X
Ładowanie...

Paryż Moulin Rouge

Moulin Rouge, czyli "Czerwony Młyn", to sławny paryski kabaret tradycyjny, od 1889 zachwycający publiczność występami tanecznymi, w tym legendarnym kankanem.

Legenda Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge to kabaret założony w 1889 roku przez dwóch wspólników: Charlesa Zidlera oraz Josepha Ollera. Kontrowersyjny i znienawidzony przez duchowieństwo stał się esencją okresu belle epoque, kiedy modne kobiety i eleganccy mężczyźni z papierosami w dłoniach prowadzili bujne życie towarzyskie. Nazwa Moulin Rouge to nic innego jak charakterystyczny, wielki, czerwony wiatrak wieńczący budynek kabaretu bawiącego do dziś swoich gości pięknymi widowiskami. Kabaret Moulin Rouge zasłynął znanym w tej chwili już na całym świecie tańcem o nazwie kankan. Na początku wywołał on falę kontrowersji, dziś natomiast jest klasyką, którą zobaczyć można w wielu miejscach na świecie.

Moulin Rouge - lokalizacja

Położony w Osiemnastej Dzielnicy Paryża budynek wybudowany został w bliskim sąsiedztwie Montmartre, czyli historycznej części miasta, położonej na wzgórzu. Miejsce jest nieprzypadkowe, bo to właśnie tam usytuowane były małe kawiarenki, w których przesiadywała ówczesna bohema popijając absynt i paląc papierosy. Stamtąd niedaleko więc było do uwielbianego przez nich kabaretu zabawiającego swoich widzów niesamowitymi występami tanecznymi, podczas których tancerki nierzadko występowały topless lub ubrane w bogate stroje z piór i świecidełek.

Moulin Rouge - dojazd i ceny wstępu

Do Moulin Rouge dojechać można autobusem na liniach: 30, 54, 68 oraz 74 oraz metrem linii numer 2. Nazwa przystanku to Blanche. Najczęściej turyści odwiedzają kabaret tylko po to, by zrobić sobie zdjęcie ze sławnym czerwonym wiatrakiem i podziwiać ten oryginalny budynek. Jeśli jednak masz ochotę na niesamowite przeżycie jakim jest zobaczenie widowiska musisz liczyć się z kosztem biletu, który zaczyna się od 99 euro za osobę. W tę cenę nie są wliczone napoje ani przekąski. Za pełną kolację z butelką szampana nie zapłaci się tutaj mniej niż 180 euro za osobę. Dzieci poniżej lat 12 bilet kupić mogą bilet ze zniżką. Na przestrzeni lat kabaret Moulin Rouge zmienił się pod wieloma względami. Nadal jednak niezmiennie zachwyca niezwykłymi widowiskami i unikatową, jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Warto więc odwiedzić go by przenieść się w czasie i poczuć prawdziwego, kabaretowego ducha rodem z ery belle epoque.