X
Ładowanie...

Pola Elizejskie

Pola Elizejskie to bardzo znana aleja, rozciągająca się pomiędzy Łukiem Triumfalnym i placem Zgody. Jej nazwa pochodzi od Elizjum - tak zwanej "Wyspy Błogosławionych".

Jak się tu dostać?

Pola Elizejskie

Dojazd do tego magicznego miejsca jest stosunkowo łatwy, ponieważ przy Champs-Elysées zatrzymują się aż 3 linie metra, dzięki czemu bardzo szybko można tutaj dotrzeć komunikacją miejską. Nie polecamy jednak wybierać się na wycieczkę samochodem, z uwagi na ogromny ruch i trudny dojazd, jak również problemy ze znalezieniem miejsca na zaparkowanie pojazdu. Z lotniska Charlesa de Gaulle'a dojazd metrem zajmie Wam ok. 55 min, natomiast taksówką 45 min. Z lotniska Orly dotrzecie metrem w ok. 55 min, natomiast jeśli rozpoczynacie zwiedzanie stolicy mody od Wieży Eiffla, możecie załapać się na bezpośrednią linię metra, dzięki której dostaniecie się tutaj w ok. 10 min.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Paryż, miasto miłości, awangardy, doskonałego stylu i wszechobecnego romantyzmu. Opisywany przez słynnych pisarzy i poetów, a także przywoływany w wielu kultowych filmach. Jedną z jego największych atrakcji, tuż obok słynnej na całym świecie Wieży Eiffla, Luwru czy też Muzeum d'Orsay są właśnie Pola Elizejskie zwane po francusku Avenue de Champs-Elysées. Bulwar ten ciągnie się od Place de la Concorde aż do oddalonego o 2 km Placu im. Charlesa De Gaulle'a, na którym mieści się legendarny Łuk Triumfalny - kolejny rozpoznawalny na całym świecie zabytek Paryża.

Pola Elizejskie to najsłynniejsza ulica miasta, wysoce ceniona przez mieszkańców stolicy tego pięknego kraju. W miejscu dzisiejszych Champs-Elysées jeszcze niespełna 400 lat temu znajdowały się jedynie pola uprawne, dziś natomiast jest to kwitnąca życiem okolica, przepełniona zapachem historii, wspaniałych perfum, znakomitej kawy, oraz butikami ekskluzywnych i luksusowych marek. Bulwar ten charakteryzuje się doskonałym i nienagannym stylem oraz niebotycznymi cenami. Nie można wyjechać z Paryża nie zaglądając choćby na chwilę na tą magiczną ulicę. Pola Elizejskie uosabiają istotę paryskiego stylu, a co za tym idzie, jest tutaj wiele pięknych miejsc do odkrycia.

Na skrzyżowaniu dwunastu potężnych ulic leży Place de l'Étoile oraz Łuk Triumfalny czyli symbol walczących i poległych podczas Rewolucji Francuskiej. Co roku podczas święta niepodległości 14 lipca przez Pola Elizejskie przechodzi defilada wojskowa. To właśnie w tym miejscu znajduje się również meta największego wyścigu kolarskiego na świecie - Tour de France. Pola Elizejskie są również swoistym wybiegiem mody - z pewnością spotkacie tu bardzo kreatywnych i oryginalnych ludzi, którzy chcą się pokazać lub obejrzeć eklektyczny tłum zarówno stylowych Paryżan jak również przybyłych turystów.