X
Ładowanie...

Moulin Rouge

Moulin Rouge, czyli "Czerwony Młyn", to sławny paryski kabaret, od 1889 zachwycający publiczność występami tanecznymi, w tym legendarnym kankanem.

Legenda Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge to kabaret założony w 1889 roku przez dwóch wspólników: Charlesa Zidlera oraz Josepha Ollera. Kontrowersyjny i znienawidzony przez duchowieństwo stał się esencją okresu belle epoque, kiedy modne kobiety i eleganccy mężczyźni z papierosami w ustach i kieliszkami w dłoniach prowadzili bujne życie towarzyskie. Nazwa Moulin Rouge to nic innego jak charakterystyczny, wielki, czerwony wiatrak wieńczący budynek kabaretu bawiącego do dziś swoich gości pięknymi widowiskami. Kabaret Moulin Rouge zasłynął znanym w tej chwili już na całym świecie tańcem o nazwie kankan. Na początku wywoływał on falę kontrowersji, dziś natomiast jest klasyką, którą zobaczyć można w wielu miejscach na świecie.

Jak się tu dostać?

Do Moulin Rouge dojechać można kilkoma liniami autobusowymi oraz metrem linii numer 2. Nazwa przystanku to Blanche. Położony w Osiemnastej Dzielnicy Paryża budynek wybudowany został w bliskim sąsiedztwie Montmartre, czyli historycznej części miasta, położonej na wzgórzu. Miejsce jest nieprzypadkowe, bo to właśnie tam usytuowane były małe kawiarenki, w których przesiadywała ówczesna bohema popijając absynt i paląc papierosy. Stamtąd niedaleko więc było do uwielbianego przez nich kabaretu zabawiającego swoich widzów niesamowitymi występami tanecznymi, podczas których tancerki nierzadko występowały topless lub ubrane w skąpe stroje bogato zdobione piórami i świecidełkami.

Podstawowe informacje

Najczęściej turyści odwiedzają kabaret tylko po to, by zrobić sobie zdjęcie ze sławnym czerwonym wiatrakiem i podziwiać ten oryginalny budynek z zewnątrz. Jeśli jednak masz ochotę na niesamowite przeżycie jakim jest zobaczenie widowiska musisz liczyć się z bardzo wysokim kosztem biletu. W jego cenę nie są wliczone napoje ani przekąski. We wnętrzu kabaretu można zamówić pełną kolację z napojami, ale zastanówcie się poważnie czy warto - ceny są kosmiczne. Na przestrzeni lat kabaret Moulin Rouge zmienił się pod wieloma względami. Nadal jednak niezmiennie zachwyca niezwykłymi widowiskami i unikatową, jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Warto więc odwiedzić go by przenieść się w czasie i poczuć prawdziwego, kabaretowego ducha rodem z ery belle epoque. Jeśli macie ochotę na wizytę w kabarecie i obejrzenie niepowtarzalnego show z kankanem w roli głównej, zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Rezerwacji - chętnie doradzimy i zarezerwujemy dla Was odpowiednie bilety.