodne metro, autobusy, tramwaje, a także RER, czyli Ekspresową Kolej Regionalną.

Metro w Paryżu to aż 14 linii, których łączna długość wynosi ponad 200 km! Do Waszej dyspozycji są aż 303 stacje, oznaczone charakterystyczną niebieską literką M. Metro kursuje od 05:30 rano do 01:15 w tygodniu oraz 02:15 w weekendy. Koniecznie zwróćcie uwagę na niektóre kute z żelaza wejścia na stację, które charakteryzują się oryginalnym stylem art nouveau.

Dość popularne autobusy także zawiozą Was w prawie każdy zakątek miasta. Te z podwójnym oznaczeniem (np. 21) kursują w obrębie Paryża, zaś te z oznaczeniem trzycyfrowym po jego przedmieściach. Gdybyście potrzebowali dostać się w odleglejsze rejony, śmiało weźcie tramwaj – do wyboru macie 4 linie poruszające się po obwodzie miasta.

Bilety na komunikację miejską zakupić możecie w specjalnych automatach biletowych, które znajdziecie na stacjach metra oraz przystankach autobusowych, a także w kioskach (szukajcie bureaux de tabac), bądź bezpośrednio u kierowcy (wtedy bilet będzie trochę droższy). Za bilet jednorazowy zapłacicie około 1,70 EUR. Możecie również zakupić bilet kilkudniowy Paris Visite, który pozwoli wam nieco zaoszczędzić. Przykładowo, całodniowy bilet na 3 strefy kosztuje 12 EUR, dwudniowy niecałe 20 EUR, zaś trzydniowy 26,50 EUR. Dla dzieci (4-11) przewidziano 50% zniżki.

Wiele źródeł głosi, że Paryż dość często sparaliżowany zostaje przez strajki pracowników komunikacji miejskiej… Gdy całe miasto stoi – wskoczcie na rower! Rowery miejskie wypożyczyć można na licznych samoobsługowych stacjach za niedużą opłatą.

Ładowanie...