X
Ładowanie...

Paryż Pola Elizejskie

Pola Elizejskie to bardzo znana aleja, rozciągająca się pomiędzy Łukiem Triumfalnym i placem Zgody. Jej nazwa pochodzi od Elizjum - tak zwanej "Wyspy Błogosławionych".

Pola Elizejskie – Jak dotrzeć?

Pola Elizejskie

Dojazd do tego magicznego miejsca jest stosunkowo łatwy, ponieważ przy Champs-Elysées zatrzymują się 3 linie metra, dzięki czemu bardzo szybko można tutaj dotrzeć komunikacją miejską. Nie polecamy wybierać się na wycieczkę samochodem, z uwagi na ogromny ruch i trudny dojazd. Z lotniska Charlesa de Gaulle'a dojazd metrem zajmie nam ok. 55 min, natomiast taksówką 45 min. Z lotniska Orly dotrzemy metrem w ok. 55 min, natomiast jeśli rozpoczynamy zwiedzanie stolicy mody od Wieży Eiffla, możemy załapać się na bezpośrednią linię metra, którą pokonamy w ok. 10 min.

Pola Elizejskie – Dlaczego polecamy?

Paryż, miasto miłości, awangardy, doskonałego stylu i wszechobecnego romantyzmu. Opisywane przez słynnych pisarzy i poetów, a także przywoływane w wielu kultowych filmach. Jedną z jego największych atrakcji, tuż obok słynnej na całym świecie Wieży Eiffla, Luwru czy też Muzeum d'Orsay są Pola Elizejskie zwane po francusku Avenue de Champs-Elysées. Bulwar ten ciągnie się od Place de la Concorde aż do oddalonego o 2 km Placu im.Charlesa De Gaulle'a, na którym mieści się legendarny Łuk Triumfalny - kolejny rozpoznawalny na całym świecie zabytek Paryża. Pola Elizejskie to najsłynniejsza ulica miasta, bardzo doceniona przez samych mieszkańców stolicy tego pięknego kraju. W miejscu dzisiejszych Champs-Elysées jeszcze niespełna 400 lat temu znajdowały się jedynie pola uprawne, natomiast dziś to kwitnąca okolica przepełniona zapachem historii, wspaniałych perfum, znakomitej kawy i butików ekskluzywnych i luksusowych marek. Bulwar ten charakteryzuje się doskonałym i nienagannym stylem oraz niebotycznymi cenami. Nie można wyjechać z Paryża nie zaglądając choćby na chwilę na tą magiczną ulicę. Pola Elizejskie uosabiają istotę paryskiego stylu, a co za tym idzie, jest tutaj wiele pięknych miejsc do odkrycia. Na skrzyżowaniu dwunastu potężnych ulic leży Place de l'Étoile oraz Łuk Triumfalny czyli symbol walczących i poległych podczas Rewolucji Francuskiej. Co roku podczas święta niepodległości 14 lipca przez Pola Elizejskie przechodzi defilada wojskowa. To właśnie w tym miejscu znajduje się również meta największego wyścigu kolarskiego na świecie - Tour de France. Pola Elizejskie są również nazywane swoistym wybiegiem mody, gdzie można spotkać bardzo kreatywnych i wspaniałych ludzi, którzy chcą się pokazać lub obejrzeć eklektyczny tłum zarówno stylowych Paryżan jak również przybyłych turystów.