X
Ładowanie...

Paryż Plac Pigalle

Znany ze słynnego hasła o najlepszych w Paryżu kasztanach, plac Pigalle został nazwany na cześć francuskiego rzeźbiarza Jeana-Baptiste'a Pigalle'a.
Moulin Rouge obok Plac Pigalle

"Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle"

Paryż to miasto, które żyje przez całą dobę. W ciągu dnia turyści podziwiają wspaniałe zabytki architektury, a amatorów nocnego życia kuszą pikantne atrakcje, jakie chowa w zanadrzu ożywający po zmroku Plac Pigalle. Stałe miejsce w polskiej kulturze zagwarantowało mu hasło francuskich antyfaszystów z serialu "Stawka większa niż życie", zgodnie z którym to tutaj są najlepsze kasztany, lubiane przez Zuzannę wyłącznie jesienią. Do dnia dzisiejszego, ku zdumieniu rodowitych mieszkańców Paryża, goście z Polski czasami dopytują o serialowe kasztany. Kasztanów raczej na Placu Pigalle nie ma, natomiast jest mnóstwo innych smakowitych atrakcji.

Plac Pigalle - atrakcje dla dorosłych

Plac Pigalle znajduje się na pograniczu IX i XVIII dzielnicy. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbiarzowi, który żył w XVIII wieku. Jean-Baptiste Pigalle jest patronem tego miejsca. Dzisiaj Plac Pigalle jest najsłynniejszą na całym świecie dzielnicą czerwonych latarni. Do lat 40 ubiegłego wieku znajdowały się tutaj liczne przybytki grzesznych rozkoszy: domy publiczne i hotele, w którym można było wynająć pokój na godziny. Dziś funkcjonują tam sex-shopy, lokale z przedstawieniami peep-show, mroczne bary, kina kuszące frywolnymi neonami oraz rozsławiony na całym świecie przez swój emanujący erotyzmem repertuar - kabaret Moulin Rouge (Czerwony Młyn), od ponad stu lat przyciągający publiczność nieodmiennie gorącą atmosferą i z upodobaniem gorszący tradycyjne matrony.

Plac Pigalle - Moulin Rouge

Każdego roku słynny kabaret przyciąga tysiące gości spragnionych zaznać nocnych uroków paryskiego życia. Co ciekawe, w dzielnicy otaczającej Plac Pigalle znajdują się też liczne sklepy sprzedające instrumenty muzyczne. Warto zajrzeć do Muzeum Erotyki, które ukazuje bardziej ludzką twarz stolicy Francji, w myśl idei: mniej romantyzmu, a więcej zwyczajnej ludzkiej miłości. Plac Pigalle to miejsce szczególne. Ożywające wieczorem, zasypiające w ciągu dnia. Kuszące, fascynujące, niejednoznaczne. Niekoniecznie trzeba korzystać z oferowanych przez lokale i obecne na każdym rogu panie lekkich obyczajów uroków i atrakcji, ale z pewnością należy podczas wycieczki do Paryża to miejsce odwiedzić. Bez tego obraz niepowtarzalnej atmosfery, którą szczyci się stolica Francji, byłby niepełny.